Zprávy / Pozvánky

Squadra Omega převrátí žánr v prožitek

Squadra Omega převrátí žánr v prožitek

redakce | Zprávy / Pozvánky | 17.10.2016

Nechvalné spojení labelu Stoned to Death a spirituálního kolektivu TJ Praha po kratší odmlce opět přiváží zážitek, který převrátí žánr a prožitek z poslechu vyeskaluje na level druid.

Poslední říjnový den přijede do Prahy kultovní venetský kalibr Squadra Omega. Psych rockový kolektiv, který funguje již od roku 2008 se volně pohybuje mezi psychedelickými planinamy, krautrockovou repeticí, free jazzovou rozvolněností a své si dokáže vzít i z kořenů sedmdesátkového italského progrocku. Své desky vydává na Holiday Records a Boring Machine records a v jejich řadách najdete členy neméně kultovní italské nakládačky With Love (která před mnoha lety vydala split s plzeňskými Climatizado).


Jako sparingpartnera si Squadra Omega přiveze tureckou free jazzovou extázy se jménem Konstrukt. Konstrukt za dobu svého působení hráli společné jam sessions s Peterem Brötzmanem, Joem McPheem, Williamem Parkerem a řadou dalších jazzových těžkooděnců. Tohle bude hlubokej ponor. Kdo nepříjde, ten se neponoří.

Jako předkapela Povodí Ohře, nová plzeňsko-chebská skupina se členy Climatizado, Esgmeq a Esazlesa. Koncert budu v klubu Punctum na Žižkově, cenu si pořadatelé ještě rozmyslí, ale nebude to drahý.

Info

Squadra Omega (it)
Support: Konstrukt (tr) + Povodí Ohře
31. 10. 2016 19:45
Punctum - Krásovka, Praha

www.facebook.com/events/1552732578370049
www.facebook.com/punctumkrasovka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fléda jde do podzimu s lepším zvukem a hvězdami

redakce 01.10.2022

Seznamu zahraničních hvězd tento podzim vévodí výrazné hudebnice s novými nahrávkami.

Indigová Alen ohlašuje druhé album

redakce 30.09.2022

K albu nazvanému Tma aranžérsky a producentsky přispěl Martin Kyšperský z kapely Květy.

Říjen v Underdogs'

redakce 29.09.2022

Těšit se můžeme na dekadentní acid punk VR Sex, metalcorové průkopníky Integrity, altrockovou klasiku And You Will Know Us by the Traill of Death. A další.

Do Prahy přijedou The Black Angels, Easy Life nebo Royal Republic

redakce 29.09.2022

Psychedeličtí The Black Angels vychází zcela jednoznačně z estetiky kytarových kapel 60. let, jejichž odkaz ale překlápí do současných kulis.

Do Prahy přijíždí McGoldrick, McCusker & Doyle

redakce 28.09.2022

Jejich interpretace lidových písní Anglie, Skotska a Irska, a především vlastních skladeb, je nakažlivě energická, jiskřivá, provedena s neuvěřitelnou vřelostí a lehkostí.

Podzimní Pulz klubové scény

redakce 27.09.2022

Pulz odstartoval letos v březnu a v prostorách Paláce Akropolis už stihl nabídnout umělce jako Badfocus, Arleta, Miss Petty a další žhavá jména tuzemské klubové scény.

Audiovizuální večer v Plato

redakce 26.09.2022

Jak zní současný globální folk, když se neutápí ve formální nostalgii? Co je to městský folk a jak funguje v online prostředí?

Jedno mávnutí řas, a za námi jsou léta... Gregor Hildebrandt v Kunsthalle

redakce 24.09.2022

Jejím cílem je v Praze představit příběh Hildebrandtova života a umění, pohybující se mezi vlastní tvorbou a berlínskou výtvarně-hudební scénou.

Integrity. Underdogs'.

redakce 23.09.2022

Integrity kombinují rychlý a úderný hardcore/punk s těžkotonážním metalem a trashem, ale i industriální elektronikou.

Zásadní mládí / Essential Youth v DOX+

redakce 23.09.2022

Světové orchestrální premiéry mladých evropských skladatelů v Praze.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace