Zprávy / Pozvánky

Skepta pasuje továrnu na chrám grime music

Skepta pasuje továrnu na chrám grime music

redakce | Zprávy / Pozvánky | 30.03.2016

Po dlouhých 8 letech se do Prahy vrací britský producent Skepta – po loňském zrušeném koncertě tak čeká konečně Prahu grimeová smršť. Jeho 5 let staré album Doin' it Again ještě pořád čeká na pokračovatele, ale o datu vydání Konnichiwa se šeptá stále častěji. Pauzu ale Joseph Junior Adenuga krátí vydáváním mixtapes a singlů, posledním byl povedený loňský Shutdown. Hands up a ve středu 6. dubna v továrně.

Jestli se dá o někom bez uzardění mluvit jako o "králi britské grime music", je to stoprocentně Joseph Junior Adenuga alias Skepta, kterému čestný titul vyneslo více než deset let strávených v první frontové linii tohoto žánru. Tottenhamský rapper ovšem svoji roli rozhodně nebere na lehkou váhu, o čemž nejlépe svědčí fakt, že i dnes zůstává stejně temný jako před lety a před rostoucí davy svých fanoušků stále předstupuje se zásobníkem nabitým ostrými proklamacemi.


Sláva a uznání ovšem nepadají jen tak z nebe a Skepta si pozici velké postavy UK scény musel jaksepatří vydřít. Svoji kariéru odstartoval nigerijský rodák jako člen legendární Meridian Crew, po jejímž rozpadu se v roce 2005 se svým bratrem Jamiem připojil k Roll Deep, aby pak o rok později založili vlastní crew a label v jednom – slavný Boy Better Know. Pod touto dnes už kultovní značkou vydává v roce 2007 svůj dlouhohrající debut ironicky nazvaný Greatest Hits, jehož skvělé přijetí u kritiky i posluchačů mu otevřelo dveře do první ligy grime music. Konec první dekády nového milénia je zároveň dobou, kdy Skepta začíná úřadovat v žebříčcích poslechovosti a o jeho jméně je slyšet na všech stranách. Jestliže singly Rolex Sweep nebo Too Many Man z druhé řadovky Microphone Champions (2009), na které se podíleli také JME, Wiley, Frisco nebo Shorty, obsadily 89., resp. 79. místo v UK Single Chart, hitovka Rescue Me z dlouhohrající trojky Doin't it Again (2011) poskočila rovnou na 13. místo a celá deska se udržela tři týdny v přehledu 100 nejlepších alb.


Slouží ke Skeptově cti, že ani přes raketový vzestup, ve své hudbě nijak nepolevil. Sotva utichl poprask vyvolaný kontroverzním klipem k singlu All Over the House (2011), vrhnul se do kolaborace se starými známými. Remix German Whip (2014) s Meridian Danem a především sourozenecký singl s JME That's Not Me (2014), který vystoupal na přední příčky hitparád a za jehož videoklip zabodoval v MOBO Awards (ačkoliv jeho výroba podle Skepty stála jen 80 liber), ukázaly, že první postava UK scény ani po deseti letech neztrácí nit. Důkazem budiž povedený loňský singl Shutdown, na jehož produkci se podílel Ragz Originale a který vyhrál hlasování The Guardian o nejlepší track roku 2015.

Po loňském zrušeném koncertě si tuhle pecku, která zní v klubech po celém světě, můžete užít konečně naživo na koncertě ve smíchovské továrně už ve středu 6. dubna. A je dost možné, že dojde i na nějakou tu novinku z dlouho očekávaného alba Konnichiwa. Společně se Skeptou vystoupí také největší osobnost českého grimu Smack, dále NobodyListen a dvojka Tuco & C.Monts. O světla a atmo se postarají BLOK 4, takže zůstat doma by byla životní chyba.

Info

Skepta (uk)
Support: Smack, NobodyListen, Tuco & C.Monts
6. 4. 2016 20:30
MeetFactory, Praha

www.facebook.com/events/1660458327551768
www.facebook.com/MeetFactory

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Intimní svět Natalie Perkof

redakce 03.08.2021

Natalie Perkof pracuje s působivou poetikou „momentek“, s útržky každodenních situací a přátelských setkání.

Fvlcrvm a Tea Sofia na společném koncertě

redakce 30.07.2021

Tea se ve svých vlastních textech nebojí nepříjemných témat, která dokáže díky svému jedinečnému hlasu posluchačům emotivně naservírovat.

Pád Vladimira 518

redakce 20.07.2021

Plátna, malby a kresby. Audiovizuální sekvence, textové citace, objekty a pády jednoho Idiota.

Žižkovské letovisko, letní scéna

redakce 13.07.2021

V Atriu na Žižkově se právě otevřela letní scéna Žižkovské letovisko.

Underdogs' na dvorku

redakce 12.07.2021

Doba ještě není vnitřním akcím nakloněná, a tak se v Underdogs' rozhodli na léto přesunout scénu ze suterénu ven.

Osobní osobně: Dodie a Aurora se představí v Praze

redakce 12.07.2021

Fource oznámili dvě zpěvačky, které přivezou na přelomu zimy a jara příštího roku.

Gojira přijede do Prahy

redakce 09.07.2021

Nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu k renesanci.

Genot Centre se vrací živě i křtivě

redakce 08.07.2021

Pražský kolektiv se po pandemické pauze vrací do Divadla Archa s čtvrtou edicí své nové koncertní série. A bude se křtít.

Axela Thesleffa v Dolních Vítkovicích

redakce 08.07.2021

Festival Colours of Ostrava uvede finského producenta Axela Thesleffa v rámci série Hotspot na tajném místě Dolních Vítkovic.

Fource přivezou Tate McRae i Michaela Malarkeyho

redakce 07.07.2021

Na svém kontě má dva oceňované projekty i zápis v žebříčku 30 pod 30 magazínu Forbes.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace