Zprávy / Pozvánky

Sny o post-humanismu: Silent Night#12

Sny o post-humanismu: Silent Night#12

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.10.2017

Silent_Night#12 představí v noci z 11. na 12. listopadu v českých premiérách dvě výrazná jména současné abstraktní elektroniky. Skotský producent Joshua Sabin, spjatý se stále viditelnějším labelem Subtext, promění před půlnocí divadlo PONEC v potemnělý systém podzemních chodeb v duchu své letošní debutové desky Terminus Drift založené na terénních a elektromagnetických nahrávkách metra. Výjimečným zážitkem však bude především několikahodinové noční vystoupení kanadské skladatelky Kary-Lis Coverdale, která ve svých abstraktních kompozicích aktualizuje chrámovou hudbu pro digitální současnost. Večer zahájí kolaborace pražského vizionáře eva01 s drone melancholikem Obelisk of Light a o probuzení do nového dne se postará v Praze usazený americký field recordings umělec Lloyd Dunn. Předprodej celonočních vstupenek začíná 24. října v 10:00 na GoOut.

Kanadská vystudovaná pianistka Kara-Lis Coverdale ušla ve své tvorbě cestu od kompozice pro akustické nástroje a práce varhanistky v estonském evangelickém luterálním kostele v Montrealu k digitálnímu futurismu s post-humanistickým přesahem a kolaboracím s Timem Heckerem, LXV či How To Dress Well. Její alba jsou založená na radikálním procesování vokálu či klavíru a krátkých smyčkách zvuku klávesových presetů v duchu estetiky Daniela Lopatina. Na dvanácté Silent_Night se představí ve výjimečném několikahodinovém improvizovaném vystoupení.

Skotský producent Joshua Sabin je jednou z nejnovějších akvizic bristolsko-berlínského labelu Subtext. Základ Sabinova výrazného debutu tvoří koláž zvuků pořízených především v tunelech japonského a berlínského metra a elektromagnetických nahrávek z měst Glasgow a Edinburgh. Výsledkem je temná pouť sonickým podzemím, která by stejně dobře mohla být soundtrackem k hororu s vesmírným tématem.


eva01 je pseudonym mladého hudebníka, keramika a digitálního vizionáře Davida Střelečka stojícího za streaming platformou BCAA system, multimediálními projekty Reaper Death Seal Corporation a McLaren Surface a DJským kolektivem Blazing Bullets. V úvodním vystoupení večera představí své kolážovité improvizace ve speciální kolaboraci s drone melancholikem Janem Kašparem vystupujícím jako Obelisk of Light.

Lloyd Dunn je zvukový a vizuální umělec z USA usazený již několik let v Praze. Bývalý člen experimentálního seskupení The Tape-beatles a vydavatel zinů je na scéně aktivní od 80. let. V posledních letech se věnuje především obsáhlé filecast sérii terénních nahrávek pod hlavičkou projektu nula.cc. Své zvukově i kompozičně precizní momentky z cest po Balkáně či jižním Kavkazu nabízí na svých stránkách výhradně k volnému stažení.

Silent_Night#12 se uskuteční v noci z 11. na 12. listopadu 2017 v pražském divadle PONEC pod scénografickým dohledem Terezy Bartůňkové a s ranní tečkou v podobě snídaně od Marty Musilové (Svačit Sotva Stačim), která se starala o backstage catering na letošním ročníku krakovského festivalu Unsound. Počet celonočních vstupenek je tradičně omezen pro 40 nocležníků. Předprodej "lůžkových vstupenek" v ceně 399 Kč bude zahájen 24. 10. v 10:00 na GoOut.cz. Lístky na úvodní koncertní část s eva01 vs. Obelisk of Light a Joshuou Sabinem najdete v předprodeji s týdenním odstupem a budou dostupné také přímo na místě.

Info

Silent_Night#12
11. 11. 2017 21:00
Divasdlo Ponec, Praha
Vstupné: 399,- (celonoční)

www.facebook.com/events/478623309178652
www.facebook.com/DivadloPonec

Foto © Jiří Šeda

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hurts. Nová deska, pak tour.

redakce 09.08.2020

Deska Faith je pro duo počátkem nové éry. Po období tvůrčího tápání se Hurts vracejí posíleni.

Britská formace Neck Deep v MeetFactory

redakce 09.08.2020

Koncepčně bohatá nová deska řeší téma odloučení, existenciálního zmatku a hledání smyslu života pohledem dvou imaginárních osob Jetta a Alice.

Nujazzová lahůdka Skalpel v Paláci Akropolis

redakce 08.08.2020

Do Paláce Akropolis přichází dvojice ostřílených producentů Marcin Cichy a Igor Pudlo s projektem Skalpel, se kterým představí nejnovější album Highlight.

Návrat v plné síle, úderné duo The Score znovu v Praze

redakce 07.08.2020

The Score se katapultovali do čela současného pop-rocku díky pulzujícímu hudebnímu stylu a inovativním nápadům.

Bilej kluk na terase před Fuchsem

redakce 05.08.2020

V roce 2018 získal bilej kluk cenu Vinyla za objev roku. Přítomen je i v DJském kolektivu Blazin Bullets a v pražské digitální platformě BCAA system.

Radio and Juliet, Shakespeare a Radiohead

redakce 05.08.2020

Radio and Juliet spojuje tanec s nejslavnějším milostným příběhem všech dob a se skupinou Radiohead, jednou z nejúspěšnějších kapel současné anglické alternativní rockové scény.

Jednota vyhlíží z Kalvárie světlé zítřky – s mezinárodním lineupem i noční party

redakce 04.08.2020

Dva roky po úspěšné akci v broumovském Soulkostele se Jednota chystá na další místo, které teď namísto duchovních poutníků navštěvují hledači nezapomenutelných míst.

Islanďanka Sóley s novým albem do Futura

redakce 03.08.2020

Vydání alba bude doprovázena rozsáhlým evropským turné, jehož jednou ze zastávek bude také Praha.

Nadechněte se pro Zažít město jinak

redakce 03.08.2020

Burza vinylů, soutěž pomazánek, komentovaná procházka po okolí… Nejen do těchto aktivit se zapojí účastníci zářijových slavností.

Fu Manchu ve Futuru oslaví 30 let na scéně

redakce 02.08.2020

Vzhledem k nucené přestávce se oslavy ke třiceti letům trvání kapely Fu Manchu v Evropě uskuteční až v příštím roce.