Zprávy / Festivalové

Slovácký Rock láká na cimbál i klobásky

Slovácký Rock láká na cimbál i klobásky

redakce | Zprávy / Festivalové | 04.08.2019

Uběhly čtyři roky a s olympijskou pravidelností Slovácký Rock opět ožívá. Letos bude součástí doprovodného programu folklorního festivalu Slovácký Rok a neklade si za cíl nic jiného, než nabídnout trochu jinou kulturu.

O hudební zážitek se postarají kapely vesměs kyjovské, avšak u některých vystupujících sahá hudební záběr až za hranice republiky. Navíc všechna sdružení se zúčastní soutěže o nejlepší skladbu na dané téma, pročež si musely připravit jednu lidovou skladbu, tu nahrát a natočit na video. Kdo vyhraje, se rozhodne na místě i na inernetu. Pozvání přijala formace snoubící prvky alternativního rocku, moravského folklóru a jazzu, zkrátka world music z moravského Toskánska za doprovodu cimbálu a zpěvu. Vyhrává již osmadvacet let a za tu dobu vydala šest alb - Narajama. Dominantním prvkem následující skupiny je akordeón, ale je obtížné ji vehnat do stylové ohrádky. Jsou hraví, humorní, ale i vážní, není jim cizí ani punkrockový důraz ani další vlivy jako ethno/world music, jazz, alternativa. Helemese fungují dvanáct let a vydali čtyři alba.

O začátek večera se postará zpěvačka Viktorie Lesovská, kterou na kytaru doprovodí Tomáš Dvouletý s vlastní i převzatou tvorbou, čili TheCoffees. Program zakončí urbanizovaný šohaj a brněnský Pražák alias živé bicí, nezaměnitelná kytara a velký podíl improvizace kořeněný dravostí, melancholií, loopy a syrovým soundem. Tato dvojice si klade za cíl vyhnat z měst zápach electroswingu a jejich deratizační plán má jméno 1flfsoap.

Co ještě slibují pořadatelé? Pivo z lokálních pivovarů Mazák, Syrovar, Dubňák a Slováckého pivovaru, na výběr tak bude hned z osmi druhů zlatavého moku. Rovněž dali prostor místnímu řezníkovi, takže nebudete o hladu. Dali byste si něco sladkého? Klasické béleše s povidly a mákem tu budou rovněž k zakousnutí.

Info

Slovácký Rock
17. 8. 2019 19:00
Klub Nětčice, Kyjov
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

ProtimluvFest zve na cestu

redakce 12.10.2019

Tématem letošního ročníku ProtimluvFestu bude cesta ve všech možných podobách.

Dalších 44 jmen pro ESNS 2020

redakce 11.10.2019

V čele druhé vlny jmen potvrzených pro Eurosonic Noorderslag jsou ukrajinská raperka Alyona Alyona a temné duo Skynd.

Tata Bojs na Metronome Festivalu probudí Křižíkovu fontánu

redakce 10.10.2019

Legendární Křižíkova fontána na Výstavišti se konečně dočká uplatnění odpovídajícího jejímu historickému i kulturnímu významu.

Konkurz kapel na Hradecký slunovrat 2020

redakce 10.10.2019

Welcome scéna objevuje začínající i déle působící zajímavé interprety napříč žánry, nabízí jim možnost vystoupení na renomovaném festivalu.

Možnosti zvuku: Sonic Territories

redakce 09.10.2019

Vídeňská městská část Seestadt zažije poslední říjnový víkend festival soundartu a experimentální elektroniky.

Signal Festival láká na doprovodný program

redakce 09.10.2019

Signal Festival si kromě téměř dvaceti instalací od českých a zahraničních autorů připravil i bohatý doprovodný program.

Mezipatra představují industry program

redakce 07.10.2019

Mezipatra poprvé představí program zaměřený na filmový průmysl. Přijede spolutvůrce seriálu Transparent a mnozí další.

Lunchmeat Moon 2019

redakce 30.09.2019

Místo abychom vypisovali úctyhodný seznam tuzemských i mezinárodních jmen, pojďme si některá z nich poslechnout. Selekci si vzala na starost Kateřina Cumin.

Jazz Goes to Town už za dva týdny

redakce 27.09.2019

Hudebníci ze čtyř kontinentů a dvaceti zemí světa. Tuzemské hvězdy i české premiéry zahraničních umělců. Jazz jde městem.

Mezipatra se hýbou v proudu změn

redakce 27.09.2019

Dvacátý ročník Queer festivalu Mezipatra se bude konat v Praze. Poté se přesouvá do Brna, následují i ozvěny v regionech.