Zprávy / Pozvánky

Silver Rocket Summer Slezsko

Silver Rocket Summer Slezsko

redakce | Zprávy / Pozvánky | 27.06.2014

„Když pár (asi 15) debilů napsalo do posledních žebříčků, že příští SRSS by mohlo mít přívlastek Slezsko, byl to spíš nejapný vtip, který se nabízel čistě z fonetických důvodů. Aspoň teda pro většinu z nás (takové SRS Slovinsko třeba vypadalo bombastičtěji). Když se ale ozval ústřední výbor s dotazem, na kolik by to bylo fakt uskutečnitelné, bylo po srandě, ale jak zpívá Jaroslav Seifert, každého dne se nějaký ten dým začíná, a tak jsme se do toho dali,“ tak začíná tisková zpráva k letošnímu čochu lidí spjatých s letními radovánkami Silver Rocket.

Po několika schůzkách, které byly vedeny v duchu vyjednávání o smlouvě v NHL pro 116. hráče draftu (tj. kafíčko a nekompromisní pohledy), vykrystalizovala podoba letošního SRSS v podobě, o jaké vás v tomhle úvodním povídání hodláme zpravit.

Organizační tíhu na svá bolavá záda bereme my, co se občas s hrdostí a někdy s hanbou nazýváme Slezany, však nás znáte – mluvíme krátce s přízvukem na předposlední slabice, máme radost z cizího provaru, každý z nás hraje v 15 kapelách, které se po půl roce rozpadnou, mámě říkáme „pičo“ a vašim matkám taky. Můžete nás potkat v zásadních českých aglomeracích, jako jsou Praha a Olomouc, ale i v Brně. Infiltrace do vybrané společnosti za hranice Ostravice musela zákonitě jednou vyústit v to, že nám dá nějaký bláhovec do rukou „odpovědnost“.


Letošní SRSS se tedy odehraje na Slezsku, a nyní bděte, protože přicházejí základní informace. Není tak úplně pravdou, že by se jednalo o premiéru SRSS v našich krajích. Někteří z vás možná byli (víme, že byli!) na výletě se žlutým autobusem v roce 2007 na Silver Rocket Summer Swinger. Tehdy tenhle moving festival zavítal i do Těšína, kde se o vše podstatné starali právě Slezani. Nejdeme teda úplně do temnoty, což ale neznamená, že se do ní nemůžeme prochlastat.


Letos se ale přestěhujeme ven. Jednak proto, že Liberté už je zavřené, ale taky je léto a kdo by chtěl trávit večer v nějaké smradlavé kobce vytapetované plakáty s Kropotkinem. A ven, to znamená na krásné místo v srdci Gorolie, v městě Jablunkově. Je to staré město založené už ve středověku na důležitém místě v průsmyku vedoucím skrz Beskydy na Slovensko (tehdy Avarský kaganát nebo tak něco...). Leží na samotném trojmezí česko-polsko-slovenském, pod Beskydy na soutoku dvou řek a jako jediné město v téhle slezské provincii má něco, co by se dalo nazvat historickým jádrem (jedná se asi o tři ulice). Paráda, ne?

Koncept lineupu letošního SRSS pak vychází samozřejmě ze slezských pohnutek, a tak to bude především přehlídka slezských kapel nebo kapel se Slezskem spřízněných, a to těch, které poslední dobou o sobě dávají nebo dají brzo vědět: Planety, Leto, Peleton, Kurac, Laundered Syrup, UNNA a čestní Slezani Děti deště, které podezříváme ze zatajování svého skutečného původu, soudě podle indexu chlastání a účasti v hospodských rvačkách.


Vedle toho vás čeká spousta žrádla, chlastu, miodule, Mostořů, muziky, srandy, pohlavních chorob a nezapomenutelných tzv. zážitků. O všem podstatném vás budeme my i ústřední vedení SRR informovat a pobízet v následujících týdnech, než to všecko vypukne.

(tz. Organizační výbor SRSS 2014, divize Slezsko)

Info

Silver Rocket Summer Slezsko
23. srpna 2014
městský park, Jablunkov

www.silver-rocket.org

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

KlipyTipy: Papyllon - What About Tonight

redakce 21.10.2019

Singel si po vydavateľskej stránke na konto pripíše holandský label s príznačným názvom This could be your music label, ktorý sa zameriava najmä na súčasné žánre.

Na festivale Mobilis vystúpi hudobný producent Murcof

redakce 21.10.2019

Domáci a zahraniční umelci a umelkyne predstavia radikálne umelecké imaginácie, praxe a texty, ktoré sú kritické voči súčasnosti.

Studenti chystají velkou oslavu svobody na Národní třídě

redakce 21.10.2019

Náměstí Václava Havla (Piazzetta Národního divadla) bude patřit dvacítce neziskových organizací, které zde budou prezentovat interaktivní formou svou činnost.

Nové výstavy: nekonformní mladá Amerika, francouzský Kolektiv W, rodinné vztahy

redakce 20.10.2019

Ve vysočanské Pragovce budou hned čtyři nové výstavy. Young American, Mimořádné vstupy IV., Obraz rodiny a Přechodné zázemí.

The Murder Capital poprvé v Praze

redakce 20.10.2019

Není to síla, pochmurnost nebo vztek, ale laskavost a něha, co dělá kapelu tak jedinečnou. Nejlepší postpunk současnosti.

Súčasné mená česko-slovenskej elektronickej scény v Puncte

redakce 20.10.2019

Lowmoe, Dead Janitor, Macronoise a další? Koncert pod hlavičkou labelu Xion.

Písničkář Kevin Morby poprvé v Praze

redakce 18.10.2019

Spirituální písně pro světský věk. Kevin Morby, tradiční, o nadčasovost usilující americký písničkář, poprvé v Praze.

Floex poprvé naživo představí hudbu z Machinaria

redakce 18.10.2019

Albu Machinarium Remixed, na němž hudbě Floexe k oblíbené počítačové hře Machinarium vdechli nový život Orbital nebo 65daysofstatic, bude uvedeno i živě.

Čecho-Američan Ondřej Pivec tu zahraje v říjnu. Tour.

redakce 17.10.2019

Jeden z mála českých držitelů Grammy, hudebník a producent Ondřej Pivec, se v rámci svých cest zastaví i v České republice na několik koncertů v druhé polovině října.

Van der Graaf Generator vystoupí v Praze

redakce 17.10.2019

Po úspěšném koncertu Nicka Masona letos v červenci přiváží agentura 10:15 Entertainment další z anglických legend.