Zprávy / Festivalové

Slovinský festival Ment kompletuje program

Slovinský festival Ment kompletuje program

redakce | Zprávy / Festivalové | 25.04.2022

MENT Ljubljana představuje kompletní lineup 8. ročníku slovinského showcase festivalu, který se uskuteční v Lublani od 8. do 10. června 2022. Festival hudebních objevů zaměřený na místní, regionální a evropskou scénu se v roce 2022 vrací ke svému tradičnímu třídennímu formátu s mezinárodní konferencí, která pravidelně přitahuje stovky profesionálů z celé Evropy. Letos spojí MENT síly s rakouským festivalem Elevate a slovinským festivalem Druga godba, které budou kurátorovat část programu a podílet se i na konferenci. Ve spolupráci s festivalem Tresk pořádá MENT také mezinárodní veletrh nahrávacích společností.

Koncertní program rozložený do 15 míst zahrnuje 80 účinkujících z 25 zemí. Stylově odvážná sestava sahá od začínajících ikon hip hopu a popu přes svérázné písničkáře, výjimečné indie, rockové a punkové kapely, novátorský folk i dobrodružné postjazzové soubory. Na slavnostním zahájení v Kině Šiška vystoupí jako hlavní hvězda uznávaný americký producent Yves Tumor. Mezi interprety, kteří zahrají ve čtvrtek a v pátek, najdeme ukrajinskou hiphopovou ikonu Alyonu Alyonu, francouzskou avantpopovou umělkyni Oklou, britskou zpěvačku a skladatelku Marthu Skye Murphy a virtuózního rakouského klávesistu Doriana Concepta. Slovensko na něm bude reprezentovat dvojice God and Eve, českou scénu pak elektronicčtí producenti HRTL, Toyota Vangelis a brněnští noise rockeři Sinks.

Info

Ment 2022
8.-10. 6. 2022
Lublaň, Slovinsko
web festivalu

foto © Kateřina Fialová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hradby samoty proběhnou v Jablonici

redakce 26.01.2023

Festival se každoročně zaměřuje na audiovizuální projekty, dotýkající se žánrů jako je dark ambient, dark folk, drone, industrial nebo noise.

Scandi představuje hosty

redakce 18.01.2023

Jedineční tvůrci skandinávské kinematografie v jednom týdnu na jednom místě.

Blues Alive vyhlašuje soutěž Blues Aperitiv

redakce 15.01.2023

Soutěž je určena všem kapelám či hudebníkům bez ohledu na zemi původu. Hlavním lákadlem pro vítěze je možnost vystoupení na festivalu Blues Alive 2023.

Festival Vivat Vila se spojil se Světadílem

redakce 07.01.2023

Festival se jako každý rok zaměří na špičku tuzemské alternativní hudební scény. Např. kapelám Kalle, Berlin Manson, Frau Zwei nebo všetuly{sfinx}.

Niall Horan a Jacob Collier na Colours of Ostrava

redakce 04.01.2023

Festival Colours of Ostrava se dostal mezi deset nejlepších velkých evropských festivalů v anketě European Festival Awards 2022.

Jamie xx na Pohodě

redakce 03.01.2023

Okrem neho vystúpia aj Sofi Tukker, Sampa the Great, Dry Cleaning a ďalšie.

M83 zahrají na Metronome Prague

redakce 31.12.2022

Praha se může těšit na kapelu hudebního megalomana Anthonyho Gonzaleze a jeho zvukovou tsunami složenou ze syntezátorů, kytar, vokálů a epických refrénů.

Filmový nový rok otevře festival Írán:ci

redakce 23.12.2022

Festival přinese ta nejlepší díla íránských filmařů, kteří jsou ve vězení nebo v exilu, a výběr nejlepších snímků, které byly v Íránu poslední tři desetiletí zakázané.

CTM s rituálním hlukem i digitálním chaosem

redakce 20.12.2022

Chystají se mnohovrstevnaté spolupráce, multidisciplinární projekty, které rozšiřují a kritizují technologie, noci rituálního hluku i digitálního chaosu.

Eurosonic zveřejňuje jízdní řád

redakce 17.12.2022

Poprvé od svého založení v roce 1986 pořádá ESNS i program po tři po sobě jdoucí noci.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace