Zprávy / Pozvánky

Spectacularní květy a výkvěty v Crossu

Spectacularní květy a výkvěty v Crossu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.02.2016

Festival Spectaculare bude 4. února v Crossu hostit Frederica Robinsona, který přiveze inteligentní drum’n’bass obohacený o vlivy současné vážné hudby, jazzu i funku. Jeho kumpánem na pódiu bude švýcarský producent a klávesista Kordz, se kterým se potkal na konzervatoři v Basileji a s nímž v poslední době natočil několik skladeb míchajících breakbeaty, funk a klavír. Představí ste také FVLCRVM a KeOSz - současné výkvěty slovenské elektronické scény.

Spodní patro Crossu bude patřit přísnějším beatům. Z Brna přiveze své modulární syntezátory producent HRTL a představí se v live actu. Doplní jej lokální DJ´s: Mike.H (SEED), NRMN (nite vibes) a The Rabbeats. Vstup na tenhle stage bude zdarma. O vizuální stránku večera se postará VJ Luper z KinocirKus.

Frederic Robinson. Narodil se v Německu, dětství ale už strávil ve Švýcarsku a od raného věku se učil na housle. Dnes je posedlý míchání elektronické a akustické hudby. Zvuky akustických nástrojů jsou pro něj totiž pořád něco, co mu žádný software nikdy nemůže nahradit. A tak se elektronickými rytmy v jeho skladbách proplétají smyčce nebo dechy a minulost si podává ruku s budoucností. Jeho aktuální spolupráce s klávesistou Kordzem, se kterým se představí v Crossu, není jen čistě koncertní, ale měla by ústit i v společný albový materiál. Jeho předzvěstí je singl We´ve Been.


KeOSz. Ilavský producentský talent miluje filmovou hudbu, ale nepohrdne samozřejmě ani drum’n’bassem, dubstepem, ambientem či technem. Když se všechny jeho zvukové lásky spojí v zvláštních atmosférických kolážích, je z toho působivý výsledek. Bez nadsázky ho můžeme nazvat slovenským Synkrem.

FVLCRVM. Soul i futuristické beaty najdete v hudbě bratislavského producenta FVLCRVM, jehož věhlas už dávno překročil hranice Slovenska. Může za to mj. i EP Notch z roku 2014, impresivní portfolium tracků s beaty od future garage až po footwork. V následujícím roce přidal ještě singly Unsung Heroes a Jet City, které prozrazují i cit pro použití chytlavých vokálních samplů.


HRTL je špičkový performer na modulární syntezátor a zakladatel brněnského kazetového vydavatelství Bükko Tapes. Hudba HRTL se z post-witch-housu vyvinula směrem k repetitivním rytmům s bohatými melodickými i zvukovými prvky, proměnlivou atmosférou a hravými strukturami. Ať už ušpiněný house s osmdesátkovým feelem, fluorescentní techno nebo temné bublavé beaty, HRTL nikdy nehraje dvakrát to samé. Stejně jako jeho živá vystoupení jsou totiž jeho nahrávky improvizované a 100% hardware.

Info

SPECTACULARE:
Frederic Robinson & Kordz | FVLCRVM | KeOSz | HRTL
4. 2. 2016 20:00
Cross Club, Praha
www.facebook.com/events/673640449444502

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Explicit opakuje zrušený březnový line up a dává šanci méně známým DJs

redakce 09.07.2020

Explicit sound se po dlouhé době představí v samostatných setech jako Dj De, Vinfield a Krabs, který má před sebou zároveň svoji první live show.

Platforma GoodGood přichází se svým pop up rádiem

redakce 06.07.2020

Nová platforma GOODGOOD se představí jako Pop Up Radio. Na střeše Národního zemědělského muzea představí více než 30 dj’s a hudebníků napříč klubovou scénou.

Holky z viy a kluci z P/\STi to v Přístavu rozproudí

redakce 06.07.2020

Holky z viah poprvé zazpívají i zahrají nové písně z připravovaného alba. K příležitosti premiéry svého nekontrolovatelného řádění si přizvaly P/\ST.

Letiště X0X0 v Radosti a Přítomnosti

redakce 06.07.2020

Karnevalu jazzu, elektronické hudby a imerzivního divadla nejen s Tryptychem, E Converso či Marií Pravdou.

Šramlfest bude. S Ivou Bittovou.

Marek Čech 03.07.2020

Organizátoři Šramlfestu se rozhodli, že i přes omezení, způsobené koronavirovou krizí, se festival uskuteční.

Irská postpunková střela Fontaines D.C. poprvé v Praze

redakce 01.07.2020

Novinka nabízí stejně syrové a ostré texty, plné deziluze mladé generace čelící osobním i globálním problémům dospělého světa jako romanticky pochroumaný debut.

Billy Barman sa vracajú na pódiá

redakce 30.06.2020

Nosiče Zlatý vek sú hotové a Billy Barman ich nakoniec pokrstia koncertom skôr, ako sami predpokladali.

Palma a Něco Něco v Underdogs'

redakce 29.06.2020

Palma boří písničkářský mýtus o kytarovém či klávesovém doprovodu a svůj hlas balí do elektropopového hávu, ovšem bez zbytečných extravagancí.

Nový termín pro Kvelertak

redakce 29.06.2020

Vzhledem ke stávající situaci s epidemií koronaviru byli organizátoři nuceni zrušit termín koncertu skupiny Kvelertak a nyní zveřejňují nové datum konání.

Kasárna Karlín oslaví třetí výročí

redakce 23.06.2020

Za tři roky navštívilo areál téměř 1 000 000 návštěvníků, proběhlo přes 900 akcí a stát díky spolku spravujícímu Kasárna ušetřil až 15 milionů Kč.