Zprávy / Pozvánky

Space-out Sleepover Night #2

Space-out Sleepover Night #2

redakce | Zprávy / Pozvánky | 24.07.2018

AVA kolektiv ve spolupráci s Festivalem UPROSTŘED uvádí celonoční hudební zážitek pro stavy mezi bděním a sněním. Zarostlé hřiště uvnitř bývalého sportovního areálu v Pisárkách spolu pod otevřenou oblohou přetvoří pořadatelé v koncertní prostor o velikosti vaší vlastní představivosti. Hřejivou ambientní lázeň napustí za světla a vypustí za světla. Spacáky s sebou.

Dva roky po prvním brněnském sleepoveru a tři roky po nezapomenutelné noci s Bobem Ostertagem se vrací do prostor bývalého pisáreckého sportovního areálu hned vedle pavilonu Anthropos a zahrádky Na Střeláku. Letošní line-up? Francouzský umělec Baptiste Martin působící v Lyonu pod pseudonymem Les Halles se do Brna vrací po dvou letech, stejně jako jeho kolega Magnétofonique, který s ním vyráží na evropské turné, dva roky poté, co omamné hudební utopie obou projektů rezonovaly prvním sleepoverem AVA.


Magnétofonique ve své tvorbě rád tematizuje představu fiktivního ráje a idealizované vzájemnosti. Rozostřený lo-fi zvuk jeho nahrávek je nasáklý vlhkými výpary deštného pralesa posluchače odnáší daleko do periferií jeho geografické imaginace. Živá improvizace projektu Moving Spaces, za nímž stojí jádro AVA kolektivu, vychází ze site-specific přístupu, který zahrnuje prostor a objekty v něm jako plnohodnotné spolutvůrce zážitku. Původně sólový projekt hudebního experimentátora Martina Dlabaji plovoucí ve vodách efemerního dub ambientu využívajícího field recordings a netradiční rytmické postupy se rozrostl na duo Optical Frameworks, které využívá živé nástroje.

Info

Space-out Sleepover Night #2
11. - 12. 8. 2018
Sportoviště Pisárky u Anthroposu, Brno
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Podzimní Pulz klubové scény

redakce 27.09.2022

Pulz odstartoval letos v březnu a v prostorách Paláce Akropolis už stihl nabídnout umělce jako Badfocus, Arleta, Miss Petty a další žhavá jména tuzemské klubové scény.

Audiovizuální večer v Plato

redakce 26.09.2022

Jak zní současný globální folk, když se neutápí ve formální nostalgii? Co je to městský folk a jak funguje v online prostředí?

Jedno mávnutí řas, a za námi jsou léta... Gregor Hildebrandt v Kunsthalle

redakce 24.09.2022

Jejím cílem je v Praze představit příběh Hildebrandtova života a umění, pohybující se mezi vlastní tvorbou a berlínskou výtvarně-hudební scénou.

Integrity. Underdogs'.

redakce 23.09.2022

Integrity kombinují rychlý a úderný hardcore/punk s těžkotonážním metalem a trashem, ale i industriální elektronikou.

Zásadní mládí / Essential Youth v DOX+

redakce 23.09.2022

Světové orchestrální premiéry mladých evropských skladatelů v Praze.

Moonshye a Ladbuch v Klubovně

redakce 21.09.2022

Písně pro své debutové album Curtain of the Moon napsala slezská zpěvačka, skladatelka a kytaristka Moonshye z většiny v polské Lodži.

Vinyla vyráží do regionů

redakce 20.09.2022

Dvojnásobné množství koncertů oproti loňskému roku u příležitosti právě zahájeného XII. ročníku kurátorují pořadatelé hudebních cen Vinyla.

Ukrajinští Love’n’Joy v Crossu

redakce 20.09.2022

Ukrajinská indierocková a neo-psychedelická kapela **Love’n’Joy** si v posledních letech s úspěchem budovala renomé na evropské scéně.

Šelest uvede v Ankali Julianu Huxtable nebo hvězdu labelu Nyege Nyege

redakce 18.09.2022

Za mixážním pultem se v Ankali představí umělecká ikona, která spolupracovala například se Sophie a Björk, vystupovala v newyorské galerii umění, vydala sbírku básní a esejů.

Mezinárodní festival krátkých filmů Brno16 se blíží

redakce 17.09.2022

I letošní říjen přinese do Brna ty nejlepší krátké filmy, které v současnosti vznikají. 63. ročník Mezinárodního festivalu krátkých filmů BRNO16 proběhne v Kině Art a Kině CIT.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace