Zprávy / Pozvánky

Sicker Man se představí v Praze a Hradci

Sicker Man se představí v Praze a Hradci

redakce | Zprávy / Pozvánky | 29.07.2017

Berlínský hudební producent a multiinstrumentalista Tobias Vethake alias Sicker Man se společně s hudebnicí a zpěvačkou Kiki Bohemia a bubeníkem Johannesem Döppingem představí v sobotu 29. července v prostorách královéhradecké Pilnáčkovy továrny. Tato tuzemská premiéra unikátní formace výrazných osobností německé hudební scény slibuje skvělý mix křehkých, zvukově pestrých a intimních písní, silných melodií, ale také patřičně vygradovanou energickou krautrockovou show s příznačnou porcí hutného kytarového zvuku. Nedělní zastávka rozezení pražskou náplavku z paluby (A)VOID Floating Gallery 30. července. Protentokrát jako duo s Kiki Bohemia.

Vethake, který se věnuje komponování hudby pro divadelní hry a jejich následné interpretaci, ve své samostatné hudební dráze prokazuje svoji neobyčejnou hudební všestrannost. Umí vyprodukovat skvělé sólové desky, na kterých si všechny hudební party nahraje sám, ale současně se nebojí stát součástí rozmanitých hudebních kolaborací. Příkladem budiž opakovaná úspěšná spolupráce s americkým rapperem Serengetim či již uvedená proměnná pódiová prezentace jeho tvorby.


V každém případě mu nelze upřít schopnost napsat píseň se silnou melodií, či schopnost dát vyniknout svým hudebním hostům, kterým je Kiki Bomenia a její rozmanitá škála zvuků, loopingu a vokálů či nejnověji bubeník a perkusionista Johannes Döpping, známý z aktuálních či předchozích hudebních projektů SchnAAk, Tarentatec či Osis Krull. S nimi (a Döppingem především) se objevuje nový kontext jeho tvorby do které prosakují vlivy místy až stoner rockový kytarových stěn a sedmdesátkové psychedelie. Jeho hudební chameleónství je zdá se být bezbřehé.

Info

Sicker Man (de) + hosté
29. 7. 2017 21:00
Pilnáčkova továrna, Hradec Králové

30. 7. 2017 20:00
(A)void Floating Gallery, Praha

www.sicker-man.com
www.menumusic.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zavřená MeetFactory servíruje místo živé kultury podcasty

redakce 20.01.2021

MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Letošní debatní forum Meltingpot zakončí Štěpán Rak

redakce 25.12.2020

Svůj pohled na nejaktuálnější témata dnešního světa nabídli odborníci napříč oblastmi veřejné a soukromé sféry, osobnosti s přímou osobní či profesní vazbou na Moravskoslezský region.

Vánoční edice cyklu Femme Fatale

redakce 22.12.2020

Během koncertu bude prostřednictvím platformy Donio spuštěna benefiční sbírka pro organizaci Jako Doma.

Konektiv Night Vol. III přesáhne hranice i předsudky

redakce 21.12.2020

Konektiv sezval ke spolupráci české hudebníky a zástupce menšin či pocházející odjinud. Rottin, Mlebom, McGowan a další.

Nový start Louise Tomlinsona

redakce 20.12.2020

Album Walls obsahuje autorovy doposud nejosobnější skladby a Tomlinson na něm otevřeně vzdává hold svým hudebním hrdinům, bratrům Gallagherům z Oasis.

Online koncert Prago Union pro Kabinet múz

redakce 16.12.2020

Dejte si stream Prago Union v rámci pořadu Party.Lajf. Podpoříte muzikanty i klubovou scénu.

Ajlavmjuzik s rapy a slam poetry

redakce 16.12.2020

Raz do mesiaca sa zmení "ajlavmjuzik base" Atom v budove Novej Cvernovky na miesto, kam pozývajú kamarátov zahrať live.

Ceremonie vymýtání zvukem destrukce i naděje v MeetFactory

redakce 12.12.2020

Skutečný řev by měl bolet. Jelikož jde už o krajní vyjádření rozsápaného nitra, nezdrásá jen hrdlo, měl by prostupovat celým tělem.