Zprávy / Pozvánky

Spasitelé indie rocku: Car Seat Headrest

Spasitelé indie rocku: Car Seat Headrest

redakce | Zprávy / Pozvánky | 13.06.2016

Will Toledo, Clark Kent indie rocku přijede se svojí kapelou Car Seat Headrest ve středu 15. 6. na strahovskou Sedmičku. Kdo tam nebude, bude jednou litovat.

O kapele, která se usadila v Seattlu je v posledních týdnech slyšet snad odevšad. Ať už se jedná o jejich před pár dny vydané album Teens of Denial (2016), které sklízí vysoké známky snad ve všech hudebních periodikách nebo o jejich excesu s Rickem Ocaskem od kterého si na výše zmíněné album půjčili sampl ze songu Just What I Needed od The Cars. Toho tato neohlášená výpůjčka pobouřila natolik, že se album nedostalo ani do prodeje a zamířilo rovnou do lisu. Celá tato akce vyšla Matador Records na 50.000 $. Mimochodem z podhoubí labelu Matador Records vzešla jména jako Pavement, Interpol, Yo La Tengo, Queens of the Stone Age a další.


Vraťme se ale na začátek. Will Toledo, teprve 24 letý hudebník stihl přes Bandcamp vydat už 12 plnohodnotných alb. V roce 2015 mu na stole přistává smlouva od vydavatelství Matador Records, kterou podepisuje a vzápětí vydává fyzicky první album Teens of Style (2015). Kapela se dostala do hledáčku hudebních kritiků, kteří je nazývají spasiteli indie rocku, což jen potvrdily svoji novinkou Teens of Denial (2016). Ta bude také tvořit podstatnou část setlistu pražské zastávky. Co ale zazní, to neví zcela jistě nikdo. Jasné ale je, že vás čeká večer na který jen tak nezapomenete.

Jako předkapela vystoupí tuzemská lo-fi kapela Dingo. Jde o partu spojenou se scénou kolem pražské Akademie výtvarných umění. V čele Dingo stojí talentovaný malíř a hudebník Michal Drozen.

Info

Car Seat Headrest (us)
Support: Dingo
15. 6. 2016 20:00
Klub 007 Strahov, Praha
Vstupné: 250,- v předprodeji / 300,- na místě

www.facebook.com/events/223841401321060
www.facebook.com/klub007strahov

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hurts. Nová deska, pak tour.

redakce 09.08.2020

Deska Faith je pro duo počátkem nové éry. Po období tvůrčího tápání se Hurts vracejí posíleni.

Britská formace Neck Deep v MeetFactory

redakce 09.08.2020

Koncepčně bohatá nová deska řeší téma odloučení, existenciálního zmatku a hledání smyslu života pohledem dvou imaginárních osob Jetta a Alice.

Nujazzová lahůdka Skalpel v Paláci Akropolis

redakce 08.08.2020

Do Paláce Akropolis přichází dvojice ostřílených producentů Marcin Cichy a Igor Pudlo s projektem Skalpel, se kterým představí nejnovější album Highlight.

Návrat v plné síle, úderné duo The Score znovu v Praze

redakce 07.08.2020

The Score se katapultovali do čela současného pop-rocku díky pulzujícímu hudebnímu stylu a inovativním nápadům.

Bilej kluk na terase před Fuchsem

redakce 05.08.2020

V roce 2018 získal bilej kluk cenu Vinyla za objev roku. Přítomen je i v DJském kolektivu Blazin Bullets a v pražské digitální platformě BCAA system.

Radio and Juliet, Shakespeare a Radiohead

redakce 05.08.2020

Radio and Juliet spojuje tanec s nejslavnějším milostným příběhem všech dob a se skupinou Radiohead, jednou z nejúspěšnějších kapel současné anglické alternativní rockové scény.

Jednota vyhlíží z Kalvárie světlé zítřky – s mezinárodním lineupem i noční party

redakce 04.08.2020

Dva roky po úspěšné akci v broumovském Soulkostele se Jednota chystá na další místo, které teď namísto duchovních poutníků navštěvují hledači nezapomenutelných míst.

Islanďanka Sóley s novým albem do Futura

redakce 03.08.2020

Vydání alba bude doprovázena rozsáhlým evropským turné, jehož jednou ze zastávek bude také Praha.

Nadechněte se pro Zažít město jinak

redakce 03.08.2020

Burza vinylů, soutěž pomazánek, komentovaná procházka po okolí… Nejen do těchto aktivit se zapojí účastníci zářijových slavností.

Fu Manchu ve Futuru oslaví 30 let na scéně

redakce 02.08.2020

Vzhledem k nucené přestávce se oslavy ke třiceti letům trvání kapely Fu Manchu v Evropě uskuteční až v příštím roce.