Zprávy / Festivalové

Spectaculare zakončí berlínské trio Brandt Brauer Frick

Spectaculare zakončí berlínské trio Brandt Brauer Frick

redakce | Zprávy / Festivalové | 05.02.2015

Druhý ročník Festivalu Spectaculare, který propojuje současnou elektronickou, experimentální a ambientní hudbu, tanec, pohybové divadlo s multimédii, projekcemi nebo vizuálním uměním, zakončí 6. února od 19:30 v pražském Paláci Akropolis německá formace Brandt Brauer Frick. Toto berlínské trio, které spojuje tradici německého psychedelického rocku s klubovou kulturou, se snaží vrátit techno ke svým kořenům – k repeticím holých grooveů. "Techno hrané naživo je nicméně přívlastek, který hudbu Brandt Brauer Frick charakterizuje jen velmi obecně a nechává stranou všechno to zvukové dobrodružství, které přitom pánové zažívají," doplňuje dramaturg festivalu Josef Sedloň. Jejich taneční hudbu dělanou bez sekvencerů doplní české kvarteto Orlak, v němž se potkávají Tomáš Dvořák (Floex), Filip Míšek (Dikolson), Jirka Libánský a Carl Warwick. Jejich kosmické elektronicko-akustické kompozice vychází z improvizace a minimalismu. Koncerty doplní projekce VJs Světlonoš, Dimmer a Fidda ze značky Lunchmeat a afterparty na malé scéně a divadelním baru s DJs i živými koncerty Subject Lost nebo Sonority.


Daniel Brandt, Jan Brauer a Paul Frick se dali dohromady v roce 2008 a každý z nich měl už tehdy za sebou několik nahrávek ze škatulky klubové hudby. Pro společný projekt se ale rozhodli zkusit něco úplně nového. Jejich debut You Make Me Real (2010) byl revolučním počinem, kterým rozcupovali všechny příručky o tom, jak se dělá taneční hudba. Žádné počítače, jen bicí, groovebox a staré klávesy. Rozšířená verze debutu nazvaná Mr. Machine (2011) upgraduje původní trio dalšími akustickými instrumenty, až se zrodil na desetičlenný Ensemble, jehož styl se už blíží soudobé vážné hudbě. Sebevědomé rozkročení mezi hudebními světy je pro Brandt Brauer Frick absolutně přirozené a oni nemají problém koncentrovat na Glastonbury či Sonaru, v Berghainu a ani na Montreux Jazz či v Centre Pompidou.


Oproti preciznímu skladatelskému přístupu druhého alba je pokračování v podobě nahrávky Miami (2013) mnohem spontánnější a hlavně Brandt Brauer Frick poprvé využívají služeb vokalistů. Jamie Lidell, Nina Kravitz, Om'Mas Keith či Gundrun Gut dávají projektu písničkovější tvář, nicméně současná koncertní podoba Brandt Brauer Frick se vrací k syrovému minimalismu jejich debutu. V záři vizuálů inspirovaných hnutím Fluxus stojí na pódiu znovu jen trio a svými repetitivními groovy hledá duši v strojovém rytmu techna.

Info

Festival Spectaculare
Brandt Brauer Frick (de)
Support: Orlak
6. 2. 2015 19:30
Palác Akropolis, Praha

www.facebook.com/festivalspectaculare
www.spectaculare.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

O víkendu začínají Knižní lázně

redakce 29.07.2021

Knižní lázně nabídnou jarmark s kvalitními knihami, Anna Polívková a Jaroslav Rudiš poukáží na nutnost péče o duševní zdraví.

Lunchmeat přiveze Lyru Pramuk nebo Helenu Hauff

redakce 28.07.2021

Festival odhaluje line-up a vzkazuje: We see you dancin‘!

První ročník Raveyard Festivalu

redakce 28.07.2021

Po vydařeném nultém ročníku se boskovicko-brněnská Mindicted Crew vrací na Panský dvůr Boskovice.

Rock for People Hope odhaluje kompletní program

redakce 28.07.2021

Švédští Mando Diao se dostali do širšího povědomí díky albu Hurricane Bar, pětice představí v Hradci Králové novou desku.

Hudebně ozdravná kúra představí Petra Linharta, něco něco a další

redakce 26.07.2021

Hudebně ozdravná kúra představí v Mariánských Láznách Beatové družstvo, něco něco nebo Nauzea Orchestra.

Respect Festival zahajuje Itamar Borochov Quartet

redakce 26.07.2021

Itamar Borochov čerpá podobně jako Cohen z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci.

Festival Meeting Brno je za dveřmi

redakce 25.07.2021

Festival otevře téma pravdy i ohýbání skutečnosti a nabídne široké spektrum akcí od divadla přes sochařské umění až po večer s ukrajinským jídlem.

Jinčí čin láká na Miss Petty či Bert & Friends

redakce 25.07.2021

Kdy jste se naposledy cítili šťastní? Jak štěstí hledat a jak ho neztratit? A existuje vlastně štěstí? Letošní ročník festivalu Jinčí čin to ví.

Tauron Nowa Muzyka kompletuje program

redakce 24.07.2021

Organizátoři doplňují program o osm jmen, které uzavírají letošní sestavu a do prodeje přidávají jednodenní vstupenky.

Festival Hviezdne noci spúšťa druhú vlnu predpredaja

redakce 22.07.2021

Príďte do Bytče a vypočujte si elektroniku z Ugandy i magický synth-pop od Bert & Friends alebo deštruovaný folklór z Liptova.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace