Zprávy / Pozvánky

Siksa a Alles přivezou punk s přesahem

Siksa a Alles přivezou punk s přesahem

redakce | Zprávy / Pozvánky | 25.04.2017

Siksa je nový polský fenomén. Mladá holka (kdo je siksa? Překlad do češtiny napovídá: pohrdavě – puberťačka), která se nebojí ničeho a nikoho. Provokuje většinovou společnost, ale taky konzervativní část punkové subkultury. Každý koncert, na místě je ovšem spíše označení jejího vystoupení jako performance, je jiný. Interakce s publikem, ožehavá témata svobody ženské jednotky v puritánské společnosti. Máš tajemství, za které se stydíš? Siksa už o něm ví. Je jako stránka s otázkami v "Bravu" týkajících se ovšem současného Polska. Ano, hudba je zde pouze podkladem v pozadí (jediným nástrojem je baskytara), ale vlastně o to tu jde. Je to koncert? Je to monodrama? Siksa je jako jízda na horské dráze, absolutní punková performance, díky které si připomínáš proč si jako dítě chtěl být dospělý a proč jako dospělý chceš být znovu děckem. Jestli je Polsko zákusek, tak je Siksa bulimička.


Alles krátce po svém vzniku v roce 2014 vydali debutové album Post na mexicko-polském labelu Mecanica Records. Veterána polské nezávislé scény Arka Marczynského tvorba Alles zaujala natolik, že jim na svém znovuobnoveném labelu Antena Krzyku vydal nejprve sedmipalcový singl s covery klasických polských angažovaných punkových kapel (Dezerter, Apatia, Post Regiment, Guernica y Luno) a koncem roku 2016 druhou desku Culture, která zaznamenala velký ohlas.

Info

Siksa (pl) + Alles (pl)
27. 4. 2017 19:00
Bauhaus, Janáčkova 22, Ostrava

www.facebook.com/events/1850482211894325
www.facebook.com/platoostrava

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bert & Friends zahrají na střeše Radost, pak tour

redakce 16.06.2021

Vstupenky byly vyprodány během pár hodin, a proto se kapela rozhodla přidat ještě jeden koncert, který se odehraje hned následující den.

Kasárna Karlín zahajují léto. Bude i malá stage

redakce 15.06.2021

Oblíbený pražský kulturní spot, Kasárna Karlín, oznamuje letní program. Mezi červnem a zářím přivítá několik kapel. Na place přibude i malá stage.

Big Thief i Poets of the Fall přijedou příší rok

redakce 14.06.2021

Na své české fanoušky Big Thief nezapomněli a v rámci svého prvního evropského turné zahrají v klubu MeetFactory. V Roxy vystoupí finští Poets of the Fall.

Oslava narozenin vydavatelství Polí5

redakce 13.06.2021

Velký večer alternativní hudby po covidovém půstu. Načeva, Hm... a další zahrají svá „nová“ alba z labelu Polí5.

Los Bitchos přivezou nakažlivou směsku psychedelie a cumbie

redakce 11.06.2021

Co začalo jako studiový pokus o moderní verzi peruánské cumbie, je nyní plnohodnotnou kapelou s nevídaným drajvem. Nerozlijte si koktejly!

Potrvá otevírá koncertní sezónu

redakce 10.06.2021

Během června chystá dejvická kavárna tři vystoupení. Představí se Jiří Imlauf, Šimanský/Niesner a UKW.

Divočina karlínského brownfieldu aneb program Přístavu 18600

redakce 10.06.2021

Úterní večery v Přístavu 18600 jsou určeny přednáškám, středy divadlu, čtvrtky koncertům, pátky podvečerním DJ setům.

Filmaři lákají na rekordní počet českých filmů

redakce 10.06.2021

Jen do půlky letošního září se diváci mohou těšit na rekordní počet téměř dvaceti českých distribučních premiér celovečerních filmů. A k tomu jde do kin více než deset dokumentů.

Silence of Sound a Madera v hradeckém Artičoku

redakce 07.06.2021

Vernisáž fotografií Barky Fabiánové v kavárně, koncert kapely Madera na dvorku pod rozkvetlou třešní. Pozvánka do královéhradeckého Artičoku.

The Residents v Praze

redakce 06.06.2021

Původně bylo toto turné plánováno již na začátek roku 2021, kvůli pandemii koronaviru bylo ale přeloženo.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace