Zprávy / Pozvánky

Silent Night počtvrté na dobrou noc

Silent Night počtvrté na dobrou noc

redakce | Zprávy / Pozvánky | 10.01.2016

Radio Wave a kolektiv Genot Centre ve spolupráci s divadlem Ponec uvádí čtvrtý celonoční sleepover koncert, jehož hlavními zahraničními postavami tentokrát budou zástupci belgického kazetového vydavatelství Dauw. Se svou vlastní tvorbou se představí německý producent Cass., spoluzakladatel labelu Dudal a šéf vydavatelství Slaapwel Stijn Hüwels.

Zatím poslední Cass.ovo album vyšlo v dubnu letošního roku na zavedené tokijsko-londýnské ambientní značce Home Normal, u které vydává mimo jiné i domácí projekt Gurun Gurun nebo Francouzka Félicia Atkinson. Dudal chystá na začátek roku 2016 svůj dlouhohrající debut u spřáteleného vydavatelství Eilean, se kterým Dauw připravilo letošní dvojalbum kolaborací Dialog Tapes. Stijn Hüwels, jehož poslední deska vyšla před rokem právě u Dauw, obnovil po tříleté pauze činnost vydavatelství Slaapwel, které se specializuje výhradně na hudbu určenou k usínání. Sleepover koncerty v režii Slaapwel byly z produkčního hlediska velkou inspirací pro sérii **Silent_Night*.


V Ghentu usídlený label Dauw vydal svůj první release v březnu 2014 a do jeho zvolna se rozrůstajícího katalogu už přispěli svou tvorbou mimo jiné Federico Durand, Stijn Hüwels, Sokkyö nebo aktuálně Wil Bolton. Hlavními žánrovými pilíři značky, která je vyhlášená kvalitním ručním zpracováním svých kazet s vizuály od ilustrátorky Femke Strijbol, jsou především akustický ambient, field recordings či folktronika, od kterých ale vede cesta i k experimentální poslechové elektronice nebo organickému droneu. V Praze se belgická značka představí v české premiéře krátce po berlínské zastávce na warm-upu festivalu CTM.


Českou scénu budou na Silent_Night #4 reprezentovat bytostný experimentátor Phaerentz a liberecký multimediální umělec Jan Nálepa. Hudebník a publicista Petr Ferenc (ex-Birds Build Nests Underground) je jednou z nejvýraznějších postav české alternativní scény. Šéfredaktor časopisu His Voice a organizátor koncertní série Wakushoppu se dlouhodobě věnuje hudebním experimentům se záznamovými médii. Na lednové Silent_Night vystoupí coby Phaerentz se svou "ambient plus" kompozicí Tomorrow, při které určitě neusnete. Účastník EXPO 2015 v Miláně Jan Nálepa v Ponci představí vlastní projekt Icaró inspirovaný zpěvy amazonských šamanů, kteří si říkají vegetalistas. V něm se Nálepa snaží o tvorbu zvuků a kompozic, které mají na člověka působit během meditací a stavů rozšířeného vědomí. Dalším zajímavým tématem tohoto projektu je mezidruhová komunikace.

Silent_Night #4 se uskuteční 23. ledna v pražském divadle Ponec s tradičním ranním zakončením v podobě společné snídaně. S ohledem na komorní atmosféru události bude kapacita opět omezena 40 nocležníky a 30 návštěvníky úvodní koncertní části noci. Předprodej celonočních, lůžkových vstupenek v ceně 399,- Kč byl zahájen 6. ledna. Po jejich vyprodání již bude možné zakoupit vstupenky pouze na předpůlnoční koncertní část.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Japonské eposy, matematika a prog: Jednota uvádí projekt Poil Ueda

redakce 27.09.2021

Progově velkolepé plochy i mathová rozlámanost, syrovost lidové hudby i sofistikovanost: to je projekt PoiL Ueda, který se představí v Punctu.

Underdogs' slaví páté narozeniny

redakce 27.09.2021

Akce se uskuteční na dvou pódiích se vystřídá široké hudební spektrum tuzemských i zahraničních vystupujících.

Alune Wade zve na africké „rychlé občerstvení“

redakce 26.09.2021

Nenechejme se zmást názvem Alunova nadnárodního sexteta African Fast Food. Pokud už jméno kapely něco symbolizuje, tak rychlost, se kterou hudba dokáže posluchače nadchnout.

Jednota představí japonskou skladatelku Ichiko Aoba

redakce 24.09.2021

Výjimečný úkaz japonské scény se představí v komorním prostoru pražského Puncta v rámci série Jednota.

AlterEcho oznamuje sérii Hluk

redakce 23.09.2021

Hluk je série hudebních večerů zaměřených na experimentální elektroniku z produkce domácích nezávislých labelů.

Fléda slaví dvacet let

redakce 23.09.2021

Svou premiéru v Brně zažije věhlasný berlínský producent Boys Noize. A nebude sám.

Podzimní Potrvá hlučné i tklivé

redakce 21.09.2021

Kavárna, klub, bar - Potrvá. Když otevřete dveře, snadno vstoupíte do našlápnutého koncertu v hudebním klubu, živého baru ale i klidné kavárny. Co nabídne hudební menu?

Zvíře jménem Podzim koncertuje

redakce 21.09.2021

Zvíře jménem Podzim si ještě na podzim střihne pár koncertů, které budou jistě výjimečné, čili neváhejte.

Nový singl Black Holes

redakce 21.09.2021

Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace