Zprávy / Nové desky

Sólová katarze Deafmantra Tomáše Procházky

Sólová katarze Deafmantra Tomáše Procházky

redakce | Zprávy / Nové desky | 04.06.2019

Tomáš Procházka, frontman olomouckých Dirty Old Dogs, v jarních měsících natočil sólové album Deafmantra. Obešel se bez zpěvu a vystačil si pouze s kytarami nalezenými ve zkušebně.

„Album jsem natáčel bez jakéhokoliv očekávání. Žádná z těch sedmi skladeb neměla předem danou strukturu, předem jsem o nich nepřemýšlel. Jsou zaznamenány tak, jak volně plynuly myšlenky z mé mysli, přes nástroj, nahrány do laptopu. Chyby, kterým jsem se nevyhnul, jsem zanechal jako (vz)kazy dodávající autenticitu. Vše se točilo v domácím prostředí zkušebny v Olomouci, kde jsem využil kytary, které byly zrovna po ruce. Hlavním motivem alba a mým podpisem jsou melodie hrané smyčcem na elektrickou kytaru,“ říká k nahrávce Tomáš Procházka, který přiznává, že domácí nahrávání pro něj bylo terapií, ponorem do hlubin vlastní mysli, prostředkem k dosažení katarze. Přestože album nemá větší ambice než být osobní mantrou Tomáše Procházky, je k poslechu na youtube.

Ambiciózněji už se jeví plány kapely Dirty Old Dogs, kterou od června do listopadu bude možné slyšet nejen u nás, ale i v Německu. Mezi tím možná na Tomáše Procházku natrefíte náhodně kdekoliv při buskingu. A choďte ulicemi beze strachu. Má cit i pro písničkovou formu, katarzí Deafmantra už si prošel.

Info

Dirty Old Dogs
fb kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

FVLCRVM vydáva videoklip k piesni Hate List

redakce 13.07.2020

Video vzniklo ke skladbe Hate List, ktorá je druhým vydaný singlom z pipravovaného EP, ktoré vychádza pod hlavičkou rakúskej Universal Music; presnejšie sublabelom Mom I Made It.

Živák Early June Sketches ukazuje trochu jiné Vellocet Roll

redakce 09.07.2020

Neukotvená a v nejlepším slova smyslu bádavá nahrávka nepostrádá to, co dělá Vellocet Roll tak pozoruhodnými - suverenitu a tlak.

Sing Sing Revolution Vol​.​1

redakce 29.06.2020

Iniciátorem celého projektu je Igor Bruso (Deaths), který se na podzim loňského roku usídlil ve zkušebně svých přátel z kapely Dukla.

Gergaz prichádza s pokračovaním kompilácie The Locals

redakce 28.06.2020

Výsledkom je unikátna vzorka noviniek aj skladieb z archívu, pre ktoré je samozrejmosťou, že sa nikdy predtým neobjavili na vinylovom release.

Nové EP od sinks je venku

redakce 25.06.2020

Přepracovaná verze EP June brněnské noiserockové kapely je výsledkem hledání způsobu, jak čelit podivnému času, podivnému půlroku.

Daniel Salontay zložil hudbu k obrazom otca Alexandra

redakce 22.06.2020

Album Zaobraz je hudba inšpirovaná tvorbou slovenského maliara Alexandra Salontaya, ktorý celý život maľoval a nevystavoval.

Vyšlo debutové EP Island Mint

redakce 19.06.2020

Ve své tvorbě kombinuje Matyáš Adámek indie songwriting s prvky psychedelie 60. let. EP vydal interpret na vlastním labelu Sunstream Records.

Bára Zmeková vydává remixové album a nový klip

redakce 16.06.2020

Nové remixové album LNVS (rmxd) je barevnou hudební směsí různých žánrů a přístupů, jejímž pojítkem je hlas Báry Zmekové.

Drť vydávají debut Puntičkár

redakce 29.05.2020

Výroky někdejšího člena tajné bezpečnosti (a kryptologa) se stávají nástrojem přizpůsobování a znejasňování činů komunistického režimu.

Nové rapové album Cermaque

redakce 26.05.2020

Jubilejní desátá studiová deska písničkáře Jakuba Čermáka překračuje hranice žánrů i stylů, a to i díky dlouhé řadě hostů.