Zprávy / Festivalové

Slovácký Rock láká na cimbál i klobásky

Slovácký Rock láká na cimbál i klobásky

redakce | Zprávy / Festivalové | 04.08.2019

Uběhly čtyři roky a s olympijskou pravidelností Slovácký Rock opět ožívá. Letos bude součástí doprovodného programu folklorního festivalu Slovácký Rok a neklade si za cíl nic jiného, než nabídnout trochu jinou kulturu.

O hudební zážitek se postarají kapely vesměs kyjovské, avšak u některých vystupujících sahá hudební záběr až za hranice republiky. Navíc všechna sdružení se zúčastní soutěže o nejlepší skladbu na dané téma, pročež si musely připravit jednu lidovou skladbu, tu nahrát a natočit na video. Kdo vyhraje, se rozhodne na místě i na inernetu. Pozvání přijala formace snoubící prvky alternativního rocku, moravského folklóru a jazzu, zkrátka world music z moravského Toskánska za doprovodu cimbálu a zpěvu. Vyhrává již osmadvacet let a za tu dobu vydala šest alb - Narajama. Dominantním prvkem následující skupiny je akordeón, ale je obtížné ji vehnat do stylové ohrádky. Jsou hraví, humorní, ale i vážní, není jim cizí ani punkrockový důraz ani další vlivy jako ethno/world music, jazz, alternativa. Helemese fungují dvanáct let a vydali čtyři alba.

O začátek večera se postará zpěvačka Viktorie Lesovská, kterou na kytaru doprovodí Tomáš Dvouletý s vlastní i převzatou tvorbou, čili TheCoffees. Program zakončí urbanizovaný šohaj a brněnský Pražák alias živé bicí, nezaměnitelná kytara a velký podíl improvizace kořeněný dravostí, melancholií, loopy a syrovým soundem. Tato dvojice si klade za cíl vyhnat z měst zápach electroswingu a jejich deratizační plán má jméno 1flfsoap.

Co ještě slibují pořadatelé? Pivo z lokálních pivovarů Mazák, Syrovar, Dubňák a Slováckého pivovaru, na výběr tak bude hned z osmi druhů zlatavého moku. Rovněž dali prostor místnímu řezníkovi, takže nebudete o hladu. Dali byste si něco sladkého? Klasické béleše s povidly a mákem tu budou rovněž k zakousnutí.

Info

Slovácký Rock
17. 8. 2019 19:00
Klub Nětčice, Kyjov
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fluff Fest ohlašuje první kapely

redakce 29.02.2020

Fluff Fest je multižánrový festival s hc/punkovými kořeny, který propojuje hudbu a politický aktivismus.

Vydejte se na kosmickou pouť s Festivalem otrlého diváka

redakce 27.02.2020

Festival otrlého diváka si klade za cíl navrátit kinu jeho původní roli atrakce a nezapomenutelného společného zážitku.

Žižkovská Noc znovu bez žánrového omezení a předsudků

redakce 26.02.2020

Na pódiích čtyřiceti pražských klubů, divadel, střešních kaváren či zapadlých hospůdek se vystřídá více než 350 interpretů.

Techno dechovka Meute představí nové album v Praze a na Colours

redakce 26.02.2020

Formace spojuje hypnotické techno a strhující dechovou hudbu, osvobozuje elektronickou hudbu od dýdžejského pultu.

Festival Colour Meeting 2020 ohlašuje první jména

redakce 25.02.2020

Lenka Dusilová, Čavalenky, Cacao Mental a několik domácích all-star kapel se chystá na další ročník festivalu Colour Meeting.

Elevate Moon 2020

redakce 19.02.2020

Už první březnový týden přivítá šestnáctý ročník festivalu Elevate v rakouském Štýrském Hradci letošní návštěvníky.

Prvních osmdesát jmen pro Sziget

redakce 15.02.2020

Sziget byl vždy návštěvníky festivalů obdivovaný a vyhledávaný pro svoji širokou škálu hudebních stylů.

Nová jména pro Tauron Nowa Muzyka

redakce 14.02.2020

Na 15. ročník Tauron Nowa Muzyka dorazí izraelské duo Red Axes, fanoušky techna potěší italský DJ a producent Donato Dozzy.

Na JazzFestBrno přijede trumpetista Mathias Eick

redakce 13.02.2020

Čerstvý čtyřicátník se ze severské scény vymyká především svými atmosférickými melodiemi, v nichž se melancholii spíše vyhýbá.

Bazaar Festival 2020 odhalil program

redakce 11.02.2020

Bazaar jako místo hlučných debat a dialogu. Bazaar jako místo výměn a ne nákupů. Bazaar jako neřízené tržiště myšlenek, nápadů, barev a vůní z nejrůznějších koutů Evropy.