Zprávy / Festivalové

Slovácký Rock láká na cimbál i klobásky

Slovácký Rock láká na cimbál i klobásky

redakce | Zprávy / Festivalové | 04.08.2019

Uběhly čtyři roky a s olympijskou pravidelností Slovácký Rock opět ožívá. Letos bude součástí doprovodného programu folklorního festivalu Slovácký Rok a neklade si za cíl nic jiného, než nabídnout trochu jinou kulturu.

O hudební zážitek se postarají kapely vesměs kyjovské, avšak u některých vystupujících sahá hudební záběr až za hranice republiky. Navíc všechna sdružení se zúčastní soutěže o nejlepší skladbu na dané téma, pročež si musely připravit jednu lidovou skladbu, tu nahrát a natočit na video. Kdo vyhraje, se rozhodne na místě i na inernetu. Pozvání přijala formace snoubící prvky alternativního rocku, moravského folklóru a jazzu, zkrátka world music z moravského Toskánska za doprovodu cimbálu a zpěvu. Vyhrává již osmadvacet let a za tu dobu vydala šest alb - Narajama. Dominantním prvkem následující skupiny je akordeón, ale je obtížné ji vehnat do stylové ohrádky. Jsou hraví, humorní, ale i vážní, není jim cizí ani punkrockový důraz ani další vlivy jako ethno/world music, jazz, alternativa. Helemese fungují dvanáct let a vydali čtyři alba.

O začátek večera se postará zpěvačka Viktorie Lesovská, kterou na kytaru doprovodí Tomáš Dvouletý s vlastní i převzatou tvorbou, čili TheCoffees. Program zakončí urbanizovaný šohaj a brněnský Pražák alias živé bicí, nezaměnitelná kytara a velký podíl improvizace kořeněný dravostí, melancholií, loopy a syrovým soundem. Tato dvojice si klade za cíl vyhnat z měst zápach electroswingu a jejich deratizační plán má jméno 1flfsoap.

Co ještě slibují pořadatelé? Pivo z lokálních pivovarů Mazák, Syrovar, Dubňák a Slováckého pivovaru, na výběr tak bude hned z osmi druhů zlatavého moku. Rovněž dali prostor místnímu řezníkovi, takže nebudete o hladu. Dali byste si něco sladkého? Klasické béleše s povidly a mákem tu budou rovněž k zakousnutí.

Info

Slovácký Rock
17. 8. 2019 19:00
Klub Nětčice, Kyjov
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hildur Guðnadóttir na Unsoundu

redakce 16.08.2019

Třetí vlně potvrzených interpretů pro letošního vydání krakovského festivalu Unsound dominuje Hildur Guðnadóttir.

Blues Alive 2019 hlásí vyprodáno

redakce 15.08.2019

Na letošním Blues Alive vystoupí takové osobnosti jako Lizz Wright, Marcia Ball, Kenny Neal či Ronnie Baker Brooks.

Dasha Rush zahájí Lunchmeat Festival

redakce 15.08.2019

Svůj nový projekt představí producentka a experimentální zvuková umělkyně Dasha Rush se svojí 360° AV show v Planetáriu.

Waltari headlinerem Bystřické alternativy

redakce 15.08.2019

Letošním tahákem Letní Alternativy jsou především crossoveroví Waltari z Finska a také slovenští punkáči Davová psychóza.

Ostravské dny začínají již za týden

redakce 14.08.2019

Do Ostravy se sjede na dvě stovky hudebníků. Podílet se budou na 10. bienále festivalu klasické hudby Ostravské dny.

Berlínský Pop-Kultur letos popáté

redakce 13.08.2019

Berlínský festival Pop-Kultur se vrací již popáté a znovu nabídne více než osmdesát nejrůznějších programových položek.

Na východe pes neskapal

redakce 12.08.2019

O lokálnych kapelách sa vedú žarty, že zo Skapal Pes Festu vedie cesta rovno na Pohodu.

Legendy i nové prostory na Lunchmeatu

redakce 11.08.2019

Lunchmeat Festival představuje další jména z letošního hlavního programu. Tři prestižní světové premiéry i nové prostory.

Marienbad Film Festival navštíví Eduardo Williams, Nahuel Pérez Biscayart i Bence Fliegauf

redakce 10.08.2019

Mariánskolázeňský spolek Švihák spojil opět síly s hudebním magazínem Full Moon a společně se postarají o doprovodný program.

Jazz Goes to Town představuje interprety

redakce 08.08.2019

Jazz jde městem proběhne tradičně druhý říjnový týden v nejrůznějších prostorách i samotných ulicích města Hradec Králové.