Zprávy

Skupina KKR zverejnila prvý singel z pripravovaného albumu

Skupina KKR zverejnila prvý singel z pripravovaného albumu

redakce | Zprávy | 05.08.2022

KKR je nový hudobný projekt, ktorý tvoria raper Lyrik H a hudobný producent Rentip. Tvorcovia zverejňujú prvý singel s názvom Milujem, z pripravovaného eponymného albumu, ktorý vyjde na jeseň tohto roku. Album vydáva label DiveZvery, občianskeho združenia Diverzita.

RentipLyrik H si minulé leto vyskúšali spoluprácu na "šuflíkovom" tracku od Rentipa a recyklovaných rýmoch Lyrika. Výsledok sa im zapáčil natoľko, že sa rozhodli spolu spraviť regulárny album s originálnou hudbou a novými témami. „KKR je svieža ingrediencia v guláši slovenskej populárnej hudby, na pomedzi industriálnej elektroniky a metafyzického, angažovaného rapu. Poslucháčov si nájde medzi tými, ktorí skúmajú realitu z nevšedných uhlov a tých, ktorí ocenia hip-hopový beat na ktorý čakáme od pádu berlínskeho múru,“ zamýšľa sa šéf labelu DiveZvery Michal Tőzsér.

„Táto spolupráca ma nesmierne bavila. Album sme nahrali v rekordnom čase. Vyzerá to na The beginning of a beautiful friendship,“ hovorí Lyrik. „Je to moja prvá práca pre hip-hopový hudobný projekt, doteraz som sa vlnil na frekvenciách noizu a industriálu. Dúfam, že to bude na skladbách KKR počuť,“ dodáva Rentip.

Videoklip k singlu Milujem nakrúcali v bratislavskom klube Fuga, režíroval ho Braňo Vincze, kameroval Michal Furda a o postprocess sa postaral vizuálny guru Zden. V klipe účinkujú Lyrik, Rentip a Alexa Petrova, ktorá začínala v balete Ukrajinského národného baletu Tarasa Ševčenka v Kyjeve a od roku 2019 pôsobí v Balete Slovenského národného divadla.

Info

KKR
Bandcamp projektu

foto © se svolením KKR

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Nylon Jail oslaví dekádu na Cargo Gallery

redakce 02.10.2022

Nylon Jail oslaví dekádu existence vystoupením na Cargo Gallery, koncertem také kapela oficiálně nastartuje Hithit projekt.

Pavel Klusák a GOTT v Divadle Archa

redakce 01.10.2022

Archa bude hostit multižánrový večer s bestsellerem Pavla Klusáka GOTT.

Lenka Dusilová s big bandem Cotatcha Orchestra

redakce 01.10.2022

Na koncertě v Brně zazní nové skladby, které jsou výsledkem společné tvorby.

Fléda jde do podzimu s lepším zvukem a hvězdami

redakce 01.10.2022

Seznamu zahraničních hvězd tento podzim vévodí výrazné hudebnice s novými nahrávkami.

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Indigová Alen ohlašuje druhé album

redakce 30.09.2022

K albu nazvanému Tma aranžérsky a producentsky přispěl Martin Kyšperský z kapely Květy.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Říjen v Underdogs'

redakce 29.09.2022

Těšit se můžeme na dekadentní acid punk VR Sex, metalcorové průkopníky Integrity, altrockovou klasiku And You Will Know Us by the Traill of Death. A další.

This Side of Town, Karol Mikloš

redakce 29.09.2022

Je to spletitý príbeh o nástrahách stredného veku v situácii novej pandémie, hrozivého mraku prichádzajúceho z východu i mnohých ďalších hrozieb.

Do Prahy přijedou The Black Angels, Easy Life nebo Royal Republic

redakce 29.09.2022

Psychedeličtí The Black Angels vychází zcela jednoznačně z estetiky kytarových kapel 60. let, jejichž odkaz ale překlápí do současných kulis.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace