Zprávy / Pozvánky

Skepta pasuje továrnu na chrám grime music

Skepta pasuje továrnu na chrám grime music

redakce | Zprávy / Pozvánky | 30.03.2016

Po dlouhých 8 letech se do Prahy vrací britský producent Skepta – po loňském zrušeném koncertě tak čeká konečně Prahu grimeová smršť. Jeho 5 let staré album Doin' it Again ještě pořád čeká na pokračovatele, ale o datu vydání Konnichiwa se šeptá stále častěji. Pauzu ale Joseph Junior Adenuga krátí vydáváním mixtapes a singlů, posledním byl povedený loňský Shutdown. Hands up a ve středu 6. dubna v továrně.

Jestli se dá o někom bez uzardění mluvit jako o "králi britské grime music", je to stoprocentně Joseph Junior Adenuga alias Skepta, kterému čestný titul vyneslo více než deset let strávených v první frontové linii tohoto žánru. Tottenhamský rapper ovšem svoji roli rozhodně nebere na lehkou váhu, o čemž nejlépe svědčí fakt, že i dnes zůstává stejně temný jako před lety a před rostoucí davy svých fanoušků stále předstupuje se zásobníkem nabitým ostrými proklamacemi.


Sláva a uznání ovšem nepadají jen tak z nebe a Skepta si pozici velké postavy UK scény musel jaksepatří vydřít. Svoji kariéru odstartoval nigerijský rodák jako člen legendární Meridian Crew, po jejímž rozpadu se v roce 2005 se svým bratrem Jamiem připojil k Roll Deep, aby pak o rok později založili vlastní crew a label v jednom – slavný Boy Better Know. Pod touto dnes už kultovní značkou vydává v roce 2007 svůj dlouhohrající debut ironicky nazvaný Greatest Hits, jehož skvělé přijetí u kritiky i posluchačů mu otevřelo dveře do první ligy grime music. Konec první dekády nového milénia je zároveň dobou, kdy Skepta začíná úřadovat v žebříčcích poslechovosti a o jeho jméně je slyšet na všech stranách. Jestliže singly Rolex Sweep nebo Too Many Man z druhé řadovky Microphone Champions (2009), na které se podíleli také JME, Wiley, Frisco nebo Shorty, obsadily 89., resp. 79. místo v UK Single Chart, hitovka Rescue Me z dlouhohrající trojky Doin't it Again (2011) poskočila rovnou na 13. místo a celá deska se udržela tři týdny v přehledu 100 nejlepších alb.


Slouží ke Skeptově cti, že ani přes raketový vzestup, ve své hudbě nijak nepolevil. Sotva utichl poprask vyvolaný kontroverzním klipem k singlu All Over the House (2011), vrhnul se do kolaborace se starými známými. Remix German Whip (2014) s Meridian Danem a především sourozenecký singl s JME That's Not Me (2014), který vystoupal na přední příčky hitparád a za jehož videoklip zabodoval v MOBO Awards (ačkoliv jeho výroba podle Skepty stála jen 80 liber), ukázaly, že první postava UK scény ani po deseti letech neztrácí nit. Důkazem budiž povedený loňský singl Shutdown, na jehož produkci se podílel Ragz Originale a který vyhrál hlasování The Guardian o nejlepší track roku 2015.

Po loňském zrušeném koncertě si tuhle pecku, která zní v klubech po celém světě, můžete užít konečně naživo na koncertě ve smíchovské továrně už ve středu 6. dubna. A je dost možné, že dojde i na nějakou tu novinku z dlouho očekávaného alba Konnichiwa. Společně se Skeptou vystoupí také největší osobnost českého grimu Smack, dále NobodyListen a dvojka Tuco & C.Monts. O světla a atmo se postarají BLOK 4, takže zůstat doma by byla životní chyba.

Info

Skepta (uk)
Support: Smack, NobodyListen, Tuco & C.Monts
6. 4. 2016 20:30
MeetFactory, Praha

www.facebook.com/events/1660458327551768
www.facebook.com/MeetFactory

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Groove Brno pokračuje jarní edicí

redakce 23.01.2022

V Metru vystoupí světové hvězdy Dean Brown, Victor Wooten, Dennis Chambers a Eric Marienthal.

Animal Collective v Praze

redakce 21.01.2022

Dlouhých jedenáct let. Tak dlouho trval návrat Animal Collective do MeetFactory.

Aries přijede poprvé do Prahy, Low Roar představí své křehké světy

redakce 20.01.2022

Do pražského Rock Café se vrací Low Roar s novou tajuplnou nahrávkou Maybe Tomorrow… A Aries pojede turné k druhé desce.

Proběhne klubová noc Prahy 6

redakce 19.01.2022

Během jednoho večera se promění sály jednotlivých klubů na různé žánrově rozdílné scény podle toho, co jim je dramaturgicky nejbližší.

Hackedepicciotto vystoupí v Kaštanu

redakce 17.01.2022

Jen pár dní dělí od přesně dvouleté pauzy, po které se do Prahy vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto.

Do kin vstupuje film Hranice odvahy

redakce 16.01.2022

Děti se vydávají hlubokými lesy za švédskou hranici, na neutrální území, kde budou všichni v bezpečí.

Goethe-Institut ukazuje sociálně kritické snímky z NDR

redakce 15.01.2022

Jedná se o legendární, s ohledem na dobu a režim progresivní a sociálně kritické snímky.

Stone Smoker letos poprvé i v zimě

redakce 14.01.2022

V Crossu vystoupí například Acid Row, Blue Chesterfield, Fialový Samet nebo Koonda Holaa Baro Chandel, kteří se po letech sejdou exkluzivně pouze pro tuto akci.

Jan Michoin s The Sound of Biblical Violence a Motherfucifer v Kaštanu

redakce 14.01.2022

Dvě knihovnice z podzemí tak hlubokého, že na povrchu slyšíš jen šumět trávu, zatímco dole pukají zlaté žíly.

Kashmir 941 s Empty Hall of Fame na Sedmičce

redakce 12.01.2022

Mocná valivá síla hard corového soukolí, promazaná metalem a hnaná mantrou. Since 1993.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace