Zprávy / Offtopic-Novinky

Soutěžte u příležitosti 10 let videomagazínu Slices

Soutěžte u příležitosti 10 let videomagazínu Slices

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 22.03.2015

V březnu 2005 se tehdy začínající mezinárodní hudební program Telekom Electronic Beats rozhodl uvést na hudební mediální pole zbrusu nový formát a přinesl na trh SLICES – videomagazín o elektronické hudbě ve formátu DVD. Díky pozitivním ohlasům se stal SLICES stálicí v rámci projektů Electronic Beats i mezinárodní scény elektronické hudby. V letošním roce se tak Electronic Beats neohlížejí pouze za svou vlastní patnáctiletou existencí, ale také za deseti lety magazínu SLICES. U příležitosti toho výročí se mohou fanoušci těšit na speciální vydání magazínu a také na čtyři týdny trvající soutěž, ve které budou mít možnost na slices10.electronicbeats.net vyhrát profesionální audioprodukty od značek Roland, Native Instruments, Bitwig, Novation, Waldorf a Ableton.

Telekom Electronic Beats vsadil již dříve na vytváření vlastního obsahu a zavádění nových formátů. V letech 2001 až 2004 na kanálech VIVA a VIVA2 vysílali Electronic Beats vlastní pořady. Poté se však Telekom od televize oddělil a s producentem a provozovatelem labelu Holgerem Wickem vytvořil nový formát. 16. března 2005 se tak objevilo první vydání DVD magazínu Electronic Beats – SLICES, ve kterém byl mimo jiné vydán portrét rosenheimského dua Funkstörung. Následovalo mnoho dalších článků o velkých hudebních hvězdách, ale také o nových tvářích elektronické hudební scény, od interpretů jako je Richie Hawtin, Modeselektor a Moderat přes Theo Parrish, Underground Resistance, The Acid a Ian Pooley až k Mount Kimbie, Howling, Stimming a Baba Stiltz. Do dnešní doby vzniklo přes 500 jedinečných článků o klubech a umělcích, a tím i unikátní archiv.

V loňském roce se z dosud čtvrtletně vydávaného bezplatného DVD magazínu stal týdenní online seriál v HD kvalitě. Fanoušci se mohou každé úterý těšit z nové série SLICES. Desetileté výročí SLICES se promítne i do speciálního vydání magazínu: Michael Fakesch a Chris de Luca z Funkstörung se přihlásí zpět téměř deset let po svém příspěvku na prvním DVD SLICES a po téměř stejně dlouhé přestávce s novým albem.

Čtyři týdny trvající soutěž k desetiletému výročí magazínu Slices nabízí fanouškům možnost vyhrát hodnotné ceny a to audioprodukty od značek Native Instruments, Ableton, Bitwig, Roland, Novation a Akai v celkové hodnotě více než 300.000 Kč.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychází Lymfom City – ponuře úsměvný černobílý sitkomiks

redakce 02.05.2021

Lucie Trávníčková ve své knize svérázně zaznamenává autobiografii své onkologické léčby. Podpořte na Hithitu!

Slovensko sa zapojilo do prípravy Nového európskeho Bauhausu

redakce 18.04.2021

Cieľom tejto medzinárodnej iniciatívy je spájať udržateľnosť, kultúru, rozvoj komunít a investície tak, aby pomohla naplniť zámery Európskej zelenej dohody.

Novinky v Nakladatelství AMU

redakce 16.11.2020

Vychází dílo Michela Chiona věnované analýze lidského hlasu ve filmu a monografie, zabývající se dílem Karla Teigeho a Vítězslava Nezvala.

Fortnite chystá další virtuální koncert

redakce 22.10.2020

Střílečka nabízí speciální halloweenský event reggaetonového prince J Balvina.

Vychází kniha srbského režiséra Gorana Markoviće Česká škola neexistuje

redakce 04.06.2020

Název knihy vychází z označení skupiny jugoslávských filmařů, která na přelomu šedesátých a sedmdesátých let 20. století vystudovala pražskou FAMU.

Pomozte postavit Novou Perlu

redakce 04.05.2020

Pomoct můžete dobrovolnickou prací, zakoupením knih z nakladatelství Divus, návštevou kavárny Perla i na webu darujme.cz.

Trystero vydává první díl nové trilogie Charlese Burnse: Bludiště

redakce 30.04.2020

Kniha má pozoruhodný osud. Poprvé vyšla loni na podzim ve francouzském překladu, aniž by se předtím objevila v anglickém originále.

Unikátní projekt hudebních promotérů propojuje hudební komunitu

redakce 27.04.2020

Díky zkušeným hudebním dramaturgům se rádio může chlubit různorodými (nejen) hudebními pořady.

Promotéři a producenti založili asociaci APPOK

redakce 20.04.2020

Spolek sdružuje všechny ty, které současná situace zasahuje a pracují na místech, kde se organizují koncerty nebo jiné kulturní akce.

Kino u vás doma: Aerovod

redakce 18.03.2020

Původní česká online videopůjčovna Aerovod nabízí kurátorovaný výběr více než 300 snímků, jejichž kvalitu prověřila plátna kin.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace