Zprávy

Šikana v onlinu tématem nové Terapie sdílením

Šikana v onlinu tématem nové Terapie sdílením

redakce | Zprávy | 18.01.2021

Bodyshaming na sociálních sítích neboli šikana a kritika vůči tělesnému vzhledu je tématem druhého dílu audioseriálu Terapie sdílením z dílny Audionautu, divize produkce Bionaut. O aspektech zdravého a přirozeného životního stylu, cvičení, (ne)spokojenosti s vlastním tělem a porovnávání se s ostatními s průvodkyněmi Ester Geislerovou a Josefinou Bakošovou v režii Johany Ožvold promlouvají trenér Radek Laci, publicista a fitness trenér Kamil Fila nebo psycholog Honza Vojtko.

Třicetiminutový díl je tentokrát věnován situacím týkající se necitlivého vyjádření k fyzickému vzhledu, Ester s Josefinou v něm otevírají obecně tematiku přijetí sebe sama včetně vnímání svého těla, zmiňují i své osobní zkušenosti s bodyshamingem. „Já jsem třeba pořád srovnávaná se svou slavnější sestrou. Nebo s tím, jak jsem vypadala předtím, před dětmi, po dětech, jak vypadám teď. A jsem pořád pod neustálým tlakem,“ říká Ester Geislerová. Protože s lidským tělem souvisí i fenomén cvičení a posilování, promlouvá tu i fitness trenér a kouč Radek Laci, který se u svých klientů nezaměřuje jen svaly, ale snaží se lidem vymyslet cvičení na míru tělu i duši, stává se často i jejich osobním terapeutem. Laci strávil dětství v kojeneckém ústavu a dětském domově a sám proto nejlépe ví, jak důležité a zároveň těžké může někdy být přijmout sám sebe i svou životní situaci se všemi komplikacemi a nedostatky.

Další z hostů, novinář Kamil Fila působící také jako trenér, mluví i o tom, s jakými předsudky ze stran rodiny i některých kolegů se setkával, když coby publicista a intelektuál začal pravidelně posilovat. V průběhu dílu se Ester s Josefinou vydávají i na „terénní průzkum“ do fitness centra Arena Pavly Kladivové, kde vyzpovídají další zajímavé osobnosti aktivně se věnující vlastnímu tělu, jako je například tanečnice burlesky Linda a zjišťují, že není důležité se s ostatními extrémně porovnávat, ale spíše pracovat na té nejlepší verzi sebe sama.

Info

Terapie sdílením
web podcastu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace