Zprávy / Pozvánky

Sigur Rós spustili filmový experiment

Sigur Rós spustili filmový experiment

redakce | Zprávy / Pozvánky | 05.10.2023

Skupina Sigur Rós připravila ke svému červnovému albu Átta takzvaný filmový experiment. Ke každé skladbě z něj nechala natočit videoklip. Výsledkem tak bude deset snímků vytvořených deseti různými režiséry či režisérkami „bez pravidel a hranic“.

Zprávu doplnilo video ke kompozici s názvem 8. Natočila jej islandská umělkyně a feministická aktivistka Rúrí. Její instalace Rainbow I z roku 1983 se mimochodem stala předlohou obalu desky. Režie klipu k Andrá se ujala dvojice Kaťa Gimro a Alexej Krupnik.

Film Blóðberg vytvořil uznávaný švédský režisér Johan Renck, který pracoval na seriálu společnosti HBO Černobyl a také na videoklipech pro Madonnu nebo New Order. Jeho příspěvek nabízí pohled z ptačí perspektivy na vyprahlou zemi a je jakýmsi odrazem společensko-politických a ekologických obav.

Kapela představuje jednotlivé části svého filmového experimentu postupně od poloviny června. V seznamu autorů a autorek snímků jsou dále jména jako Sophie Hunter, Glenn Leyburn & Lisa Barros D’Sa nebo Claudia Hausfeld & Rúnar Rúnarsson.

Info

Sigur Rós
Fb kapely

foto © Tim Dunk

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Berlin Atonal představuje nový projekt Openless

redakce 11.07.2024

Poté, co v loňském roce přešli na dvouletý režim, představují Openless jako sérii tří výjimečných koncertních večerů plných audio-vizuálních zážitků.

David Tibet s Current 93 v Kostele sv. Šimona a Judy

redakce 08.07.2024

Svět C93 je pestrý, chaotický, má spoustu odboček a zákoutí, ale v konečném důsledku jde především o upřímnou snahu vydat ze sebe mimořádný umělecký výkon.

Za Fuchsem Arleta, Berlin Manson nebo Dušan Vlk

redakce 07.07.2024

Po třech slovenských edicích míří Underground Overtake poprvé do Prahy, kde obsadí open air prostor za Fuchsem.

Opulence: letní eventová série Radia Wave a GHMP

redakce 06.07.2024

Kromě několika opulentních koncertů v zákoutích zdejších zahrad se můžete těšit na tematické debaty vedené hudební publicistkou Anetou Martínkovou.

Okay Kaya, Yann Destal a Kavinsky v Praze

redakce 05.07.2024

Dva večery s tou nejlepší francouzskou elektronikou a jeden s tajuplnou hudebnici. Fource.

CocoRosie oslaví v Praze dvacet let na scéně

redakce 04.07.2024

Svým uměním se zasazují o lidská práva, zpochybňují společenské normy a často si pohrávají s různými tabu.

Porridge Radio ve Futuru

redakce 04.07.2024

Výrazný zvuk, kombinující prvky indie rocku a postpunku, je doplněn o upřímné texty, které se nebojí otevřeně reflektovat emocionální turbulence a existenciální otázky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace