Zprávy

Spolu – Samota? Pražský projekt vydává nový singl

Spolu – Samota? Pražský projekt vydává nový singl

redakce | Zprávy | 22.12.2020

Nový pražský projekt Spolu kombinující hip hop s prvky ambientu a jazzu vydává singl Samota. Projekt tvoří dvojice Petr Schovánek (Shizzle Orchestra) a Nikolay Tretyachenko. Druhý jmenovaný se stará především o vizuální stránku projektu a skládá hudební podklad, Petr Schovánek pak do hudby vpisuje příběhy a rapuje. Kapela k tracku Samota dodává: „Samota je track o tom, že jste v cizím domě. Chcete tam zůstat, a zároveň chcete jet pryč. Víte, že někdo čeká, že přijdete, ale nečeká na vás. Nechcete být sami, ale nechcete se vnucovat. Musíte se vnucovat. Jedete pryč.“

Krom singlu Samota vyšlo dvojici na konci září také první EP Kolotoč peří, ke kterému dodávají: „Je to vyprávění o tom, jak se lidé cítí, když se ztrácí, nalézají a pak zase ztrácí v podivných souvislostech. Celé EP je proložené autentickými zvukovými nahrávkami, které jsem v určité fázi svého života sám pořídil.“ A co bude dál? Kapela má v rukávu ještě jeden singl a možná se i rovnou vrhne na nahrání další desky.

Info

Spolu
fb kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mooncloud #58: Siksa

redakce 19.06.2021

Polská Siksa vystoupí v létě na festivale Okolojeles. Jejich mix je eklektickou směsí, jejíž společným jmenovatelem je punk.

Expozice nové hudby kloubí staré a nové

redakce 19.06.2021

Expozice nové hudby nabídne zvuky Kalkaty i výkřiky klavíristy. V projektu Plugged se představí eRikm, John Oswald a Ink Midget.

The Drain vydávají singl s klipem a oznamují desku

redakce 18.06.2021

The Drain přichází s moderním zvukem doplněným řadou samplů a synthů, který ale neztrácí ani na hutnosti, špíně a kytarovém tlaku.

Parkbouda opět oživí městský park

redakce 18.06.2021

Opět po roce v městském parku vznikne netradiční místo setkávání - místních i turistů, studentů i seniorů, lidí z měst i ze šumavských hvozdů.

Hradecký slunovrat to nevzdal

redakce 18.06.2021

Pojďte si vychutnat návrat k normálnímu životu v nádherném prostředí hradeckého zámku uprostřed Hradecké slunovratu.

Beseda přiveze Black Country, New Road

redakce 17.06.2021

Jedna z aktuálně nejoriginálnějších kapel se v Tasově u Veselí nad Moravou objeví po boku svých ostrovních kolegů Snapped Ankles či belgických Flying Horseman.

Ima Teva vydává atmosferickou osobní zpověď

redakce 17.06.2021

Posluchače albem provází kromě atmosferické elektroniky také minimalistické, o to však působivější české texty a komorní vokál.

Obscene Extreme se řítí na Bojiště

redakce 17.06.2021

Již tradičně se to nejdůležitější zdaleka neodehrává jen na pódiu, ale v moshpitu nalezneme nevěsty i nejrůznější zvířecí druhy.

Žižkovská noc podesáté

redakce 16.06.2021

U příležitosti obnoveného předprodeje to máme prvních pět desítek umělkyň a umělců, kteří v říjnu zahrají v jednom ze spřízněných klubů.

Proběhne elektronický Hotspot a mini festival Czech Music Crossroads

redakce 16.06.2021

Czech Music Crossroads uvedou například Radka Baboráka, Bratry Orffy, Beatu Hlavenkovou nebo Clarinet Factory.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace