Zprávy

Šikana v onlinu tématem nové Terapie sdílením

Šikana v onlinu tématem nové Terapie sdílením

redakce | Zprávy | 18.01.2021

Bodyshaming na sociálních sítích neboli šikana a kritika vůči tělesnému vzhledu je tématem druhého dílu audioseriálu Terapie sdílením z dílny Audionautu, divize produkce Bionaut. O aspektech zdravého a přirozeného životního stylu, cvičení, (ne)spokojenosti s vlastním tělem a porovnávání se s ostatními s průvodkyněmi Ester Geislerovou a Josefinou Bakošovou v režii Johany Ožvold promlouvají trenér Radek Laci, publicista a fitness trenér Kamil Fila nebo psycholog Honza Vojtko.

Třicetiminutový díl je tentokrát věnován situacím týkající se necitlivého vyjádření k fyzickému vzhledu, Ester s Josefinou v něm otevírají obecně tematiku přijetí sebe sama včetně vnímání svého těla, zmiňují i své osobní zkušenosti s bodyshamingem. „Já jsem třeba pořád srovnávaná se svou slavnější sestrou. Nebo s tím, jak jsem vypadala předtím, před dětmi, po dětech, jak vypadám teď. A jsem pořád pod neustálým tlakem,“ říká Ester Geislerová. Protože s lidským tělem souvisí i fenomén cvičení a posilování, promlouvá tu i fitness trenér a kouč Radek Laci, který se u svých klientů nezaměřuje jen svaly, ale snaží se lidem vymyslet cvičení na míru tělu i duši, stává se často i jejich osobním terapeutem. Laci strávil dětství v kojeneckém ústavu a dětském domově a sám proto nejlépe ví, jak důležité a zároveň těžké může někdy být přijmout sám sebe i svou životní situaci se všemi komplikacemi a nedostatky.

Další z hostů, novinář Kamil Fila působící také jako trenér, mluví i o tom, s jakými předsudky ze stran rodiny i některých kolegů se setkával, když coby publicista a intelektuál začal pravidelně posilovat. V průběhu dílu se Ester s Josefinou vydávají i na „terénní průzkum“ do fitness centra Arena Pavly Kladivové, kde vyzpovídají další zajímavé osobnosti aktivně se věnující vlastnímu tělu, jako je například tanečnice burlesky Linda a zjišťují, že není důležité se s ostatními extrémně porovnávat, ale spíše pracovat na té nejlepší verzi sebe sama.

Info

Terapie sdílením
web podcastu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Houpací koně s novým klipem, So Long

redakce 02.03.2021

V jednom pražském bytě, plném vinylů a knížek a s obrazem lokomotivy v obýváku...

God and Eve vydávajú debutové EP

redakce 02.03.2021

Sú mladí, študujú hudobnú kompozíciu a majú radi súčasnú vážnu hudbu, jazz aj art pop.

SoundCzech podpoří natáčení live sessions i spolupráci se zahraničím

redakce 02.03.2021

SoundCzech otevírá zatím čtyři výzvy a zohledňuje aktuální složitou situaci živé kultury.

Jak zní Svět na konci roku nula? Post-hudba s novým albem

redakce 01.03.2021

Popové balady a taneční kompozice si tak na desce podávají ruce s vlivy trapu, experimentální elektroniky i noise rocku.

Full Moon #119 – Ženská síla vládne všem

redakce 01.03.2021

Pop music globálně vládnou ženy, nasvědčují tomu čísla, žebříčky i pocity. Březnovému Full Moonu vládnou ženy v rapu.

Zlaté glóby 2021 pro Zemi nomádů, Korunu i Dámský gambit

ČTK, redakce 01.03.2021

Zlaté glóby, filmová a televizní cena udělovaná Asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu v Los Angeles, byly uděleny i letos.

Oliver Torr vydává první sólovou dlouhohrající desku

redakce 01.03.2021

Zvuk desky nese známky žánrů, které Torra ovlivňují - experimentální hudba, klasická avantgarda, shoegaze, IDM nebo new club music.

Otvorená výzva na tretí ročník festivalu Tehláreň

redakce 28.02.2021

Cieľom festivalu je sieťovať komunitu mladej generácie umelcov zo Slovenska a okolitých štátov, ktorá sa môže v neformálnej atmosfére vzájomne spoznať medzi sebou.

Nové publikace Památníku národního písemnictví

redakce 28.02.2021

Sans retour, paměti fejetonisty Karla Horkého a česko-francouzské vydání veršů básnířky Suzanne Renaudové z roku 1922.

Mooncloud #53: Möbius

redakce 27.02.2021

Ve dvou se to lépe táhne? Möbius pro nás sestavili hlučný playlist z dvoučlenných formací.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace