Zprávy

Spořící bankovní účty nabízí vysoké úroky

Spořící bankovní účty nabízí vysoké úroky

komerční článek | Zprávy | 07.06.2023

Hudební sezóna je před námi a že se letos opravdu můžeme těšit na řadu koncertů i festivalů! Ale také se vám zdá, že to dá zabrat také vaší peněžence? Možná by se dalo najít drobné řešení. Například takové, které vám bez práce vaše peníze rozmnoží. Nabízí vám takovou možnost vaše banka? Zjistěte si to, protože nyní spořící bankovní účty nabízí vysoké úroky.

Bankovní produkty
Bankovní instituce nabízí kromě běžných bankovních účtů, kam vám chodí výplata, také celou řadu jiných produktů, které mohou posloužit ke zhodnocení vašich peněz. Jsou to například:

• termínované účty, které jsou svým způsobem spořícími účty, které se sjednávají na pevně stanovenou dobu za pevně stanovený úrok. Současně mívají určený pravidelný vklad. Ale výběr peněz je možný až po ukončení doby spoření nebo s delší výpovědní lhůtou

• spořící účty, jsou zakládané na dobu neurčitou, jejich úročení se může průběžně měnit a není třeba mít předem stanovenou výši vkladu. Hodí s tak především pro ukládání volných prostředků. Výhodou je, že si je můžete v případě potřeby kdykoli vybrat.

Jak získat spořící účet
Spořící účet si můžete otevřít samostatně prakticky u jakékoli banky. Ideální pro vhodný výběr je samozřejmě nabídka vysokého úroku, také bezpoplatkové vedení atd. Abyste se mohli rozhodnout pro nejlepší variantu pro vás, určitě se hodí projít si srovnání spořících účtů. Další možností, jak se dostat ke spořícímu účtu, je založení si běžného účtu. Banky totiž v poslední době k tomuto účtu automaticky poskytují i spořící variantu. Účty tak můžete mít jednodušeji propojené a přečerpávat finance podle potřeby z jednoho na druhý.

Jak je to s úroky
Spořící účet je zúročen sazbou, která se může v průběhu času měnit. Banky jí reagují na současnou situaci na trhu, tedy na vysokou nebo nízkou inflaci. Spořící účty tak zmírňují její dopady, někdy pak mohou klientům i zajímavě vydělávat.

Porovnání
• Trinity Bank nabízí spořící účet Dobrý klient s ročním úročením 5,68 %,
• ČSOB nabízí Spoření s bonusem s ročním úročením 5,00 %,
• Max banka nabízí spořící účet s ročním úročením 6,01 %,
• Creditas nabízí Spořící účet+ s ročním úročením 5,6 %,
• Raiffeisenbank nabízí spořící účet HIT PLUS s ročním úročením 5,5 %,
• Fio Bank nabízí Fio konto s ročním úročením 5,5 %,
• MONETA Money Bank Spoříto nabízí spořící účet s ročním úročením 5,3 %,
• Česká spořitelna nabízí Spoření ČS s ročním úročením 5,00 %,
• KB nabízí spořící účet Bonus s ročním úročením 5,00 %.

Zjistěte si podmínky
Většina bank ale tyto sazby poskytuje s určitými podmínkami. Jsou jimi například nutné pravidelné pohyby na platební kartě, nebo pravidelné vkladování (částka může být většinou libovolná). Pokud tyto podmínky neplníte, pak se úročení výrazně snižuje. Další změna v připisování výše úroků je také v limitu peněz na spořícím účtu.

Například finanční prostředky do 300 000 Kč jsou úročeny sazbou 4,8 %. Ale všechny peníze, které tuto hranici překročí pak nadále jen sazbou 3,8 %. Každá banka má ovšem svoje nastavení, se kterým se předem důkladně seznamte.

Proč využít spořící účet
• Zabezpečení peněz – uložení volných prostředků do banky je určitě rozumnější než jejich uchovávání doma. Peníze máte kdykoli k dispozici, vybírat si můžete třeba jejich přeposláním na běžný účet a odtud klasicky z bankomatu. Výběr hotovosti je samozřejmě možný i na pobočce banky.

• Uchování hodnoty – spořící účty mají úročení a v některých případech mohou vycházet dokonce lépe než třeba jinak běžně používané stavební spoření. Na rozdíl od něj, ale nemusíte čekat řadu let na výběr peněz, ani nemusíte posílat pravidelné platby s určitou minimální hodnotou.

TIP: Ušetřit můžete také díky srovnání cen plynu a elektřiny, které vám umožní nalézt nejvýhodnější nabídku a snížit náklady na energie. Nalezením nejvýhodnější nabídky z různých dodavatelů plynu máte možnost optimalizovat svůj rozpočet a využít finančních výhod.

Bez rizika
V neposlední řadě je dobré zmínit, že spořící účty jsou nerizikovou investicí. Není to jako investování s akciemi a podobně. Všechny vklady u bank jsou pro běžné střadatele ze zákona pojištěny.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Lunchmeat Festival začíná

redakce 22.09.2023

V pondělí začíná program festivalu v CAMPu, kde se představí díla připravená speciálně pro místní obří plátno o rozměrech 20 x 4 metry.

Bulp sa predstavil v Tallinne

Dagmar Lauková Petrášová 22.09.2023

Tvorba Bulp predstavuje zmes dynamických klubových rytmov a melodických liniek.

Producentka Sierra i ukrajinští Go_A v Praze

redakce 22.09.2023

Pavlenko pracuje s tradiční vokální technikou a nejen díky tomu se kapele daří udržovat ukrajinskou lidovou hudbu živou i pro nejmladší generace.

Full Moon #149 na Spotify

redakce 21.09.2023

Zapomeňte na svět kolem sebe, letíme na planetu Brno...

Rock Café uvede This Will Destroy You

redakce 21.09.2023

Jejich zvuk má různobarevné spektrum a obsahuje vlivy shoegaze, ambientu, doom metal a postrocku.

HaDivadlo rozezní Nekonečný valčík Jiřího Bulise

redakce 21.09.2023

HaDivadlo připravuje vzpomínkový večer na hudebního skladatele a dlouholetého spolupracovníka mnoha alternativních divadel.

Madhouse Express vydali nové album

redakce 20.09.2023

Další trip napříč žánry i experimenty s elektronickými prvky aneb Something With Space.

Transcendentální black metal Liturgy v Underdogs'

redakce 20.09.2023

Kromě hudby se v tvorbě Liturgy mísí vlivy vizuálního umění, filosofie i spekulativních teologických teorií.

Knižní veletrh LITR ve znamení fauny a flóry

redakce 20.09.2023

Víkend plný tvůrčích workshopů, výstav, autorských čtení a hudebního programu bude probíhat především v šapitó před pavilonem a ve sbírkových sklenících Flory.

Le Guess Who? 2023 oznamuje kompletní line-up

redakce 19.09.2023

Je libo legendární ESG z jižního Bronxu, která zde předvede svůj vůbec poslední evropský koncert, Alana Sparhawka z Low nebo společné představení Catariny Barbieri a Space Afrika?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace