Zprávy

Spolu – Samota? Pražský projekt vydává nový singl

Spolu – Samota? Pražský projekt vydává nový singl

redakce | Zprávy | 22.12.2020

Nový pražský projekt Spolu kombinující hip hop s prvky ambientu a jazzu vydává singl Samota. Projekt tvoří dvojice Petr Schovánek (Shizzle Orchestra) a Nikolay Tretyachenko. Druhý jmenovaný se stará především o vizuální stránku projektu a skládá hudební podklad, Petr Schovánek pak do hudby vpisuje příběhy a rapuje. Kapela k tracku Samota dodává: „Samota je track o tom, že jste v cizím domě. Chcete tam zůstat, a zároveň chcete jet pryč. Víte, že někdo čeká, že přijdete, ale nečeká na vás. Nechcete být sami, ale nechcete se vnucovat. Musíte se vnucovat. Jedete pryč.“

Krom singlu Samota vyšlo dvojici na konci září také první EP Kolotoč peří, ke kterému dodávají: „Je to vyprávění o tom, jak se lidé cítí, když se ztrácí, nalézají a pak zase ztrácí v podivných souvislostech. Celé EP je proložené autentickými zvukovými nahrávkami, které jsem v určité fázi svého života sám pořídil.“ A co bude dál? Kapela má v rukávu ještě jeden singl a možná se i rovnou vrhne na nahrání další desky.

Info

Spolu
fb kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychází Mimosezóna Jaromíra 99

redakce 17.05.2022

Texty známých a oblíbených kapel Priessnitz, Umakart, Jaromír 99 & The Bombers nebo Kafka Band i zatím posledního projektu Letní kapela, ale i další věci.

Mladí ladí jazz od jara do zimy

redakce 17.05.2022

Krátce po velkolepé oslavě Mezinárodního dne jazzu na pražském Karlově náměstí tým pořadatelů festivalu přichystal další pestré koncerty.

Mooncloud #66: Plastiq Lole

redakce 17.05.2022

Plastiq Lole, kteří již příští víkend vystoupí na Czech Music Crossroads, sestavují mixtape z oblíbených skladeb, které nejvíce ovlivnily jejich hudební cestu.

Full Moon #133: Hurá, písničky

redakce 16.05.2022

Dublinští Fontaines D.C. patří v rámci nové britské kytarové vlny mezi tradičnější křídlo, přesto, nebo právě proto, jsou z této scény nejúspěšnější.

Vychádza Echo Cube od Analogrunner

redakce 16.05.2022

Echo Cube je citlivo vyskladaná mozaika elektronických skladieb, demonštrujúca rôznorodosť a zvukofarebnosť.

Heartcore Records pomáhá dětskému domovu ve Strážnici

redakce 16.05.2022

Berlínské hudební vydavatelství Kurta Rosenwinkela pokračuje v charitativní činnosti. Pomáhá financovat hudební vzdělání dětí z dětského domova ve Strážnici.

Holy Fanda & The Reverends vydávají album

redakce 15.05.2022

Dopisy v lahvi v produkci Martina Tvrdého je nabité silnými písněmi, originálním zvukem a výpovědí, která překypuje emocemi.

Rafael Anton Irisarri přidává druhý koncert v Planetáriu

redakce 15.05.2022

Irisarri a vizuální show na kupoli Planetária? Hned nadvakrát.

Festival MikuLOVE nabídne fúzi Už jsme doma a Hradišťanu

redakce 15.05.2022

Hudebníci obou formací zahrají nově zaranžované skladby z repertoáru Už jsme doma i Hradišťanu, a to v poměru přibližně půl napůl.

Mariza ve velké Lucerně

redakce 14.05.2022

Stejně jako blues, i fado kombinuje poetickou zkratku s hořkostí, touhou i nadějí, a nejlépe zní s kytarovým doprovodem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace