Zprávy / Pozvánky

Sicker Man živě na kavkovské téma

Sicker Man živě na kavkovské téma

redakce | Zprávy / Pozvánky | 20.11.2016

Berlínský hudební producent a multiinstrumentalista Tobias Vethake alias Sicker Man, se představí ve společném koncertním programu s hudebnicí a vokalistkou Kiki Bohemia při jedné ze zastávek k právě probíhajícímu turné, jenž představuje jeho poslední sólovou desku silně inspirovanou kafkovskou tématikou s názvem The Missing. Toto vystoupení můžete navštívit ve čtvrtek 24. listopadu od 20 hodin kulturním prostoru Punctum, Krásova 27, v Praze. Hudebně tento večer doplní svým ojedinělým sólovým vystoupením Jan Tomáš.

Sicker Man ve své tvorbě dokazuje, že dokáže vyprodukovat nejen skvělou sólovou desku, ale současně se nebojí stát se součástí rozmanitých hudebních kolaborací. Například deska Saal s rapperem Serengetim. Na svém posledním hudebním počinu se opakovaně pouští do kombinace komorních či intimních hudebních skic, jenž tvoří základ jeho písní a hlučných a masivní kytarových ploch. Tento postup není samoúčelný, ale naopak podtrhuje pro něj charakteristickou strukturu silných melodií, postupně budované gradace u mnohdy melancholických a repetitivních hitů.


Skvěle mu v tom koncertně sekundují přizvaní hosté, pravidelně však jeho dlouholetá spoluhráčka Kiki Bohemia. Ta přináší nejen další rozmanitou škálu zvuků, hutné zvukové pasáže, ale především skvělé vokály jenž provází tvorbu Sicker Mana již od počátků. Jejich vzájemná pódiová souhra je procesem, ve kterém se noří do svého vlastního hudebního světa, do kterého postupně vtahují i samotné publikum. S pomocí looperů, samplerů, dalších nástrojů a třeba i hraček vytváří jedinečný zvuk, jenž evokuje kapely jako třeba My Bloody Valantine, NEU! či Eliot Smith.

Jana Tomáše není třeba na české hudební scéně dlouze představovat. Poměrně dlouhou řadu kapel kterými prošel (Mother, Thema 11, Tostaki aj.) aktuálně zdobí jeho současné projekty, ve kterých zpravidla hraje prim jeho kytara a skladatelský um. Ačkoliv je členem dua Tomáš/Palucha, Sítě či "allstar bandu" tuzemské nezávislé scény The Czech Psychedelic Society Manifesto, představí se při této příležitosti zcela netradičně sólově. Více informací naleznete na menumusic.cz.

Info

Sicker Man & Kiki Bohemia (de)
Support: Jan Tomáš
24. 11. 2016 20:00
Punctum, Praha

www.facebook.com/events/302492573471314
www.facebook.com/punctumkrasovka
www.menumusic.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Aries přijede poprvé do Prahy, Low Roar představí své křehké světy

redakce 20.01.2022

Do pražského Rock Café se vrací Low Roar s novou tajuplnou nahrávkou Maybe Tomorrow… A Aries pojede turné k druhé desce.

Proběhne klubová noc Prahy 6

redakce 19.01.2022

Během jednoho večera se promění sály jednotlivých klubů na různé žánrově rozdílné scény podle toho, co jim je dramaturgicky nejbližší.

Hackedepicciotto vystoupí v Kaštanu

redakce 17.01.2022

Jen pár dní dělí od přesně dvouleté pauzy, po které se do Prahy vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto.

Do kin vstupuje film Hranice odvahy

redakce 16.01.2022

Děti se vydávají hlubokými lesy za švédskou hranici, na neutrální území, kde budou všichni v bezpečí.

Goethe-Institut ukazuje sociálně kritické snímky z NDR

redakce 15.01.2022

Jedná se o legendární, s ohledem na dobu a režim progresivní a sociálně kritické snímky.

Stone Smoker letos poprvé i v zimě

redakce 14.01.2022

V Crossu vystoupí například Acid Row, Blue Chesterfield, Fialový Samet nebo Koonda Holaa Baro Chandel, kteří se po letech sejdou exkluzivně pouze pro tuto akci.

Jan Michoin s The Sound of Biblical Violence a Motherfucifer v Kaštanu

redakce 14.01.2022

Dvě knihovnice z podzemí tak hlubokého, že na povrchu slyšíš jen šumět trávu, zatímco dole pukají zlaté žíly.

Kashmir 941 s Empty Hall of Fame na Sedmičce

redakce 12.01.2022

Mocná valivá síla hard corového soukolí, promazaná metalem a hnaná mantrou. Since 1993.

A2 s Jednotou uvedou Lorenza Abattoira a Mariu Komarovou

redakce 11.01.2022

Zdánlivá primitivita a repetitivnost soundscapu přenáší posluchače do světa mentolových bzučáků, jednookých sirén, citronových pulců, zázvorových tygrů, plastových brouků...

Sérii Tvůrčích intervencí v HaDivadle

redakce 10.01.2022

Řada inscenací na repertoáru studiové scény v Alfa pasáži se dočká v následujících měsících dalších uměleckých zásahů či doprovodných programů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace