Zprávy / Pozvánky

Sir Robin & The Longbowmen v Praze

Sir Robin & The Longbowmen v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.04.2017

Konec prvního dubnového týdne River Promotions uzavírají v čistě psychedelickém stylu. Tentokrát do pražského Žižkostela přivezli německý ansámbl Sir Robin & The Longbowmen, kterému předskočí Metronome Blues a Madhouse Express.

"Ze začátku nás hodně lidí přirovnávalo k The Doors, což je trochu divný, ale berem to jako kompliment," odpovídají Sir Robin & The Longbowmen na otázku týkající se jejich hudebních vlivů. Od prvního bytového koncertu v roce 2011 se sestava ustálila na sedmi členech a debutová deska z minulého roku dokazuje, že jejich inspirace čerpá z toho nejlepšího, co šedesátková psychedelie nabízí. Album překypuje spirituální atmosférou, prim hrají zvuky varhanů a nechybí ani klasický sitar. Současné turné je z německých Drážďan přes Prahu zavede až do Švýcarska, Itálie a Francie, začátek příštího roku pak plánují odstartovat druhou deskou.


Metronome Blues se poprvé zjevil na začátku roku 2015 coby sólo projekt novozélanďana Rhyse Braddocka, jedné poloviny noisového dua Gerda Blank. Neutuchající touha tvořit a hrát dala vzniknout nové kapele a zvuku, který Rhys vytváří společně s Honzou Čapkem (basa) a Lukášem Baumanem (bicí). Hypnotic noise grooves.

Madhouse Express už delší dobu patří do popředí české psychedelické vlny. Čtyřčlenná formace, která se nedávno vrátila z tour po Německu, levituje na hypnotických vlnách šedesátkového rocku a předskakovala už i jménům jako Wooden Shjips, Kikagaku Moyo, Carlton Melton nebo The Cosmic Dead.

Info

Sir Robin & The Longbowmen (de)
Support: Metronome Blues + Madhouse Express
6. 4. 2017 20:00
Žižkostel, Praha
Vstupné: 100,-

www.facebook.com/events/604049319791040
www.facebook.com/jsmezizkostel

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Otvorená výzva na tretí ročník festivalu Tehláreň

redakce 28.02.2021

Cieľom festivalu je sieťovať komunitu mladej generácie umelcov zo Slovenska a okolitých štátov, ktorá sa môže v neformálnej atmosfére vzájomne spoznať medzi sebou.

Akci Národ sobě – kultura podpoří i Morcheeba

redakce 26.02.2021

Koncert Národ sobě – kultura tobě je postavený především na neobvyklých nebo ne často slýchaných kooperacích.

Madhouse Express vs. Weird Visuals vs. stream

redakce 25.02.2021

Spojení psychedelického rocku a osobitého projevu kapely Madhouse Express doplní projekce liquid-light show.

Urban Market nabídne koncerty i přednášky

redakce 25.02.2021

Festival nabídne během pěti dní koncerty 52 Hertz Whale, Isama Zing, Bad Karma Boy, Felix, Tono S. a Lannne.

Do Prahy přijedou I Like Trains

redakce 14.02.2021

Hudebně stojí svébytná tvorba I Like Trains nadále mezi postpunkem, new wave a gothrockem, ale je prosáklá i vyloženě popovými linkami a hlavně nikdy neutichajím groovem a podivně skličující energií.

Změny akcí Fource Entertainment přehledně

redakce 11.02.2021

Koncerty nám chybí stejně jako vám, ve stávající nepříznivé situaci ale dělají Fource Entertainment vše pro to, aby se naplánované akce nerušily.

Benefiční streamy pro Klub 007 Strahov

redakce 28.01.2021

Dva večery, sedm super hero kapel, žánry hard, fast and loud, tak jak je na kopci zvykem. Sety nehorázně krátké a maximálně zničující.

Zavřená MeetFactory servíruje místo živé kultury podcasty

redakce 20.01.2021

MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace