Zprávy / Pozvánky

Skrillex meets industriál

Skrillex meets industriál

redakce | Zprávy / Pozvánky | 27.06.2016

Jedna z největších hvězd současné elektronické taneční hudby, vyhledávaný producent a držitel osmi cen Grammy odehraje svou pražskou premiéru 25. srpna na nezvyklém místě. Pro svoje vystoupení si z několika návrhů pořadatele Skrillex zvolil industriální halu Pragovka.


Přestože patří mezi největší hvězdy elektronické hudby, je Skrillex známý svými antihvězdnými manýry. Už když u nás před čtyřmi roky odehrál svoje první a až dosud poslední vystoupení, neměl problém na festivalu Rock for People, který musel kvůli bouřce zrušit program na hlavní scéně, přesunout svou show za partyzánských podmínek do stanu.

V netradičním prostředí se představí i tentokrát. Na adrese Kolbenova 923/34a se před návštěvníky otevře industriální areál starých výrobních hal. „Těžko si vůbec představit vhodnější okolí spojující Skrillexovu filozofii a aktuální trendy obsazování a rekonstruování prostor pro jejich budoucí kulturní využití,“ říká jeden z pořadatelů Jakub Vedral. Halu Pragovka organizátoři z Art Prom a Everything Goes vybrali přímo ve spolupráci s managementem interpreta jako nejvhodnější prostor pro jeho pražské vystoupení, a to přestože má omezenou kapacitu.

I pro svůj intimnější charakter má proto Skrillexovo vystoupení ambici stát se jednou z důležitých hudebních událostí letošního roku a koncertů, na které se nezapomíná. „Už jen to, že jeden z nejvyhledávanějších dýdžejů světa vystoupí v industriálním prostoru s omezenou kapacitou je v rámci jeho koncertních aktivit unikátní. Snad všechna jeho vystoupení jsou na velkých festivalech pro deseti tisíce lidí,” dodává za pořadatelskou agenturu Michal Rolčík.


Skrillex, vlastním jménem Sonny John Moore, patří mezi pionýry a nejslavnější jména dubstepu a ve svých osmadvaceti letech je současně jedním z nejkreativnějších producentů. Spolupracoval namátkou s Damianem Marleym, Ellie Goulding, Alvinem Riskem, s americkým producentem Dillonem Francisem nebo švédskou rapperkou Elliphant. Na albu Path of Totality produkoval tři skladby pro nu-metalové ikony Korn, a to včetně prvního singlu Get Up. Se Sirah natočil písničku Bangarang a mezi interprety, které remixoval, patří Daft Punk, Avicii nebo Nero. Jeho skladby a remixy se objevily ve více než dvaceti filmech a seriálech. Sám si zahrál v několika filmech, jedním z posledních je letošní blockbuster Zoolander 2, ve kterém ztvárnil dýdžeje.

Mezi jeho záseky patří i projekt Dog Blood s německým producentem Boys Noize, společná skladba Breakn' a Sweat s žijícími členy kapely The Doors. Jeho dalším projektem je superproducentský tým Jack Ü, ve kterém se sešel s další ikonou současné elektroniky a producentem hvězd DIplem. Společně se loni podíleli i na produkci poslední a oceňované desky Justina Biebera.


Na počátku jeho kariéry ale stála post-hardcorová kapela From First to Last, se kterou jako frontman v letech 2004 a 2006 vydal desky „Dear Diary, My Teen Angst Has a Body Count” a “Heroine”. Po vydání EP “Gypsyhook” v roce 2009 ale nepokračoval v původních plánech a začal vystupovat pod jménem Skrillex. Vydal EP “My Name Is Skrillex” a dal ho ke stažení zdarma na tehdy populární MySpace. Tam se jeho kariéra rozjela, následovalo EP “Scary Monsters and Nice Spirits” a další EP a alba. V roce 2011 byl na cenách MTV jmenován nejlepším umělcem elektronické taneční scény. Celkem získal už osm cen Grammy, včetně prestižního objevu roku, což mu pomohlo stát se globálním fenoménem.

Info

Skrillex (usa)
25.8.2016, Pragovka, Praha
www.skrillex.com
www.facebook.com/events/1611812799130656/

Vstupenky na koncert budou stát 890 korun v první vlně. Následně porostou na 990 a 1190 korun. Prodávat se budou výhradně prostřednictvím sítě NoLimits.cz Kapacita omezena.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Japonské eposy, matematika a prog: Jednota uvádí projekt Poil Ueda

redakce 27.09.2021

Progově velkolepé plochy i mathová rozlámanost, syrovost lidové hudby i sofistikovanost: to je projekt PoiL Ueda, který se představí v Punctu.

Underdogs' slaví páté narozeniny

redakce 27.09.2021

Akce se uskuteční na dvou pódiích se vystřídá široké hudební spektrum tuzemských i zahraničních vystupujících.

Alune Wade zve na africké „rychlé občerstvení“

redakce 26.09.2021

Nenechejme se zmást názvem Alunova nadnárodního sexteta African Fast Food. Pokud už jméno kapely něco symbolizuje, tak rychlost, se kterou hudba dokáže posluchače nadchnout.

Jednota představí japonskou skladatelku Ichiko Aoba

redakce 24.09.2021

Výjimečný úkaz japonské scény se představí v komorním prostoru pražského Puncta v rámci série Jednota.

AlterEcho oznamuje sérii Hluk

redakce 23.09.2021

Hluk je série hudebních večerů zaměřených na experimentální elektroniku z produkce domácích nezávislých labelů.

Fléda slaví dvacet let

redakce 23.09.2021

Svou premiéru v Brně zažije věhlasný berlínský producent Boys Noize. A nebude sám.

Podzimní Potrvá hlučné i tklivé

redakce 21.09.2021

Kavárna, klub, bar - Potrvá. Když otevřete dveře, snadno vstoupíte do našlápnutého koncertu v hudebním klubu, živého baru ale i klidné kavárny. Co nabídne hudební menu?

Zvíře jménem Podzim koncertuje

redakce 21.09.2021

Zvíře jménem Podzim si ještě na podzim střihne pár koncertů, které budou jistě výjimečné, čili neváhejte.

Nový singl Black Holes

redakce 21.09.2021

Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace