Zprávy / Pozvánky

Squadra Omega převrátí žánr v prožitek

Squadra Omega převrátí žánr v prožitek

redakce | Zprávy / Pozvánky | 17.10.2016

Nechvalné spojení labelu Stoned to Death a spirituálního kolektivu TJ Praha po kratší odmlce opět přiváží zážitek, který převrátí žánr a prožitek z poslechu vyeskaluje na level druid.

Poslední říjnový den přijede do Prahy kultovní venetský kalibr Squadra Omega. Psych rockový kolektiv, který funguje již od roku 2008 se volně pohybuje mezi psychedelickými planinamy, krautrockovou repeticí, free jazzovou rozvolněností a své si dokáže vzít i z kořenů sedmdesátkového italského progrocku. Své desky vydává na Holiday Records a Boring Machine records a v jejich řadách najdete členy neméně kultovní italské nakládačky With Love (která před mnoha lety vydala split s plzeňskými Climatizado).


Jako sparingpartnera si Squadra Omega přiveze tureckou free jazzovou extázy se jménem Konstrukt. Konstrukt za dobu svého působení hráli společné jam sessions s Peterem Brötzmanem, Joem McPheem, Williamem Parkerem a řadou dalších jazzových těžkooděnců. Tohle bude hlubokej ponor. Kdo nepříjde, ten se neponoří.

Jako předkapela Povodí Ohře, nová plzeňsko-chebská skupina se členy Climatizado, Esgmeq a Esazlesa. Koncert budu v klubu Punctum na Žižkově, cenu si pořadatelé ještě rozmyslí, ale nebude to drahý.

Info

Squadra Omega (it)
Support: Konstrukt (tr) + Povodí Ohře
31. 10. 2016 19:45
Punctum - Krásovka, Praha

www.facebook.com/events/1552732578370049
www.facebook.com/punctumkrasovka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Stormzy v Praze, jde do většího

redakce 06.12.2019

Stormzy se stal vůbec prvním britským rapperem, který headlinoval hlavní stage legendárního festivalu Glastonbury.

Veľryba 52 Hertz Whale sa vynorila a zhlboka nadýchla

redakce 06.12.2019

Priamočiara pieseň sa nesie vo vodách postpunku a figurujú v nej nástroje, ktoré kapela dosiaľ na nahrávkach nevyužívala.

Bára Zmeková chystá vánoční koncert a vydává vinyl

redakce 06.12.2019

Písničkářka Bára Zmeková, autorka letošního, kritiky a veřejností výborně přijatého alba Lunaves, si na závěr roku připravila speciální koncert.

Australská rockerka Tash Sultana poprvé v Praze

redakce 05.12.2019

Tash Sultana s hudbou začala ve třech letech, kdy se zamilovala do své první kytary, pak díky koncertování procestovala celý svět.

Cult of Luna vezou novou desku

redakce 04.12.2019

Nekorunovaní lídři post-metalu se skoro po šesti letech vrací do Prahy a vezou novou desku.

AlterEcho zahajuje sérii poslechově-diskusních večerů

redakce 04.12.2019

AlterEcho uvede sérii večírků zaměřených na progresivní a experimentální směry z rukou umělců, jejichž hudbu vydávají naše domácí nezávislé labely.

Divoká dvojice Ho99o9 se vrací

redakce 04.12.2019

Experimentální pojetí hip hopu, texty o drogách, sexu i nekrofilii nejsou zrovna pro slabší povahy, stejně jako jejich koncerty.

Fotbal s deskou pod mostem

redakce 03.12.2019

Kdo si nenechá tuhle motorickou dreampopovou dobrůtku utéct, má zaděláno na příjemný večer.

Doma Dobre a Pohoda

redakce 03.12.2019

Pohoda newsletter? Wolf Alice, Yves Tumor, Bazzookas aj bratislavský rokenrol v podaní a temperament a podtatranská živelnosť.

Norský saxofonista Jan Garbarek v Praze

redakce 02.12.2019

Ve Foru Karlín zahraje mistr lyrické hry spolu s Jan Garbarek Group, sestavou prověřenou dlouhými lety intuitivní souhry.