Zprávy / Pozvánky

Je libo Soft Kill & Choir Boy nebo Fvlcrvm?

Je libo Soft Kill & Choir Boy nebo Fvlcrvm?

redakce | Zprávy / Pozvánky | 08.03.2022

Slovenský producent Fvlcrvm láká na speciální AV show. V brněnském klubu Fléda vystoupí už 19. května a v pražské MeetFactory pak o den později 20. května. To američtí Soft Kill definovali zvuk postpunkového revivalu první dekády dvacátých let. Sami svůj styl popisují jako sad rock. Do Prahy se vrací na společné tour se spřátelenými gotickými Choir Boy. Jako speciální host vystoupí také skupina Ghum. Koncert proběhne 7. června v prostorách Kasáren Karlín.

Na své tour představí Fvlcrvm svou aktuální kolekci EPs Words Loose Meaning a Attentioncore. Stejně jako na nejnovějším singli Wildfire na nich slovenský hudebník prozkoumává fascinující dystopickou budoucnost. Že Fvlcrvm už dávno překročil hranice Slovenska, dokazuje i jeho účinkování v lineupech evropských festivalů, zařazení do rádiových playlistů BBC Radia 6 a KEXP nebo spolupráce s americkým producentem Machinedrumem, britskou umělkyní BABii, českou hudebnicí Annet X či rakouskou rapperkou KeKe. Současný koncertní vizuál spojuje dystopické motivy s abstraktními futuristickými prvky, to vše za pomoci poloprůhledné projekce, která navozuje iluzi hologramu. Autorem show i všech vizuálů je samotný Fvlcrvm. Na koncertním provedení pak spolupracuje světelný designér Josef Čabom.

Čtveřice z Portlandu Soft Kill prorazila v roce 2016 deskou Choke, na které se podílel i Ben Greenberg z kultovních Uniform a Mark Burgess z osmdesátkových The Chameleons. Na nahrávce, jenž vyšla u metalového labelu Profound Love, zkombinovali potemnělý sadcore zvuk s charismatickým popovým šarmem překračující standardní post punk. Této formule se drží i na aktuální existenciální nahrávce Dead Kids, R.I.P. City tematizující proměnu rodného města z místa plného podivných příběhů na technologiemi řízenou metropoli. Přezdívku Choir Boy si americký hudebník Adam Klopp vysloužil už na střední, ještě když se pohyboval na lokální punkové scéně v Clevelandu. Nezaměnitelný něžný hlas zůstal jeho poznávacím znamením i v dalších projektech. V roce 2016 coby vůdčí postava stejnojmenné dreampopové kapely vydal debut Passive With Desire, která zarezonovala na nezávislé americké scéně svým romantickým až nostalgickým synthpopovým zvukem. V Praze představí druhé album Gathering Swans.

Info

Fvlcrvm
19. 5. 2022 20:00
Fléda, Brno
Fb událost

Fvlcrvm
20. 5. 2022 20:00
MeetFactory, Praha
Fb událost

Soft Kill (us) + Choir Boy (us)
7. 6. 2022 19:00
Kasárna Karlín, Praha
Fb událost

foto © Samuel Alex

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sázka na zlato o muži, který objevil Kiss, Cher nebo Donnu Summer

redakce 25.03.2023

Americký hudební film popisuje cestu zakladatele nahrávací společnosti Casablanca Records, Neila Bogarta.

Teri Gender Bender v Café V lese

redakce 23.03.2023

Teri Gender Bender přinese fanouškům své unikátní hudební zážitky, které kombinují prvky punku, experimentálních zvuků a rockové energie.

Touché Amoré se staví v Praze

redakce 22.03.2023

Touché Amoré patří ke kapelám, které nezůstávají stát na místě a troufají si přizpůsobovat svou tvorbu realitě, kterou jednotliví členové zažívají.

Dry Cleaning dorazí do Prahy s novou deskou

redakce 20.03.2023

Britští Dry Cleaning přivezou do Prahy svou nálož hypnotického postpunkového storytellingu, a to rovnou ve formě nového alba a dokonce i nového EP.

Dubnový Rachot

redakce 20.03.2023

Rachot přiveze pouštní blues, kytarové legendy, jazz i krautrock.

Bukahara v Café V lese

redakce 19.03.2023

Kapelu sice můžeme zaškatulkovat do folk-popu, severoafrických vlivů a písničkářství, ale kdo jejich strhující energii nezažije na vlastní kůži, ten nepochopí.

Jaro v Jazz Docku, Jazz čtyř kontinentů

redakce 19.03.2023

Více než deset zahraničních kapel přivítá pražský Jazz Dock v rámci jarní části svého festivalu.

Lauren Ruth Ward ve Futurum Music Baru

redakce 18.03.2023

Hudební kritika o ní mluví jako o spojení Janis Joplin, Florence Welch a Courtney Barnett.

The Soft Moon zahrá na Veľkonočnú nedeľu

redakce 17.03.2023

Po takmer štyroch rokoch sa do Bratislavy vráti americká neo-postpunková kapela The Soft Moon.

crave se v dubnu vrací se spring edition

redakce 15.03.2023

Memphis LK je dvacetiletá zpěvačka, producentka a DJka, která uhranula tiktok kombinací popových melodií a raveu inspirovaného detroitským technem, chicagským housem a UK garage.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace