Zprávy / Festivalové

Slovinský festival Ment oznamuje první jména

Slovinský festival Ment oznamuje první jména

redakce | Zprávy / Festivalové | 26.03.2022

Slovinský MENT Ljubljana představuje první vlnu vystoupení a řečníků pro 8. ročník, který se bude konat v Lublani v dnech 8. až 10. června 2022. Festival se zaměřuje na místní, regionální a evropskou scénu. Po koronavirové pauze se vrací k tradičnímu třídennímu formátu mezinárodní konference, na kterou pravidelně jezdí stovky hudebních profesionálů z celé Evropy. Letošní program se bude rozprostírat hned na patnáct různých míst. Představí se na něm více než 80 interpretů z 25 zemí. Slovensko na něm bude reprezentovat dvojice God and Eve, českou scénu pak elektronický producent HRTL a brněnští noiserockeři Sinks.

Hlavním lákadlem budou producenti Yves Tumor a ukrajinská rapová ikona Alyona Alyona. Představí se i francouzská avant-popová umělkyně Oklou a britská zpěvačka a skladatelka Martha Skye Murphy. Pro tento ročník MENT spojuje své síly s lublaňským festivalem Druga godba, který slaví dokonce své 38. výročí. Na Druga godba stage vystoupí slovinský bluesman Niko Novak, japonské trio Kuunatic nebo irský selektor psychedelické taneční hudby DJ Fitz. Kompletní program bude zveřejněn v polovině dubna.

Info

Ment 2022
8. - 10. 6. 2022
Lublaň, Slovinsko
web festivalu

foto © Viktor Moško

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ment oznamuje nová jména

redakce 29.01.2023

Devátý ročník festivalu MENT se uskuteční na více než patnácti koncertních a konferenčních místech v Lublani.

Hradby samoty proběhnou v Jablonici

redakce 26.01.2023

Festival se každoročně zaměřuje na audiovizuální projekty, dotýkající se žánrů jako je dark ambient, dark folk, drone, industrial nebo noise.

Scandi představuje hosty

redakce 18.01.2023

Jedineční tvůrci skandinávské kinematografie v jednom týdnu na jednom místě.

Blues Alive vyhlašuje soutěž Blues Aperitiv

redakce 15.01.2023

Soutěž je určena všem kapelám či hudebníkům bez ohledu na zemi původu. Hlavním lákadlem pro vítěze je možnost vystoupení na festivalu Blues Alive 2023.

Festival Vivat Vila se spojil se Světadílem

redakce 07.01.2023

Festival se jako každý rok zaměří na špičku tuzemské alternativní hudební scény. Např. kapelám Kalle, Berlin Manson, Frau Zwei nebo všetuly{sfinx}.

Niall Horan a Jacob Collier na Colours of Ostrava

redakce 04.01.2023

Festival Colours of Ostrava se dostal mezi deset nejlepších velkých evropských festivalů v anketě European Festival Awards 2022.

Jamie xx na Pohodě

redakce 03.01.2023

Okrem neho vystúpia aj Sofi Tukker, Sampa the Great, Dry Cleaning a ďalšie.

M83 zahrají na Metronome Prague

redakce 31.12.2022

Praha se může těšit na kapelu hudebního megalomana Anthonyho Gonzaleze a jeho zvukovou tsunami složenou ze syntezátorů, kytar, vokálů a epických refrénů.

Filmový nový rok otevře festival Írán:ci

redakce 23.12.2022

Festival přinese ta nejlepší díla íránských filmařů, kteří jsou ve vězení nebo v exilu, a výběr nejlepších snímků, které byly v Íránu poslední tři desetiletí zakázané.

CTM s rituálním hlukem i digitálním chaosem

redakce 20.12.2022

Chystají se mnohovrstevnaté spolupráce, multidisciplinární projekty, které rozšiřují a kritizují technologie, noci rituálního hluku i digitálního chaosu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace