Zprávy

Slovenský producent Elýščítat vydal singel

Slovenský producent Elýščítat vydal singel

redakce | Zprávy | 22.02.2021

Elýščítat je mladý DJ a producent z Trenčína. Na scéne sa pohybuje zopár rokov a aktívne búra pomyselné hranice elektronickej hudby. Nerád veci škatuľkuje a formuje do jednotvárnosti. Miesto toho radšej vyzdvihuje rozmanitosť viacerých hudobných žánrov, ktoré následne spája do svojej zmesi.

„Teší ma, keď môžem experimentovať a prinášať nové fúzie zvukov. Poslednou dobou mám chuť vyskúšať si viac žánrov. Jeden deň robím na dubstepovom tracku, inokedy je to zas ťažké techno či trap alebo bass music,“ hovorí Elýščítat. Medzi svoje inšpirácie spomína umelcov ako JPEGMAFIA, Sega Bodega, Andy Stott, ale aj jazzové legendy ako je John Coltrane, Duke Ellington či Miles Davis.

Elýščítat vydal svoje prvé experimentálne EP Emotional So So So a People na Bandcampe v roku 2016. O rok neskôr prišiel prvý plnohodnotný štúdiový album Can do that 2 a bol nominovaný na Radio_Head Awards v kategórii Debut Roka. V roku 2018 vydal temnejší projekt Acid, ktorý je skvelou ukážkou Elýščítatoveho umeleckého rukopisu. V tekutej transformujúcej sa hmote abstraktnej elektroniky sa odráža od žánrov ako trap, hip-hop, break, bass music, techno či dokonca ambient. Nasledovalo tvrdé tanečné EP Moment a rok 2020 začal producent so singlom Oh my!.

Info

Elýščítat
Instagram interpreta

foto © archiv interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mooncloud #56: Sound44

redakce 10.04.2021

Výběr tracků Sound44 vychází ze zájmu o oduševnělou hudbu, pramenící z žánrové různorodosti. Na co se tančí na jižní Moravě?

Mlsné medvědí příběhy podle Prokopa Holoubka

redakce 10.04.2021

Hudba obsahuje jak programované elektronické nástroje, tak akustické nástroje hrané naživo i reálné ruchy, slyšíme tam disco i tklivé melodie s klarinetem.

První klip Hrubé Hudby vzdává hold Horňácku

redakce 09.04.2021

Natáčelo se na Horňácku, odkud vyvěrá samotná podstata hudebního projektu Hrubá Hudba autorského dua Hradil – Mička.

Pkrek s triphopovým singlem

redakce 09.04.2021

Producent použil tvrdé bicie a hororové zvuky, ktoré vytvoril hlavne na experimentálnych nástrojoch, ktoré má z Talianska.

Full Moon #120 na Spotify

redakce 08.04.2021

Čtěte s playlistem! Aktuální Full Moon je věnován především výtvarnému umění, nechybí ale ani pravidelný přísun nové hudby.

Ďábel a Moonspotter nosí techwear

redakce 08.04.2021

Hlavní postava je člověk pozorující, jak svět kolem něj hoří a on se svobodně rozhodne toho neúčastnit. Žánrově se deska pohybuje mezi trip hopem a dark popem.

Pohoda festival se přesouvá na rok 2022

redakce 07.04.2021

Plná verzia festivalu až o rok, v júli 2021 bude Pohoda on the Ground.

Luhovaný Vincent a doba covidová

redakce 07.04.2021

Na pomyslnou dovolenou do jejich vlastního města budou pořadatelé zvát i samotné obyvatele Luhačovic, a to prostřednictvím související pohlednicové kampaně.

Němá klasika s hudebním doprovodem: A Season of Classic Films

redakce 07.04.2021

Film nikdy němý nebyl. Ve dvacátých letech ozvučovali filmy klavíristé a hudební tělesa různorodými skladbami více či méně populární hudby.

Nauzea Orchestra má nový klip

redakce 07.04.2021

Po singlu Maso přichází Nauzea Orchestra s klipem ke skladbě Ministryně, v němž si pohrává s „laibachovskou“ poetikou po ústecku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace