Zprávy / Nové desky

Soundtrack jednoho života: Grotesq

Soundtrack jednoho života: Grotesq

redakce | Zprávy / Nové desky | 27.01.2021

Domácí izolace zasáhla každého z nás. Vznikla podivná bublina času, se kterou bylo třeba se vypořádat. Mladý producent Grotesq, vlastním jménem Kryštof Gužík, ji využil k cestě do vzpomínek.

Nostalgickou reflexi dosavadního života přetransformoval ve stejnojmenné album o deseti skladbách. Experimentální ambientní elektro utkané z umělých i organických zvuků, kytary, vlastního hlasu. Ostravský debut spojuje hypnotický vibe a častá změna nálad. Poklidné tracky přechází k temným, melancholickým polohám. Nesnaží sebýt za každou cenu progresivní, pro Kryštofa bylo přednější vytvořit věrný obraz sebe sama. Grotesq je organická, místy znepokojivá story plná motivů z autorova života. Reference na dětství, dospívání v industriálním městě, obsesi Tumblrem, lásku k postpunku. Sklada Up in the Branches vznikla jako reakce na klaustrofobní drama Maják, v písni Thank you William zase Grotesq děkuje své inspiraci, skladateli Williamu Basinski. Albem se proplétá introvertnost vlastní nejen Kryštofovi, ale celé generaci Z.

Proces skládání popisuje autor jako velmi intuitivní, až experimentální. U většiny skladeb první našel základní sekvenci, od které nabobtnalo vše kolem. Album je zcela autorské, Kryštof Gužík stojí za produkcí, mixem i masterem. Debut Grotesq je od 14. ledna 2021 dostupný na streamovacích službách Spotify, Apple music, iTunes a na Bandcampu. Vychází pod nově vznikající uměleckou platformou Agrose.

Info

Grotesq – Grotesq (Agrose, 2021)
Bandcamp interpreta

foto © Karolína Klimecká

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychází deska k nedožitým sedmdesátinám Mejly Hlavsy

redakce 06.03.2021

CD Magické noci 1997 představuje kompletní záznam koncertu z kopřivnického koncertu The Plastic People ze 14. lisopadu 1997.

Godspeed You! Black Emperor chystají novou desku

redakce 06.03.2021

"Fotři si celý den vypráví o umírajících manželkách a o tom, co jedli k obědu a co udělají se svými zbraněmi, až přijde antifa." Čekáme na nový začátek?

Kolektivní Halucinace nabízí reflexi současnosti

redakce 05.03.2021

Kapela Kolektivní Halucinace loví v širokém hudebním spektru od akustické balady přes ambientní nálady až k experimentální elektronice.

God and Eve vydávajú debutové EP

redakce 02.03.2021

Sú mladí, študujú hudobnú kompozíciu a majú radi súčasnú vážnu hudbu, jazz aj art pop.

Jak zní Svět na konci roku nula? Post-hudba s novým albem

redakce 01.03.2021

Popové balady a taneční kompozice si tak na desce podávají ruce s vlivy trapu, experimentální elektroniky i noise rocku.

Oliver Torr vydává první sólovou dlouhohrající desku

redakce 01.03.2021

Zvuk desky nese známky žánrů, které Torra ovlivňují - experimentální hudba, klasická avantgarda, shoegaze, IDM nebo new club music.

Vyjde album Miroslava Tótha s Dystopic Requiem Quartet

redakce 23.02.2021

Zároveň sa v online prenose uskutoční premiéra hudobného diela, ktoré spracúva silný príbeh z minulosti a nesie jasný odkaz súčasnej spoločnosti.

Koreňova Zelenina vydává první desku

redakce 19.02.2021

Bratislavská hudební skupina Koreňova Zelenina vydává svoji první desku.

Popové nahlédnutí do duše Ellie Dandelion

redakce 18.02.2021

První oficiální EP Vivid, vydané pod platformou Agrose, je narozdíl od předchozí tvorby o poznání synthovější a rytmičtějí.

hUSa je mrtvá, ať žije Venera

redakce 18.02.2021

Venera na svém prvním albu servíruje vybrané pochoutky současného pojetí posthardcore, grunge, spacerockové scény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace