Zprávy / Nové desky

Slnko Records, Archívny Chlapec

Slnko Records, Archívny Chlapec

redakce | Zprávy / Nové desky | 20.02.2015

Co nového u nejagilnějšího slovenského hudebního vydavatelství? Ano, z takových publicistických vějiček se stávají trapné dotazy dalších novinářů a ruměnce na tvářích vydavatelů. V tomto případě zcela opodstatněné. Slnko Records, páči sa.

“Neviem, či sa z extroverta behom života môže stať introvert,” zamýšľa sa pesničkár Richard Vávra alias Archívny Chlapec, keď rozpráva o svojej hudbe. Po vypočutí muzikantovej najnovšej tvorby dáva nadhodená úvaha plný zmysel. Čerstvá nahrávka je totiž jeho doteraz najosobnejšou a najsugestívnejšou umeleckou výpoveďou. Akustické skladby ohlodané na kosť a skutočné Richardovo “ja”. V týchto dňoch Archívnemu Chlapcovi vychádza debutový album Zvery.


Walter Schnitzelsson sú naspäť z ďalekých ciest, plní optimizmu, nadhľadu a austrálskej bezstarostnosti. Rovnaké atribúty by sa dali pripísať aj ich novému hudobnému počinu. Skupina okolo Jozefa Rezníka minulý týždeň u nás vydala svoje prvé čisto akustické EP Ebony Session.


„Momentálne sme mesiac pred slávnostným odovzdávaním hudobných cien Radio Head Awards 2015. Týmto len chceme vyjadriť radosť a poďakovanie fanúšikom, že ste toľko našich kapiel poslali do druhého kola. Vo finálnych nomináciách máme vďaka vám zástupcov v kategóriách Album, Singel, Debut a Objav roka. Ďalej sa naši interpreti dostali aj do výberu Album roka podľa kritikov a World music/folk album roka.“ Jestli chcete podpořit label nebo jednotlivé umělce, hlasujte pro Janu Kirschner, Korben Dallas, Zlokot, Bad Karma Boy, Monikino Kino, Hviezdu, Archívneho Chlapca, Tu v Dome a Zuzanu Homolovú s Milanom Železňákom.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

LeebOrn vydávají EP

redakce 14.09.2021

Olomoučtí melancholici Leeb0rn, dříve působící jako Lee, vydávají nové EP Reach One’s Destination.

Lofn vydávají EP

redakce 13.09.2021

Post-Apo Romance svou atmosférou, mýtickou elektronikou proloženou post-industriálními prvky a řezavými vokály ladí do konceptu labelu Veyl Records.

Antitrendový crossover Skaraz

redakce 12.09.2021

Coby otrlí třicátníci, obsáhlo trio MC Skalaka, producenta Tarase a kytaristy Gonzala, do svého projevu mnoho vlivů posbíraných v průběhu života.

Nová deska Acoustic Needles

redakce 10.09.2021

Kapela se pohybuje převážně v žánru moderního jazzu, často se ve skladbách objevují i prvky funkové hudby či hip hopu.

Vychází debutové album kapely Treetop

redakce 08.09.2021

Původní autorský repertoár tria je rozmanitý, pojímá vlivy jazzu, lidové hudby, klasické hudby i kompozičních postupů soudobé hudby.

Běsnící ambient Franzie na debutu

redakce 07.09.2021

Polovinu materiálu na album kapela vytvořila ještě pod názvem Superego Kid, ale postupem času sílila potřeba, se od svého starého jména oprostit.

Nové tituly z Polí5

redakce 06.09.2021

Personální spojení je na zcela jinak žánrově zařazené Severní nástupiště nebo Zimní pneu, které nedávno vydalo také Polí5.

Ventolin vydal třetí desku

redakce 03.09.2021

Ve srovnání s jeho předchozí deskou je Dneska se vyčasilo hudebně pestřejší a tematicky komornější.

Dvojice něco něco vydává druhé album

redakce 02.09.2021

Útržky rozvíjí pro tvorbu něco něco typické prostředky – nápaditost, nadsázku a nečekané zvraty, vytrhávající posluchače z popové konejšivosti.

daniel b prináša vlnu letnej depresie

redakce 27.08.2021

Celá nahrávka je zbierka “melancholických-doma-nahratých” príbehov napísaných za posledný takmer rok.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace