Zprávy / Pozvánky

Sicker Man živě na kavkovské téma

Sicker Man živě na kavkovské téma

redakce | Zprávy / Pozvánky | 20.11.2016

Berlínský hudební producent a multiinstrumentalista Tobias Vethake alias Sicker Man, se představí ve společném koncertním programu s hudebnicí a vokalistkou Kiki Bohemia při jedné ze zastávek k právě probíhajícímu turné, jenž představuje jeho poslední sólovou desku silně inspirovanou kafkovskou tématikou s názvem The Missing. Toto vystoupení můžete navštívit ve čtvrtek 24. listopadu od 20 hodin kulturním prostoru Punctum, Krásova 27, v Praze. Hudebně tento večer doplní svým ojedinělým sólovým vystoupením Jan Tomáš.

Sicker Man ve své tvorbě dokazuje, že dokáže vyprodukovat nejen skvělou sólovou desku, ale současně se nebojí stát se součástí rozmanitých hudebních kolaborací. Například deska Saal s rapperem Serengetim. Na svém posledním hudebním počinu se opakovaně pouští do kombinace komorních či intimních hudebních skic, jenž tvoří základ jeho písní a hlučných a masivní kytarových ploch. Tento postup není samoúčelný, ale naopak podtrhuje pro něj charakteristickou strukturu silných melodií, postupně budované gradace u mnohdy melancholických a repetitivních hitů.


Skvěle mu v tom koncertně sekundují přizvaní hosté, pravidelně však jeho dlouholetá spoluhráčka Kiki Bohemia. Ta přináší nejen další rozmanitou škálu zvuků, hutné zvukové pasáže, ale především skvělé vokály jenž provází tvorbu Sicker Mana již od počátků. Jejich vzájemná pódiová souhra je procesem, ve kterém se noří do svého vlastního hudebního světa, do kterého postupně vtahují i samotné publikum. S pomocí looperů, samplerů, dalších nástrojů a třeba i hraček vytváří jedinečný zvuk, jenž evokuje kapely jako třeba My Bloody Valantine, NEU! či Eliot Smith.

Jana Tomáše není třeba na české hudební scéně dlouze představovat. Poměrně dlouhou řadu kapel kterými prošel (Mother, Thema 11, Tostaki aj.) aktuálně zdobí jeho současné projekty, ve kterých zpravidla hraje prim jeho kytara a skladatelský um. Ačkoliv je členem dua Tomáš/Palucha, Sítě či "allstar bandu" tuzemské nezávislé scény The Czech Psychedelic Society Manifesto, představí se při této příležitosti zcela netradičně sólově. Více informací naleznete na menumusic.cz.

Info

Sicker Man & Kiki Bohemia (de)
Support: Jan Tomáš
24. 11. 2016 20:00
Punctum, Praha

www.facebook.com/events/302492573471314
www.facebook.com/punctumkrasovka
www.menumusic.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

něco něco představí nového bubeníka

redakce 10.08.2022

„Koncerty, které si sami pořádáme, pro nás mají speciální atmosféru a večer má pak trošku spiklenecké kouzlo," říkají něco něco před hraním v Café V lese.

Bottled Fish a Visiteur míří do Café V lese

redakce 09.08.2022

Visiteur, duo ze Stockholmu, které nedávno vydalo debut Arrival, se vyznačuje neodolatelně energetickými show.

Nová koncertní série: Hudební Vzlet

redakce 08.08.2022

Nově přináší Vzlet také nadžánrovou dramaturgickou linku současné hudby, jejíž letní prolog zahájí právě Vladivojna La Chia a David Pomahač.

Selah Sue zahraje v Praze rovnou dvakrát

redakce 08.08.2022

Na nové desce Selah Sue poprvé podrobně prozkoumává vlastní slabiny i silné stránky, nechává je, ať se střetávají a soupeří o pozornost.

Palaye Royale se vrací v doprovodu bbno$

redakce 07.08.2022

Palaye Royale se po úspěšném březnovém koncertě vrací do pražské Malé sportovní haly.

Inspiral Garden: městský festival v Plzni

redakce 05.08.2022

Každý den festivalu je zakončen tzv. silent nights, kdy se hudební produkce přesune z reproduktorů do sluchátek.

Rachot v sprnu: Zea, Isaiah Collier & The Chosen Few, Lee Ranaldo a další

redakce 05.08.2022

Isaiah Collier je hudebník, který je pevně ukotven v odkazu jazzových velikánů, ale jeho hudba míří jako stroj času do budoucnosti.

Rodina a přátelé DJe Loutky pořádají dražbu jeho vinylů

redakce 03.08.2022

Výtěžek ze své vinylové sbírky chtěl poslat na dětskou onkologii. DJovo přání nyní plní rodina a přátelé.

Josefina Dusk a Dmitrievna křtí

redakce 03.08.2022

V Bike_Jesus představí Josefina Dusk své druhé EP Šklabuník (my jellyfish). Dmitrievna debutové album Parazit.

50 Cent po dvanácti letech v Praze

redakce 03.08.2022

50 Cent ani po letech od přelomového alba nepřestává dominovat nejvyšším příčkám světových hitparád a na kontě má nespočet megahitů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace