Zprávy / Pozvánky

Spirit odehraje v Crossu tříhodinový set

Spirit odehraje v Crossu tříhodinový set

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.10.2016

Jeden z veteránů scény a zároveň jeden z nejzajímavějších drumandbassových producentů, Duncan Busto aka Spirit, se 22. října, představí na 12. vydání večera Volnej Průběh Crossem. Společně s ním na spodní Shotgun stagi zahrají zástupci oblíbeného drážďanského vydavatelství Uncanny Valley. Spirita podpoří také polský dj a známý promotér Alegria. Duncan Busto stál u samotného zrodu žánru. Vydává na nejznámějších labelech, jeden sám provozuje. Má na kontě bezpočet skladeb včetně několika nadčasových hitů. Léta ho hrají všichni známí djs napříč scénou. Přes to ale vždycky zůstával tak trochu pod radarem.

Rozsah jeho zvuku je přitom úctyhodný, od polámaných kovových beatů s agresivními basovými linkami, které parkuje na labelech jako Metalheadz či ještě donedávna na Renegade Hardware, přes rovné rollery na Shogun Audio či Commercial Suicide, až po autonomické exkurze na vlastní značčce Inneractive. Proslavil se také spoluprací s další výraznou postavou drumandbassové scény, Steve Carrem aka Digitalem. Značka Digital&Spirit byla pojmem především na přelomu milénia, kdy frčel techstep a parketům kralovala jména jako Usual Suspects, Konflict či Bad Company. Digital se Spiritem do téhle party dobře zapadali a stejně jako výše zmínění si vypilovali vlastní na první poslech jasně rozeznatelný zvuk, který do sebe absorboval Digitalovu lásku k dubu a reagge a Spiritovu náklonnost k technu.


Spirit ale na Volnej Průběh Crossem rozhodně nepřijede díky nostalgii. Po několikaleté umělecké pauze způsobené pobytem v USA se loni vrátil do studia, díky čemuž jsme se dočkali singlů pro Metalheadz, Blu Mar Ten records nebo Commercial Suicide. Duncan podle svých slov pracuje na druhém albu, oživil i svoji značku Inneractive, vrátil se za mixážní pult a dál šíří svoji osobitou vizi polámaných beatů. V Crossu na svůj vůbec první set u nás dostane rovnou tři hodiny, aby nám stačil představit všechny své polohy.

Drážďanská crew Uncanny Valley - hosté Shotgun stage - je aktivní od roku 2010. Tehdy si Conrad Kaden, Albrecht Wassersleben a Philipp Demankowski řekli, že jejich domovina oplývá producentskými talenty a postupně pod značkou UV světu představili jména jako Jacob Korn, Cuthead, Credit 00, Break SL, Scherbe a další. Conrad s Albrechtem vás v Crossu budou bavit krásné 4 hodiny. Posledním hostem je dj a promotér Alegria z Poznaně. Tamějšímu publiku se snaží na večírcích DrumObsession ukazovat, že drumandbass se stále vyvíjí a pod mainstreamovým nánosem se toho děje spoustu zajímavého. Ne náhodou se roster jeho hostů kříží s tím naším: z poslední doby přivezl Kid Dramu a právě chystá večírek s Fracturem. Kromě toho vysílá na známém on-line radiu Bassdrive.

Info

Volnej Průběh Crossem 12:
Spirit (uk) - 3 Hrs Set
Support: Uncanny Valley Soundsystem (de)
22. 10. 2016 21:00
cross][club, Praha

www.facebook.com/events/1824013621160522
www.facebook.com/crossclubpraguecz

Foto © Melvin Kobe

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Podzimní Potrvá hlučné i tklivé

redakce 21.09.2021

Kavárna, klub, bar - Potrvá. Když otevřete dveře, snadno vstoupíte do našlápnutého koncertu v hudebním klubu, živého baru ale i klidné kavárny. Co nabídne hudební menu?

Zvíře jménem Podzim koncertuje

redakce 21.09.2021

Zvíře jménem Podzim si ještě na podzim střihne pár koncertů, které budou jistě výjimečné, čili neváhejte.

Nový singl Black Holes

redakce 21.09.2021

Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace