Zprávy / Pozvánky

Srpnová Náplava: koncert proti rasismu a xenofobii

Srpnová Náplava: koncert proti rasismu a xenofobii

redakce | Zprávy / Pozvánky | 09.08.2014

Téměř na den před rokem jsme se před Bajkazylem na Náplavce sešli k benefičnímu koncertu pro vystěhované obyvatele ostravského Přednádraží. Na koncertě zahráli Black Tar Jesus, Saade, Lahar, Please the Trees a Bonus + Martin Tvrdý trio; výnos z dobrovolného vstupného a zejména z následné dražby pro lidi z Přednádraží vegeneroval neuvěřitelných 35 000 Kč a koncertní sety všech účinkujících byly naprosto strhující. A tak jsme se rozhodli zkusit z této spontánní akce vyrobit takovou malou tradici, a proto vás zveme v neděli 10. srpna k Bajkazylu na pražské Náplavce znovu.


Opět vystoupí Martin Tvrdý a Please the Trees, k nimž se tentokrát přidá blackmetalová Smuteční slavnost a až ze Šumavy rovněž indie-noiseoví Walden, kteří zazářili na červnovém Koncertu pro šumavskou divočinu v Nahořanech. Možná se dočkáme také nějakého toho překvapení.

Žánrová pestrost zůstává zachována a přestože tentokrát neplánujeme žádnou dražbu či jakýkoliv výtěžek peněz s nějakým konkrétním benefičním cílem, zůstává z loňska i myšlenkové téma: STOP RASISMU A XENOFOBII! Anticiganismus a vůbec nenávist vůči jakémukoliv(!) etniku, vůči jakémukoliv(!) náboženskému vyznání, nepřátelství vůči jinak sexuálně orientovaným atp. nemají v naší společnosti místo! Přijďte tuto myšlenku v neděli 10. srpna po čtvrté odpolední podpořit svou účastí k Bajkazylu na pražské Náplavce.

My všichni jsme NÁPLAVA!

Info

Srpnová náplava: koncert proti rasismu a xenofobii
Please the Trees + Walden + Smuteční slavnost + Martin Tvrdý
10. srpna 2014 16.30
Bajkazyl - Náplavka, Praha

vstupné: dobrovolné na dobrou věc

www.facebook.com/events/1442420336043717

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tom Holliston zahraje v Kaštanu

redakce 12.11.2019

Jeho písničky jsou udivující neokázalostí a prostotou, takže napoprvé posluchači ani “nedocvakne”, jak originální a pečlivě dynamicky vystavěné jsou.

Jeden obrat za druhým. Turnover v Praze.

redakce 12.11.2019

Nebyli by to Turnover, kdyby jejich novinka nepředstavovala další obrat: „Na tomhle albu jsme si víc než kdy dřív užívali krásu psaní populární hudby,“ popsal zpěvák Austin Getz.

Akustický šleh: Gwenifer Raymond podruhé u nás

redakce 11.11.2019

Její syrový zvuk a rychlá hra v lecčem připomene rané nahrávky od Johna Faheyho. Můžete se těšit na barvitou instrumentální hudbu, vracející zpátky v čase.

Od vzpomínek k současnosti. I Kaštan slaví 30 let svobody

redakce 11.11.2019

Sérií pořadů, vztahujících se ke kulatému výročí Listopadu 1989, se chce i klub Kaštan připojit k poděkování za třicet let svobodného fungování společnosti.

Dánští Efterklang se po šesti letech vracejí do Prahy

redakce 11.11.2019

Indie pop, indie rock, synthpop, elektornická hudba, dark wave nebo glitch – takto média definují styl této populární skupiny.

Vitalic přiveze na Flédu Kompromat

redakce 10.11.2019

Originální mix berlínského techna, postpunku a osmdesátkového synthpopu je výsledkem spolupráce s nekonvenční hudebnicí Rebekou Warrior.

NTS trio oslaví deset let své existence

redakce 10.11.2019

NTS trio (Nejtek, Tichý, Smetáček), to je volná improvizace i důmyslná kompozice, současná hudba, alternativní jazz rock, psychedelické plochy.

Herec Keifer Sutherland do Prahy přiveze své letošní album

redakce 10.11.2019

Srdcem alba Reckless & Me je country music, ale slyšíme na něm i vlivy folku, rocku, blues a jiných žánrů.

Soundtrack of Prague nejen o Pragerovi

redakce 09.11.2019

Projekt SPAM - Karel Gott Prager je volným útvarem, který bourá klišé kolem Karla Pragera a nastavuje jiný úhel pohledu na jeho odkaz a tvorbu. Dukla, ±0 i Vladimír 518.

Genot Centre a poslední Silent Night

redakce 08.11.2019

Zádušní mše za kvalitní spánek s Keithem Fullertonem Whitmanem aneb Genot Centre chystají poslední Silent Night.