Zprávy

Spořící bankovní účty nabízí vysoké úroky

Spořící bankovní účty nabízí vysoké úroky

komerční článek | Zprávy | 07.06.2023

Hudební sezóna je před námi a že se letos opravdu můžeme těšit na řadu koncertů i festivalů! Ale také se vám zdá, že to dá zabrat také vaší peněžence? Možná by se dalo najít drobné řešení. Například takové, které vám bez práce vaše peníze rozmnoží. Nabízí vám takovou možnost vaše banka? Zjistěte si to, protože nyní spořící bankovní účty nabízí vysoké úroky.

Bankovní produkty
Bankovní instituce nabízí kromě běžných bankovních účtů, kam vám chodí výplata, také celou řadu jiných produktů, které mohou posloužit ke zhodnocení vašich peněz. Jsou to například:

• termínované účty, které jsou svým způsobem spořícími účty, které se sjednávají na pevně stanovenou dobu za pevně stanovený úrok. Současně mívají určený pravidelný vklad. Ale výběr peněz je možný až po ukončení doby spoření nebo s delší výpovědní lhůtou

• spořící účty, jsou zakládané na dobu neurčitou, jejich úročení se může průběžně měnit a není třeba mít předem stanovenou výši vkladu. Hodí s tak především pro ukládání volných prostředků. Výhodou je, že si je můžete v případě potřeby kdykoli vybrat.

Jak získat spořící účet
Spořící účet si můžete otevřít samostatně prakticky u jakékoli banky. Ideální pro vhodný výběr je samozřejmě nabídka vysokého úroku, také bezpoplatkové vedení atd. Abyste se mohli rozhodnout pro nejlepší variantu pro vás, určitě se hodí projít si srovnání spořících účtů. Další možností, jak se dostat ke spořícímu účtu, je založení si běžného účtu. Banky totiž v poslední době k tomuto účtu automaticky poskytují i spořící variantu. Účty tak můžete mít jednodušeji propojené a přečerpávat finance podle potřeby z jednoho na druhý.

Jak je to s úroky
Spořící účet je zúročen sazbou, která se může v průběhu času měnit. Banky jí reagují na současnou situaci na trhu, tedy na vysokou nebo nízkou inflaci. Spořící účty tak zmírňují její dopady, někdy pak mohou klientům i zajímavě vydělávat.

Porovnání
• Trinity Bank nabízí spořící účet Dobrý klient s ročním úročením 5,68 %,
• ČSOB nabízí Spoření s bonusem s ročním úročením 5,00 %,
• Max banka nabízí spořící účet s ročním úročením 6,01 %,
• Creditas nabízí Spořící účet+ s ročním úročením 5,6 %,
• Raiffeisenbank nabízí spořící účet HIT PLUS s ročním úročením 5,5 %,
• Fio Bank nabízí Fio konto s ročním úročením 5,5 %,
• MONETA Money Bank Spoříto nabízí spořící účet s ročním úročením 5,3 %,
• Česká spořitelna nabízí Spoření ČS s ročním úročením 5,00 %,
• KB nabízí spořící účet Bonus s ročním úročením 5,00 %.

Zjistěte si podmínky
Většina bank ale tyto sazby poskytuje s určitými podmínkami. Jsou jimi například nutné pravidelné pohyby na platební kartě, nebo pravidelné vkladování (částka může být většinou libovolná). Pokud tyto podmínky neplníte, pak se úročení výrazně snižuje. Další změna v připisování výše úroků je také v limitu peněz na spořícím účtu.

Například finanční prostředky do 300 000 Kč jsou úročeny sazbou 4,8 %. Ale všechny peníze, které tuto hranici překročí pak nadále jen sazbou 3,8 %. Každá banka má ovšem svoje nastavení, se kterým se předem důkladně seznamte.

Proč využít spořící účet
• Zabezpečení peněz – uložení volných prostředků do banky je určitě rozumnější než jejich uchovávání doma. Peníze máte kdykoli k dispozici, vybírat si můžete třeba jejich přeposláním na běžný účet a odtud klasicky z bankomatu. Výběr hotovosti je samozřejmě možný i na pobočce banky.

• Uchování hodnoty – spořící účty mají úročení a v některých případech mohou vycházet dokonce lépe než třeba jinak běžně používané stavební spoření. Na rozdíl od něj, ale nemusíte čekat řadu let na výběr peněz, ani nemusíte posílat pravidelné platby s určitou minimální hodnotou.

TIP: Ušetřit můžete také díky srovnání cen plynu a elektřiny, které vám umožní nalézt nejvýhodnější nabídku a snížit náklady na energie. Nalezením nejvýhodnější nabídky z různých dodavatelů plynu máte možnost optimalizovat svůj rozpočet a využít finančních výhod.

Bez rizika
V neposlední řadě je dobré zmínit, že spořící účty jsou nerizikovou investicí. Není to jako investování s akciemi a podobně. Všechny vklady u bank jsou pro běžné střadatele ze zákona pojištěny.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Bene a Video Dave, What Is Missing

redakce 12.07.2024

Pár spomienok v zašumenom beate, v ktorom sa strieda slovenčina s angličtinou.

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Návrat do neviazanosti detskej mysle Alten Kompoten

redakce 11.07.2024

Tvorba je charakteristická dávkou detskej radosti, naivity a špecifickou hrou slovíčok.

Berlin Atonal představuje nový projekt Openless

redakce 11.07.2024

Poté, co v loňském roce přešli na dvouletý režim, představují Openless jako sérii tří výjimečných koncertních večerů plných audio-vizuálních zážitků.

Trhan vydávají desku

redakce 10.07.2024

Dvacet let na scéně a společného přátelství přetavili brněnští D.I.Y. punk/hardcore veteráni v první 12“ vinyl.

Building Bridges, nórsko-slovenský projekt debutuje

redakce 09.07.2024

Nahrávka, ktorá je inšpirujúcim stretom rôznych žánrov, temperamentov a vplyvov severskej i domácej ľudovej tvorby, vyjde o pár dní.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace