Zprávy / Festivalové

Slovinský festival Ment oznamuje první jména

Slovinský festival Ment oznamuje první jména

redakce | Zprávy / Festivalové | 26.03.2022

Slovinský MENT Ljubljana představuje první vlnu vystoupení a řečníků pro 8. ročník, který se bude konat v Lublani v dnech 8. až 10. června 2022. Festival se zaměřuje na místní, regionální a evropskou scénu. Po koronavirové pauze se vrací k tradičnímu třídennímu formátu mezinárodní konference, na kterou pravidelně jezdí stovky hudebních profesionálů z celé Evropy. Letošní program se bude rozprostírat hned na patnáct různých míst. Představí se na něm více než 80 interpretů z 25 zemí. Slovensko na něm bude reprezentovat dvojice God and Eve, českou scénu pak elektronický producent HRTL a brněnští noiserockeři Sinks.

Hlavním lákadlem budou producenti Yves Tumor a ukrajinská rapová ikona Alyona Alyona. Představí se i francouzská avant-popová umělkyně Oklou a britská zpěvačka a skladatelka Martha Skye Murphy. Pro tento ročník MENT spojuje své síly s lublaňským festivalem Druga godba, který slaví dokonce své 38. výročí. Na Druga godba stage vystoupí slovinský bluesman Niko Novak, japonské trio Kuunatic nebo irský selektor psychedelické taneční hudby DJ Fitz. Kompletní program bude zveřejněn v polovině dubna.

Info

Ment 2022
8. - 10. 6. 2022
Lublaň, Slovinsko
web festivalu

foto © Viktor Moško

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Student Fest se zajímavým lajnapem

redakce 28.06.2022

Letos festival přinese, díky spolupráci s kolektivem glitter.hit, i zahraniční jména - italsko-australského producenta t0niho a polskou hyperpopovou dvojici mylittlethumbie & ksiaze700.

Central European Jazz Showcase představuje

redakce 27.06.2022

Cílem showcase je podpořit export jazzových kapel, aby se častěji objevovaly na programech klubů a festivalů v zahraničí.

OFF Festival začne speciálními warm-upy

redakce 25.06.2022

Katovický OFF Festival přichází se zajímavou novinkou, letošní ročník začne o den dříve, a to speciálními warm-upy na speciálních místech.

Světové premiéry na NODO už od soboty

redakce 24.06.2022

Trojhalí Karolina se promění v jeden vyzvánějící zvon – hudební svátek, který je možné zakusit asi jen jednou za život.

Na festivale Flaam Sega Bodega, Sykur i HMLTD

redakce 23.06.2022

Pre Flaam je typickým dôraz na vizuálnu stránku festivalového zážitku – od komunikácie až po podobu samotného areálu.

Dobršská brána upoutá zvukem trubky

redakce 23.06.2022

Letní festival se zaměřuje vždy na konkrétní nástroj. V loňském roce to byly bicí, v letošním, šestém ročníku upoutá především zvukem trubky.

Hradby Samoty načínají druhou dekádu existence

redakce 22.06.2022

Temná hudba nejrůznějších žánrů na místech, kde je za noci možné místo bzukotu měst, slyšet šeptem pronášené příběhy ze starých legend a pověstí.

Grape dopĺňa o mená lokálnej scény

redakce 22.06.2022

V prvej osmičke zverejnených mien sú Karin Ann, Fallgrapp, Le Payaco, Para, Billy Barman, Tolstoys, Korben Dallas a Malalata.

Pilotní ročník multižánrového U:festu

redakce 21.06.2022

Tématem U:festu je zkoumání hranic mezi uměním, kulturou a současnou digitální společností. Brillovka, Rožnov pod Radhoštěm.

Letní filmovou školu odstartuje Sommerová s Kocábem

redakce 21.06.2022

Pořadatel festivalu Asociace českých filmových klubů letos své ceny udělí Ondřeji Vetchému, Michaele Pavlátové, Semihu Kaplanoğluovi a Pavlu Tomeškovi.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace