Zprávy / Pozvánky

Sonny Smith a Juan Wauters: dvě rozdílné tour, jeden večer

Sonny Smith a Juan Wauters: dvě rozdílné tour, jeden večer

redakce | Zprávy / Pozvánky | 31.08.2015

Koncert se dvěma headlinery, s kalifornskými Sonny & The Sunsets a s původem uruguayským, v NYC zabydleným bardem Juanem Wautersem, je jedinou společnou zastávkou jejich jinak oddělených tour. Navíc jak Sonny tak Juan zahrajou v Čechách úplně poprvé.

Sonny Smith (ročník 1972) patří k veličinám sanfranciského (nejen) hudebního undergroundu. Vedle malování, kreslení komiksů, divadla a filmování je v první řadě hudebníkem. V proměnlivé sestavě jeho doprovodné kapely The Sunsets se vystřídala během 15 let existence řada aktérů lokální SF scény, včetně producenta Kelleyho Stoltze nebo Johna Dwyera z Thee Oh Sees. Smithovy songy spojují surrealistickou imaginaci s konkrétními reáliemi a každodenními příběhy, které se staly buď přímo autorovi nebo jeho nejbližším, a domýšlí je ad absurdum - nejen tím připomene zpívajícího kreslíře Jeffreyho Lewise. Surfrockově bezstarostná či folk&country hudební skořápka skrývá často temné existenciální podtóny. Koncept paralelního mikrosvěta zaplněného bizarními postavami a postavičkami dotáhl Sonny Smith nejdál v roce 2010, kdy spustil ambiciózní projekt 100 Records.


Tehdy s kupou přátel nahrál rovnou stovku singlů (A i B stranu!) úplně fiktivních kapela a interpretů všemožných žánrů od punku přes reggae po metal či soul. Vymyslel si biografie všech muzikantů a oslovení výtvarníci zpracovali originální obaly, načež výběr z kolekce singlů vyšel na trojici dlouhohrajících alb. Po tomhle osvěžujícím bizarním podniku přišel se svým zatím nejúspěšnějším albem Antenna to the Afterworld. Zatím nejčerstvější řadové album Sonny & The Sunsets se jmenuje Talent Night at the Ashram a vyšlo letos v únoru na Polyvinyl Records. Je bezpochyby zatím nejpsychedeličtějším počinem v Sonnyho diskografii.


Juan Wauters se přistěhoval z uruguayského Montevidea do NYC v roce 2000, ještě jako teenager. Spolu se svým otcem pracoval v dílně na výrobu obrazových rámů, aby společně vydělali peníze pro další členy rodiny k cestě do Země zaslíbené. Studoval matematiku a taky se tehdy začal věnovat hudbě. Záhy se potkal s parťáky, se kterými založil post-dylanovskou garážovou kapelu The Beets. Ta se ale, navzdory docela velkému ohlasu, v roce 2012 rozpadla. Pro Juana to však neznamenalo konec hraní, vzal to naopak jako druhý start, tentokrát směrem k sólové tvorbě. Letos přišel s druhým albem Who Me? na Captured Tracks labelu. Songwriterskou zručnost a poctivou naposlouchanost ryze amerických písničkářských vzorů Juan zábavně propojuje s vlivy latinské hudby, hlavně tradičního tanga, a část repertoáru zpívá v rodné španělštině. Jeho hudbou i veřejnou prezentací prostupuje odzbrojující přímočarost a humor, čímž připomene třeba Jonathana Richmana. Ve výsledku Juanovi odolá jen málokdo. Na tour, která se zastaví i v Praze, vyráží s doprovodnou kapelou.

Info

Sonny & The Sunsets (us) + Juan Wauters (us)
14. 9. 2015 21:00
Basement Bar, Praha
Vstupné: 300,- v předprodeji

www.facebook.com/events/490996751050456
www.facebook.com/basementbar.cz
www.facebook.com/am180collective

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Prosinec s Kabinetem múz

redakce 01.12.2023

Na co nás zve Kabinet múz v prosinci?

Rachot předvánoční s The Necks nebo The Spermbankers

redakce 01.12.2023

Trio The Necks natočilo sedmnáct alb a má pověst té nejlepší z kultovních, stylově nezařaditelných kapel.

Darkfolková A.A. Williams v Kasárnách Karlín

redakce 30.11.2023

Klasicky vzdělaná multiinstrumentalistka, v jejíž písních se snoubí folk, metal, postrok i klasika.

Prosinec v Punctu

redakce 30.11.2023

Dojde na klasicky velkolepý DIY festival, kultovní postavu minimalistické klasiky i komunitní akce.

Akce plug-in & trigger change

redakce 30.11.2023

Co to vlastně je hudební scéna, co ji tvoří a ovlivňuje? V jakém nastavení by se nám lépe tvořilo i žilo?

GMU slaví sedmdesátku

redakce 30.11.2023

U příležitosti 70. výročí od založení galerie proběhnou tři komentované prohlídky. Vstup bude po celý den zdarma do všech stálých expozic a výstav.

Min Tanaka přijíždí do Archy

redakce 29.11.2023

Slavný japonský tanečník, choreograf a herec Min Tanaka provází Archu po celou dobu její existence.

Slast v Paláci Akropolis

redakce 28.11.2023

Joshek nabídne projížďku z veselého elektro vrzání přes house music až do moderního techno bzučáku.

Sasha Velour a Declan McKenna v Praze

redakce 26.11.2023

Genderfluidní drag umělkyně předvede devadesátiminutový spektákl přesahující žánry a styly.

Jednota last minute show: Man on Man

redakce 24.11.2023

Man on Man jsou Roddy Bottum a Joey Holman. Roddyho znáte z Faith No More, byl jedním z prvních muzikantů na kytarové scéně, který se nebál vyoutovat.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace