Zprávy / Pozvánky

Spectacularní květy a výkvěty v Crossu

Spectacularní květy a výkvěty v Crossu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.02.2016

Festival Spectaculare bude 4. února v Crossu hostit Frederica Robinsona, který přiveze inteligentní drum’n’bass obohacený o vlivy současné vážné hudby, jazzu i funku. Jeho kumpánem na pódiu bude švýcarský producent a klávesista Kordz, se kterým se potkal na konzervatoři v Basileji a s nímž v poslední době natočil několik skladeb míchajících breakbeaty, funk a klavír. Představí ste také FVLCRVM a KeOSz - současné výkvěty slovenské elektronické scény.

Spodní patro Crossu bude patřit přísnějším beatům. Z Brna přiveze své modulární syntezátory producent HRTL a představí se v live actu. Doplní jej lokální DJ´s: Mike.H (SEED), NRMN (nite vibes) a The Rabbeats. Vstup na tenhle stage bude zdarma. O vizuální stránku večera se postará VJ Luper z KinocirKus.

Frederic Robinson. Narodil se v Německu, dětství ale už strávil ve Švýcarsku a od raného věku se učil na housle. Dnes je posedlý míchání elektronické a akustické hudby. Zvuky akustických nástrojů jsou pro něj totiž pořád něco, co mu žádný software nikdy nemůže nahradit. A tak se elektronickými rytmy v jeho skladbách proplétají smyčce nebo dechy a minulost si podává ruku s budoucností. Jeho aktuální spolupráce s klávesistou Kordzem, se kterým se představí v Crossu, není jen čistě koncertní, ale měla by ústit i v společný albový materiál. Jeho předzvěstí je singl We´ve Been.


KeOSz. Ilavský producentský talent miluje filmovou hudbu, ale nepohrdne samozřejmě ani drum’n’bassem, dubstepem, ambientem či technem. Když se všechny jeho zvukové lásky spojí v zvláštních atmosférických kolážích, je z toho působivý výsledek. Bez nadsázky ho můžeme nazvat slovenským Synkrem.

FVLCRVM. Soul i futuristické beaty najdete v hudbě bratislavského producenta FVLCRVM, jehož věhlas už dávno překročil hranice Slovenska. Může za to mj. i EP Notch z roku 2014, impresivní portfolium tracků s beaty od future garage až po footwork. V následujícím roce přidal ještě singly Unsung Heroes a Jet City, které prozrazují i cit pro použití chytlavých vokálních samplů.


HRTL je špičkový performer na modulární syntezátor a zakladatel brněnského kazetového vydavatelství Bükko Tapes. Hudba HRTL se z post-witch-housu vyvinula směrem k repetitivním rytmům s bohatými melodickými i zvukovými prvky, proměnlivou atmosférou a hravými strukturami. Ať už ušpiněný house s osmdesátkovým feelem, fluorescentní techno nebo temné bublavé beaty, HRTL nikdy nehraje dvakrát to samé. Stejně jako jeho živá vystoupení jsou totiž jeho nahrávky improvizované a 100% hardware.

Info

SPECTACULARE:
Frederic Robinson & Kordz | FVLCRVM | KeOSz | HRTL
4. 2. 2016 20:00
Cross Club, Praha
www.facebook.com/events/673640449444502

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Letošní debatní forum Meltingpot zakončí Štěpán Rak

redakce 25.12.2020

Svůj pohled na nejaktuálnější témata dnešního světa nabídli odborníci napříč oblastmi veřejné a soukromé sféry, osobnosti s přímou osobní či profesní vazbou na Moravskoslezský region.

Vánoční edice cyklu Femme Fatale

redakce 22.12.2020

Během koncertu bude prostřednictvím platformy Donio spuštěna benefiční sbírka pro organizaci Jako Doma.

Konektiv Night Vol. III přesáhne hranice i předsudky

redakce 21.12.2020

Konektiv sezval ke spolupráci české hudebníky a zástupce menšin či pocházející odjinud. Rottin, Mlebom, McGowan a další.

Nový start Louise Tomlinsona

redakce 20.12.2020

Album Walls obsahuje autorovy doposud nejosobnější skladby a Tomlinson na něm otevřeně vzdává hold svým hudebním hrdinům, bratrům Gallagherům z Oasis.

Online koncert Prago Union pro Kabinet múz

redakce 16.12.2020

Dejte si stream Prago Union v rámci pořadu Party.Lajf. Podpoříte muzikanty i klubovou scénu.

Ajlavmjuzik s rapy a slam poetry

redakce 16.12.2020

Raz do mesiaca sa zmení "ajlavmjuzik base" Atom v budove Novej Cvernovky na miesto, kam pozývajú kamarátov zahrať live.

Ceremonie vymýtání zvukem destrukce i naděje v MeetFactory

redakce 12.12.2020

Skutečný řev by měl bolet. Jelikož jde už o krajní vyjádření rozsápaného nitra, nezdrásá jen hrdlo, měl by prostupovat celým tělem.

Streamované koncerty zakončí letošní Jazz Meets World

redakce 10.12.2020

A na co se mohou příznivci jazzu v rámci Jazz Meets World ještě letos těšit?