Zprávy / Pozvánky

Spectacularní květy a výkvěty v Crossu

Spectacularní květy a výkvěty v Crossu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.02.2016

Festival Spectaculare bude 4. února v Crossu hostit Frederica Robinsona, který přiveze inteligentní drum’n’bass obohacený o vlivy současné vážné hudby, jazzu i funku. Jeho kumpánem na pódiu bude švýcarský producent a klávesista Kordz, se kterým se potkal na konzervatoři v Basileji a s nímž v poslední době natočil několik skladeb míchajících breakbeaty, funk a klavír. Představí ste také FVLCRVM a KeOSz - současné výkvěty slovenské elektronické scény.

Spodní patro Crossu bude patřit přísnějším beatům. Z Brna přiveze své modulární syntezátory producent HRTL a představí se v live actu. Doplní jej lokální DJ´s: Mike.H (SEED), NRMN (nite vibes) a The Rabbeats. Vstup na tenhle stage bude zdarma. O vizuální stránku večera se postará VJ Luper z KinocirKus.

Frederic Robinson. Narodil se v Německu, dětství ale už strávil ve Švýcarsku a od raného věku se učil na housle. Dnes je posedlý míchání elektronické a akustické hudby. Zvuky akustických nástrojů jsou pro něj totiž pořád něco, co mu žádný software nikdy nemůže nahradit. A tak se elektronickými rytmy v jeho skladbách proplétají smyčce nebo dechy a minulost si podává ruku s budoucností. Jeho aktuální spolupráce s klávesistou Kordzem, se kterým se představí v Crossu, není jen čistě koncertní, ale měla by ústit i v společný albový materiál. Jeho předzvěstí je singl We´ve Been.


KeOSz. Ilavský producentský talent miluje filmovou hudbu, ale nepohrdne samozřejmě ani drum’n’bassem, dubstepem, ambientem či technem. Když se všechny jeho zvukové lásky spojí v zvláštních atmosférických kolážích, je z toho působivý výsledek. Bez nadsázky ho můžeme nazvat slovenským Synkrem.

FVLCRVM. Soul i futuristické beaty najdete v hudbě bratislavského producenta FVLCRVM, jehož věhlas už dávno překročil hranice Slovenska. Může za to mj. i EP Notch z roku 2014, impresivní portfolium tracků s beaty od future garage až po footwork. V následujícím roce přidal ještě singly Unsung Heroes a Jet City, které prozrazují i cit pro použití chytlavých vokálních samplů.


HRTL je špičkový performer na modulární syntezátor a zakladatel brněnského kazetového vydavatelství Bükko Tapes. Hudba HRTL se z post-witch-housu vyvinula směrem k repetitivním rytmům s bohatými melodickými i zvukovými prvky, proměnlivou atmosférou a hravými strukturami. Ať už ušpiněný house s osmdesátkovým feelem, fluorescentní techno nebo temné bublavé beaty, HRTL nikdy nehraje dvakrát to samé. Stejně jako jeho živá vystoupení jsou totiž jeho nahrávky improvizované a 100% hardware.

Info

SPECTACULARE:
Frederic Robinson & Kordz | FVLCRVM | KeOSz | HRTL
4. 2. 2016 20:00
Cross Club, Praha
www.facebook.com/events/673640449444502

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Château Perché Warm Up Festival v Crossu

redakce 26.06.2019

Francouzský festival Château Perché je óda na kulturu, umění, výraz, svobodu a nekonvenčnost. Je to oslava života a lásky, která spojuje lidi. U nás warm up!

Tom z dEUS a jeho jazzová kapela

redakce 26.06.2019

Suverénní, ale chvílemi notně divokou instrumentaci zkušených jazzmanů navíc obohacuje o punkový feeling. Tom Barman a jeho TaxiWars.

Songs from Utopia: Příběhy o šílenství reality v karlínském Bar/áku

redakce 26.06.2019

Silná výpověd dvou zralých hudebních osobností, chvála souhry a velkého souznění. Songs of Utopia v karlínském Bar/áku

The Kill Devil Hills letos i v klubu

redakce 25.06.2019

Australští The Kill Devil Hills se letos v létě vracejí na Starý kontinent a tentokrát míří zejména na letní festivaly.

Tropical Fuck Storm se premiérově představí v Praze

redakce 25.06.2019

Tropical Fuck Storm si za krátkou dobu své existence stihli získat přízeň kritiky i fanoušků po celém světě.

Budoucnost math-metalu Frontierer rozseká Prahu

redakce 24.06.2019

"Frontierer jsou zřejmě nejtvrdší a nejšpinavější kapela, která následuje odkaz The Dillinger Escape Plan." A v půli července přijede rozsekat Prahu na třísky.

Subtilní svět Cigarettes After Sex na podzim v Praze

redakce 23.06.2019

Cigarettes After Sex se stylizují do černobílé a jejich písně na youtube zpravidla nedoprovází hudební videa. S chystanou druhou deskou se v listopadu vrací do pražského Roxy.

Ariadne s exkluzivními předskokany

redakce 21.06.2019

Čelní srážka liturgických zpěvů a elektronických experimentů? Ariadne pojí sakrální tradice s nestálou postmodernou.

Prague Headphone Festival v Punctu

redakce 21.06.2019

Koncept koncertu recipovaného prostřednictvím sluchátek je inspirovaný konceptem Le Placard, se kterým přišel Erik Minkkinen.

Fléda chystá GusGus, Hooverphonic, De Staat nebo Kompromat

redakce 21.06.2019

Zveřejnění dlouho utajovaného obsahu Vitalicova šuplíku budou v listopadu předcházet koncerty různých žánrů z mnoha koutů světa.