Zprávy / Pozvánky

Skepta pasuje továrnu na chrám grime music

Skepta pasuje továrnu na chrám grime music

redakce | Zprávy / Pozvánky | 30.03.2016

Po dlouhých 8 letech se do Prahy vrací britský producent Skepta – po loňském zrušeném koncertě tak čeká konečně Prahu grimeová smršť. Jeho 5 let staré album Doin' it Again ještě pořád čeká na pokračovatele, ale o datu vydání Konnichiwa se šeptá stále častěji. Pauzu ale Joseph Junior Adenuga krátí vydáváním mixtapes a singlů, posledním byl povedený loňský Shutdown. Hands up a ve středu 6. dubna v továrně.

Jestli se dá o někom bez uzardění mluvit jako o "králi britské grime music", je to stoprocentně Joseph Junior Adenuga alias Skepta, kterému čestný titul vyneslo více než deset let strávených v první frontové linii tohoto žánru. Tottenhamský rapper ovšem svoji roli rozhodně nebere na lehkou váhu, o čemž nejlépe svědčí fakt, že i dnes zůstává stejně temný jako před lety a před rostoucí davy svých fanoušků stále předstupuje se zásobníkem nabitým ostrými proklamacemi.


Sláva a uznání ovšem nepadají jen tak z nebe a Skepta si pozici velké postavy UK scény musel jaksepatří vydřít. Svoji kariéru odstartoval nigerijský rodák jako člen legendární Meridian Crew, po jejímž rozpadu se v roce 2005 se svým bratrem Jamiem připojil k Roll Deep, aby pak o rok později založili vlastní crew a label v jednom – slavný Boy Better Know. Pod touto dnes už kultovní značkou vydává v roce 2007 svůj dlouhohrající debut ironicky nazvaný Greatest Hits, jehož skvělé přijetí u kritiky i posluchačů mu otevřelo dveře do první ligy grime music. Konec první dekády nového milénia je zároveň dobou, kdy Skepta začíná úřadovat v žebříčcích poslechovosti a o jeho jméně je slyšet na všech stranách. Jestliže singly Rolex Sweep nebo Too Many Man z druhé řadovky Microphone Champions (2009), na které se podíleli také JME, Wiley, Frisco nebo Shorty, obsadily 89., resp. 79. místo v UK Single Chart, hitovka Rescue Me z dlouhohrající trojky Doin't it Again (2011) poskočila rovnou na 13. místo a celá deska se udržela tři týdny v přehledu 100 nejlepších alb.


Slouží ke Skeptově cti, že ani přes raketový vzestup, ve své hudbě nijak nepolevil. Sotva utichl poprask vyvolaný kontroverzním klipem k singlu All Over the House (2011), vrhnul se do kolaborace se starými známými. Remix German Whip (2014) s Meridian Danem a především sourozenecký singl s JME That's Not Me (2014), který vystoupal na přední příčky hitparád a za jehož videoklip zabodoval v MOBO Awards (ačkoliv jeho výroba podle Skepty stála jen 80 liber), ukázaly, že první postava UK scény ani po deseti letech neztrácí nit. Důkazem budiž povedený loňský singl Shutdown, na jehož produkci se podílel Ragz Originale a který vyhrál hlasování The Guardian o nejlepší track roku 2015.

Po loňském zrušeném koncertě si tuhle pecku, která zní v klubech po celém světě, můžete užít konečně naživo na koncertě ve smíchovské továrně už ve středu 6. dubna. A je dost možné, že dojde i na nějakou tu novinku z dlouho očekávaného alba Konnichiwa. Společně se Skeptou vystoupí také největší osobnost českého grimu Smack, dále NobodyListen a dvojka Tuco & C.Monts. O světla a atmo se postarají BLOK 4, takže zůstat doma by byla životní chyba.

Info

Skepta (uk)
Support: Smack, NobodyListen, Tuco & C.Monts
6. 4. 2016 20:30
MeetFactory, Praha

www.facebook.com/events/1660458327551768
www.facebook.com/MeetFactory

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Akci Národ sobě – kultura podpoří i Morcheeba

redakce 26.02.2021

Koncert Národ sobě – kultura tobě je postavený především na neobvyklých nebo ne často slýchaných kooperacích.

Madhouse Express vs. Weird Visuals vs. stream

redakce 25.02.2021

Spojení psychedelického rocku a osobitého projevu kapely Madhouse Express doplní projekce liquid-light show.

Urban Market nabídne koncerty i přednášky

redakce 25.02.2021

Festival nabídne během pěti dní koncerty 52 Hertz Whale, Isama Zing, Bad Karma Boy, Felix, Tono S. a Lannne.

Do Prahy přijedou I Like Trains

redakce 14.02.2021

Hudebně stojí svébytná tvorba I Like Trains nadále mezi postpunkem, new wave a gothrockem, ale je prosáklá i vyloženě popovými linkami a hlavně nikdy neutichajím groovem a podivně skličující energií.

Změny akcí Fource Entertainment přehledně

redakce 11.02.2021

Koncerty nám chybí stejně jako vám, ve stávající nepříznivé situaci ale dělají Fource Entertainment vše pro to, aby se naplánované akce nerušily.

Benefiční streamy pro Klub 007 Strahov

redakce 28.01.2021

Dva večery, sedm super hero kapel, žánry hard, fast and loud, tak jak je na kopci zvykem. Sety nehorázně krátké a maximálně zničující.

Zavřená MeetFactory servíruje místo živé kultury podcasty

redakce 20.01.2021

MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Letošní debatní forum Meltingpot zakončí Štěpán Rak

redakce 25.12.2020

Svůj pohled na nejaktuálnější témata dnešního světa nabídli odborníci napříč oblastmi veřejné a soukromé sféry, osobnosti s přímou osobní či profesní vazbou na Moravskoslezský region.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace