Zprávy / Pozvánky

Simple Minds v parádní formě

Simple Minds v parádní formě

redakce | Zprávy / Pozvánky | 08.01.2014

Simple Minds původně začínali jako punková kapela Johnny & the Self Abusers, která poprvé vystoupila v baru v Glasgow na velikonoční pondělí roku 1977. „Na podiu to bylo úplné peklo,” vzpomíná Kerr. „Nikdo z nás neuměl ani notu a dělali jsme pořádnej rambajz. Přitom jsme si mysleli, že jsme určitě nejlepší. Trvalo nám šest měsíců, než jsme to začali brát vážně.“

Kapela se vyvíjela směrem, který udávaly jejich dva největší vzory - David Bowie a Lou Reed. Debutové album z roku 1979 Life in a Day znělo jako jejich kopie. „I pro nás bylo tohle album zklamáním,“ připouští Kerr. Ve stejný rok vydávají druhé album Real to Real Cacophony, které poředstavuje úplně jiné Simple Minds. Jsou zlověstnější, evropštější a zvukově silnější. Zlepšovali se s každým novým albem a vrcholu dosáhli v roce 1982 deskou New Gold Dream, která se dostala do Top Three britské hitparády. Simple Minds dobyli Británii i zbytek Evropy.

Na v současnosti probíhající tour k 35 letům Simple Minds jsou skvělé ohlasy a Praha se tak má na co těšit. „Máme připravené dvojí koncerty. Nemáme předkapelu a budeme hrát písničky ze všech desek. Z Empires and Dance třeba This Fear of Gods nebo Premonition, a to bych nenazval hity. Ale dobrá show Simple Minds je taková, kde lidi uslyší písničky, na které se těší. Skalní příznivci zas budou nadšení z věcí, které nečekali. Chceme, aby lidé viděli ten obrovský kus cesty, který jsme urazili a zároveň viděli, že je tam něco navíc. Základ toho, co jako Simple Minds děláme, se ani trochu nezměnil. Hledáme melodii, text a emoce. Nahrajeme to, snažíme se to udělat co nejlíp a dát lidem co nejvíc. Aby přišli, slyšeli nás a zažili to. Takhle to děláme odjakživa a díkybohu za to, protože to je aspoň jedna věc, která nám dává v tomhle světě smysl.“

Simple Minds se do Prahy vrátí už příští měsíc - 28. února 2014 vystoupí v pražské Incheba aréně.

Info

Simple Minds (uk)
28. února 2O14
Incheba Aréna, Praha

vstupné: 900 Kč + poplatky

www.simpleminds.com
www.dsmacku.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vrbaak zve na vernisáž projektu LO.VE!

redakce 23.09.2019

Vernisáž k výstavě fotografií k nové tanečně/pohybové inscenaci LO.VE!, která vzniká ve spolupráci Motion Hub a BuranTeatr.

Simply Red oznamují turné a novou desku

redakce 23.09.2019

Krátce po oznámení, že nové album Blue Eyed Soul vyjde zkraje listopadu, Simply Red dnes odtajnili detaily chystaného turné.

6. ročník přehlídky Be2Can představí profil Fatiha Akina

redakce 23.09.2019

Letos v rámci sekce Be2Can Fokus dostane prostor tvorba německo-tureckého režiséra Fatiha Akina i jeho kontroverzní portréte sériového vraha ve snímku U Zlaté Rukavice.

Nová ženská tvár na slovenskej scéne - Blanch

redakce 21.09.2019

Blanch je najnovším prírastkom Slnko Records, za ktorým stojí skladateľka, speváčka a gitaristka Bianca Macková.

Be2Can - To nejlepší z nejprestožnějších filmových festivalů

redakce 21.09.2019

I letos naleznete v nabídce Be2Can hraniční, provokativní zážitky i robustní filmy-romány, filmařské legendy i čerstvou krev současné arthouse scény.

Německá indie střela Giant Rooks míří do Prahy

redakce 21.09.2019

Na domácí půdě si vydobyli pověst jedné z nejzábavnějších koncertních mladých kapel, u nás své kouzlo předvedou ve smíchovském klubu Underdogs'.

Polská pianistka Hania Rani na turné

redakce 20.09.2019

Talentovaná pianistka a skladatelka Hania Rani v rámci svého podzimního tour odehraje jediný český koncert v Kopřivnici.

Nový projekt Jungstötter v Lese

redakce 20.09.2019

Skladby Jungstötter svou intenzitou těžknou podobně jako hudba Bad Seeds nebo Tuxedomoon. Nový projekt v Café v lese.

Jeden z nejrychlejších rapperů světa Ocean Wisdom v Roxy

redakce 20.09.2019

Roxy hlásí silný rapový podzim.

Floex pokřtí remixy Machinaria

redakce 19.09.2019

Křest remixového alba Machinarium Remixed, kterým počítačová hra Machinarium studia Amanita Design oslaví své 10. narozeniny.