Zprávy

Songwriterka Timea vydává nový singl

Songwriterka Timea vydává nový singl

redakce | Zprávy | 30.06.2021

Timea, dvaadvacetiletá zpěvačka původem ze Slovenska, se na scéně poprvé představila v listopadu roku 2020, kdy vydala své debuté EP Confusion of Warmth.

Singl Lose my air vznikl v rámci pokračující zpěvaččiny spolupráce s Erikem Horákem ze studia Lososound, který se postaral o produkci. K písničce vznikl také videoklip pod taktovkou mladého filmaře Erika Oslance. Lose my air jsem napsala krátce po vydání EPčka. V písničce jsem se snažila zachytit pocity slabosti vůči osobě, která by racionálně neměla sehrávat důležitou úlohu v mém životu, no napříč tomu má v něm speciální místo. Je to o emočním spojení a nevyřčených pocitech, řekla k novému singlu.

V posledních měsících se Timea kromě tvorby nového singlu věnovala také sestavení kapely a přípravě na živá vystoupení. Minulý rok se jako jedna ze třech fanoušků festivalu Pohoda, vybraná organizátory, představila v akustické podobně na Pohoda in the Air při akci Vítání slnka. Toto léto ji však můžete zastihnout i naživo, a to jak na festivalech v Česku, tak na Slovensku. V létě plánuje vydat ještě jeden singl, a potom se chce naplno pustit do tvorby debutového alba. Od září se stěhuje do Berlína, kde začíná své studium na prestižní britské univerzitě British and Irish Modern Music Institut, obor songwriting.

Info

Timea
web interpretky

foto © Welin

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Dokumentární série o volbách, demokracii a chybějícím dialogu

redakce 16.09.2021

Tvoří demokracii jen volby? A z nich vzešlí politici? Mají občané jen jednou za čtyři roky někomu odevzdat svůj hlas a pak už se nevyjadřovat?

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Colours of Ostrava 2022 potvrzují další kapely z celého světa

redakce 15.09.2021

Festival přidává například radikální newyorskou raperku Princess Nokia, geniální japonskou jazzovou pianistku Hiromi nebo malijskou zpěvačku Fatoumata Diawara.

Jazz Goes to Town proběhne v půlce října

redakce 15.09.2021

Tři světově proslulí improvizátoři, velký orchestr, dvě premiéry napsané přímo pro festival a jeden z nejslavnějších evropských skladatelů soudobé hudby.

Startuje XI. ročník hudebních cen Vinyla

redakce 14.09.2021

Chystají se koncerty, přednášky a nově i workshopy Vinyla Academy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace