Zprávy / Festivalové

Soupiska Prague Gothic Treffen je komplet

Soupiska Prague Gothic Treffen je komplet

redakce | Zprávy / Festivalové | 04.08.2022

V pátek 26. a sobotu 27. srpna se do Prahy opět vrátí největší gotické setkání ve střední Evropě. Představí 11 kapel, včetně pilířů scény Christian Death, The Frozen Autumn či současných kultů Kælan Mikla nebo Selofan, DJe i tradiční gothic piknik. Kdo by si před sedmnácti lety pomyslel, že Prague Gothic Treffen jednou vyroste v největší akci svého druhu ve střední Evropě. Že bude hostit kapely, které jsme tehdy na akci pro pár gotických nadšenců s nábožnou úctou pouštěli z Winampu. Ale stalo. V prostorách dvou propojených klubů Fuchs 2 a Bike Jesus nás tak opět čekají dvě souběžně hrající stage, pokrývající žánrově vše od tradiční gotiky až po nejžhavější trendy temné scény. Na co se těšit?

Nejznámějším jménem letošního ročníku jsou Christian Death, jejichž logo dodnes zdobí křiváky gotiků a fanoušků temné hudby obecně. A právem. Čím jsou Christian Death pro deathrock, tím jsou italští The Frozen Autumn pro dark wave. Původně sólový projekt Diega Merletta byl od svých počátků roku 1993 inspirován evropskou cold wave vlnou a kapelami ikonického labelu 4AD. Dvojice navíc vystupuje jen velmi zřídka a jejich koncert na Prague Gothic Treffen bude zároveň jejich českou premiérou. Můžete snad tohle vynechat?

Současnou podobu scény bude reprezentovat islandské ženské trio Kælan Mikla, které si za osm let existence dokázalo podmanit významnou část temné komunity naší planety. Jejich tvorbou prostupuje jedinečná a těžko definovatelná severská atmosféra, kterou umocňují abstraktní texty v islandštině. Čtveřici hlavních jmen letošního lineupu uzavírá jedno z nejžhavějších jmen současné dark wave, řečtí Selofan. Sedmnácté setkání Prague Gothic Treffen jasně ukazuje, že gotická scéna není jen uctíváním legend zlatých časů osmdesátých let, ale že je to scéna zatraceně živá, progresivní a současná. O tom se ostatně můžete přesvědčit poslední srpnový víkend i vy.

Info

XVII. Prague Gothic Treffen
26.-27. srpna 2022
Fuchs2 a Bike Jesus, Praha 7 - Štvanice
fb event

foto © Romana Kovacsová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Jazz Goes to Town v půlce října

redakce 20.09.2022

Do Hradce dorazí zahrát více než sedmdesát hudebníků v jedenácti domácích i zahraničních kapelách, z nichž šest zažije svou českou premiéru.

Program festivalu Le Guess Who? kompletní

redakce 19.09.2022

Na sedm desítek přírůstků do programu, včetně Oumou Sangaré, Charlotte Adigéry & Bolis Pupul, Estrelly Morente a Yaya Bey a další.

Festival Sonda a těžce přístupné audiovizuální hlubiny

redakce 19.09.2022

Prezentuje skladatele a multimediální umělce, kteří ve své tvorbě neortodoxním způsobem kombinují médium zvuku, světla a pohyblivého obrazu. Hvězdárna a planetárium, Brno.

Festival Jazz On5 přivítá Lovana, Parlato i The Bad Plus

redakce 18.09.2022

Energický funk a soul s prvky brass music a jazzu přiveze do Prahy renomovaná brooklynská kapela Huntertones.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace