Zprávy / Nové desky

Sofa Surfers o včerejšku, dnešku i budoucnosti

Sofa Surfers o včerejšku, dnešku i budoucnosti

redakce | Zprávy / Nové desky | 18.10.2015

Rakouská skupina Sofa Surfers se vrací do Prahy a rovnou s novým albem. To vyjde 23. 10. pod názvem Scrambles, Anthems and Odysseys. Představí ho na pražském koncertě 26. 11. v La Fabrice.

Vídeňští Sofa Surfers se těší stále větší oblibě a v České republice se objeví po dvouleté odmlce. Proto se fanoušci nemohou dočkat koncertu, ale také nového alba. Členové kapely ho popisují slovy: "Je to album 21. století. Je o včerejšku, dnešku i budoucnosti. Ženeme se za půdou, potravou. Zpíváme hymny za lásku, naději i nenávist. Ať se nám to líbí nebo ne, ač jdeme každý svoji cestou, dříve nebo později se všichni setkáme. Na stejném místě. Nalezněte s námi společnou frekvenci a vibrace a společně se povznést."


"Sofa Surfers patří ke kapelám, které jsme přivítali na předchozích ročnících festivalu United Islands. Představili se zde velice úspěšně a proto jsme moc rádi, že přijali naše pozvání i nyní, kdy vydávají nové album. Rozhodně si tento koncert nenechte ujít!" říká Barbora Šubrtová, šéfdramaturgyně festivalu United Islands, který koncert organizuje.

Sofa Surfers vznikli již v roce 1996 a tvoří je kvartet muzikantů z Vídně - Wolfgang Frisch, Markus Kienzl, Michael Holzgruber und Wolfgang Schlögl. Jejich hudba je tězko žánrově zařaditelná, možná i proto se těší stále větší oblibě. Pohybuje se na pomezí elektroniky, acid jazzu a trip hopu.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

LeebOrn vydávají EP

redakce 14.09.2021

Olomoučtí melancholici Leeb0rn, dříve působící jako Lee, vydávají nové EP Reach One’s Destination.

Lofn vydávají EP

redakce 13.09.2021

Post-Apo Romance svou atmosférou, mýtickou elektronikou proloženou post-industriálními prvky a řezavými vokály ladí do konceptu labelu Veyl Records.

Antitrendový crossover Skaraz

redakce 12.09.2021

Coby otrlí třicátníci, obsáhlo trio MC Skalaka, producenta Tarase a kytaristy Gonzala, do svého projevu mnoho vlivů posbíraných v průběhu života.

Nová deska Acoustic Needles

redakce 10.09.2021

Kapela se pohybuje převážně v žánru moderního jazzu, často se ve skladbách objevují i prvky funkové hudby či hip hopu.

Vychází debutové album kapely Treetop

redakce 08.09.2021

Původní autorský repertoár tria je rozmanitý, pojímá vlivy jazzu, lidové hudby, klasické hudby i kompozičních postupů soudobé hudby.

Běsnící ambient Franzie na debutu

redakce 07.09.2021

Polovinu materiálu na album kapela vytvořila ještě pod názvem Superego Kid, ale postupem času sílila potřeba, se od svého starého jména oprostit.

Nové tituly z Polí5

redakce 06.09.2021

Personální spojení je na zcela jinak žánrově zařazené Severní nástupiště nebo Zimní pneu, které nedávno vydalo také Polí5.

Ventolin vydal třetí desku

redakce 03.09.2021

Ve srovnání s jeho předchozí deskou je Dneska se vyčasilo hudebně pestřejší a tematicky komornější.

Dvojice něco něco vydává druhé album

redakce 02.09.2021

Útržky rozvíjí pro tvorbu něco něco typické prostředky – nápaditost, nadsázku a nečekané zvraty, vytrhávající posluchače z popové konejšivosti.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace