Zprávy / Pozvánky

Sicker Man živě na kavkovské téma

Sicker Man živě na kavkovské téma

redakce | Zprávy / Pozvánky | 20.11.2016

Berlínský hudební producent a multiinstrumentalista Tobias Vethake alias Sicker Man, se představí ve společném koncertním programu s hudebnicí a vokalistkou Kiki Bohemia při jedné ze zastávek k právě probíhajícímu turné, jenž představuje jeho poslední sólovou desku silně inspirovanou kafkovskou tématikou s názvem The Missing. Toto vystoupení můžete navštívit ve čtvrtek 24. listopadu od 20 hodin kulturním prostoru Punctum, Krásova 27, v Praze. Hudebně tento večer doplní svým ojedinělým sólovým vystoupením Jan Tomáš.

Sicker Man ve své tvorbě dokazuje, že dokáže vyprodukovat nejen skvělou sólovou desku, ale současně se nebojí stát se součástí rozmanitých hudebních kolaborací. Například deska Saal s rapperem Serengetim. Na svém posledním hudebním počinu se opakovaně pouští do kombinace komorních či intimních hudebních skic, jenž tvoří základ jeho písní a hlučných a masivní kytarových ploch. Tento postup není samoúčelný, ale naopak podtrhuje pro něj charakteristickou strukturu silných melodií, postupně budované gradace u mnohdy melancholických a repetitivních hitů.


Skvěle mu v tom koncertně sekundují přizvaní hosté, pravidelně však jeho dlouholetá spoluhráčka Kiki Bohemia. Ta přináší nejen další rozmanitou škálu zvuků, hutné zvukové pasáže, ale především skvělé vokály jenž provází tvorbu Sicker Mana již od počátků. Jejich vzájemná pódiová souhra je procesem, ve kterém se noří do svého vlastního hudebního světa, do kterého postupně vtahují i samotné publikum. S pomocí looperů, samplerů, dalších nástrojů a třeba i hraček vytváří jedinečný zvuk, jenž evokuje kapely jako třeba My Bloody Valantine, NEU! či Eliot Smith.

Jana Tomáše není třeba na české hudební scéně dlouze představovat. Poměrně dlouhou řadu kapel kterými prošel (Mother, Thema 11, Tostaki aj.) aktuálně zdobí jeho současné projekty, ve kterých zpravidla hraje prim jeho kytara a skladatelský um. Ačkoliv je členem dua Tomáš/Palucha, Sítě či "allstar bandu" tuzemské nezávislé scény The Czech Psychedelic Society Manifesto, představí se při této příležitosti zcela netradičně sólově. Více informací naleznete na menumusic.cz.

Info

Sicker Man & Kiki Bohemia (de)
Support: Jan Tomáš
24. 11. 2016 20:00
Punctum, Praha

www.facebook.com/events/302492573471314
www.facebook.com/punctumkrasovka
www.menumusic.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Letošní debatní forum Meltingpot zakončí Štěpán Rak

redakce 25.12.2020

Svůj pohled na nejaktuálnější témata dnešního světa nabídli odborníci napříč oblastmi veřejné a soukromé sféry, osobnosti s přímou osobní či profesní vazbou na Moravskoslezský region.

Vánoční edice cyklu Femme Fatale

redakce 22.12.2020

Během koncertu bude prostřednictvím platformy Donio spuštěna benefiční sbírka pro organizaci Jako Doma.

Konektiv Night Vol. III přesáhne hranice i předsudky

redakce 21.12.2020

Konektiv sezval ke spolupráci české hudebníky a zástupce menšin či pocházející odjinud. Rottin, Mlebom, McGowan a další.

Nový start Louise Tomlinsona

redakce 20.12.2020

Album Walls obsahuje autorovy doposud nejosobnější skladby a Tomlinson na něm otevřeně vzdává hold svým hudebním hrdinům, bratrům Gallagherům z Oasis.

Online koncert Prago Union pro Kabinet múz

redakce 16.12.2020

Dejte si stream Prago Union v rámci pořadu Party.Lajf. Podpoříte muzikanty i klubovou scénu.

Ajlavmjuzik s rapy a slam poetry

redakce 16.12.2020

Raz do mesiaca sa zmení "ajlavmjuzik base" Atom v budove Novej Cvernovky na miesto, kam pozývajú kamarátov zahrať live.

Ceremonie vymýtání zvukem destrukce i naděje v MeetFactory

redakce 12.12.2020

Skutečný řev by měl bolet. Jelikož jde už o krajní vyjádření rozsápaného nitra, nezdrásá jen hrdlo, měl by prostupovat celým tělem.

Streamované koncerty zakončí letošní Jazz Meets World

redakce 10.12.2020

A na co se mohou příznivci jazzu v rámci Jazz Meets World ještě letos těšit?