Zprávy / Pozvánky

Služba rané péče slaví v České republice 25. výročí

Služba rané péče slaví v České republice 25. výročí

redakce | Zprávy / Pozvánky | 30.05.2015

Raná péče EDA, o. p. s. pořádá oslavy k 25. výročí existence profesionální služby rané péče v České republice. Oslavy vyvrcholí v neděli 31. května celodenním festivalem nazvaným Den pro ranou péči, který proběhne v parku Stromovka na Praze 7 u restaurace Šlechtovka. Rozkrojí tam se zajímavými osobnostmi - herečkou Janou Plodkovou a zpěvačkou Juwanou Jenkins - narozeninový dort a popřejí rané péči vše nejlepší do dalších let. Nad akcí převzal záštitu starosta Prahy 7 Mgr. Jan Čižinský.

Na festivalu se lidé budou moci blíže seznámit s prací poradkyň rané péče a jejich službami pro děti a rodiče. Součástí akce bude možnost zdarma využít vyšetření zrakových funkcí dítěte, které provedou odbornice na tuto problematiku, jež jsou zároveň průkopnicemi rané péče v České republice. Pro ty, kteří si nejsou jistí, zda jejich dítě vidí přiměřeně svému věku, zda vidí stejně pravým i levým okem nebo jak vidí v prostoru, mají jedinečnou příležitost využít bezplatné konzultace právě v tento výjimečný den. "Jsme velmi pyšní na to, že právě naše organizace, Raná péče EDA, má ve svém týmu poradkyně, které jsou zakladatelkami rané péče v České republice," říká ředitelka Rané péče EDA Petra Mžourková.


Festival Den pro ranou péči bude plný zábavy, a to nejen pro rodiny s dětmi. Program bude rozdělen na dvě části. Odpolední akce jsou určené pro rodiny s dětmi, ty se mohou těšit na divadelní představení, workshopy a hry. Akci zahájí soubor Buchty a loutky loutkovým představením pod názvem Neposlušná kůzlátka. Na pódiu se účastníci akce budou moci podívat na ukázku práce s asistenčními psy. Na večer je připraven speciální program pro dospělé. O zábavu se postarají kapely jako Bombarďák, Biorchestr, United Heads, Květy a další hudebníci. Dnem budou provázet moderátorky Ester Kočičková a Simona Babčáková. "Dnešní rok je pro nás obzvlášť výjimečný. K oslavám 25 let poskytování profesionální služby rané péče jsme obdrželi krásný dárek v podobě udělení značky SPOLEHLIVÁ veřejně prospěšná organizace, která je potvrzením kvality našich služeb," dodává ředitelka organizace Petra Mžourková.

Součástí programu bude slosování o ceny. Návštěvníci budou moci vyhrát vstupenky do kina BIO OKO, jazykový kurz od školy Channel Crossings, deskové hry od společnosti Piatnik, upomínkové předměty z obchodu SANU BABU, dárkový koš od společnosti EMCO, hudební CD od vydavatelství Polí5, knihy z nakladatelství Euromedia Group a mnoho dalších cen. Účastníci mohou akci podpořit také dobrovolným příspěvkem, za který si budou moci vybrat upomínkový předmět nebo sladkosti, které vlastnoručně jako poděkování upekly naše klientské maminky. Veškerý výtěžek půjde na služby poskytované neziskovou organizací Raná péče EDA, o. p. s.

Info

Raná péče EDA, o. p. s.
Den pro ranou péči
31. 5. 2015 11:00
Šlechtovka, Praha
Vstupné: zdarma

www.facebook.com/events/1605187386388014
www.facebook.com/ranapeceeda
www.eda.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Aneta Langerová a Korben Dallas vydávají EP a vyrážejí na turné

redakce 12.07.2020

Vydání EP, které se pohybuje na pomezí popu, soulu a alternativy, předcházelo vydání dvou singlů Konečně a Rozhodnutia.

Jazz Dock v létě, v klubu i na střeše

redakce 12.07.2020

Stále populárnější klub na břehu Vltavy během letních měsíců dostane punc festivalového prostředí, což podpoří také pravidelné sobotní odpolední koncerty na střeše klubu.

Srpnové Fource Live se stěhují

redakce 11.07.2020

Koncertní série Fource Live představí Aiko, Teepee, Ai Fen, Khoibu a přesouvá termín koncertu Metronomy na jaro.

Sophia v Underdogs!

redakce 10.07.2020

Jen málo muzikantů má štěstí na takový „život po životě,“ jako Robin Proper-Sheppard.

Koncert pro Sedmičku s New|Old, Krang a Burning Steps

redakce 10.07.2020

Provozní klubu se rozhodli, že ve spolupráci s českými kapelami, spřízněnými s Klubem 007, uspořádají do konce roku 2020 víkendové koncerty.

Explicit opakuje zrušený březnový line up a dává šanci méně známým DJs

redakce 09.07.2020

Explicit sound se po dlouhé době představí v samostatných setech jako Dj De, Vinfield a Krabs, který má před sebou zároveň svoji první live show.

Platforma GoodGood přichází se svým pop up rádiem

redakce 06.07.2020

Nová platforma GOODGOOD se představí jako Pop Up Radio. Na střeše Národního zemědělského muzea představí více než 30 dj’s a hudebníků napříč klubovou scénou.

Holky z viy a kluci z P/\STi to v Přístavu rozproudí

redakce 06.07.2020

Holky z viah poprvé zazpívají i zahrají nové písně z připravovaného alba. K příležitosti premiéry svého nekontrolovatelného řádění si přizvaly P/\ST.

Letiště X0X0 v Radosti a Přítomnosti

redakce 06.07.2020

Karnevalu jazzu, elektronické hudby a imerzivního divadla nejen s Tryptychem, E Converso či Marií Pravdou.

Šramlfest bude. S Ivou Bittovou.

Marek Čech 03.07.2020

Organizátoři Šramlfestu se rozhodli, že i přes omezení, způsobené koronavirovou krizí, se festival uskuteční.