Zprávy / Pozvánky

Stanice přivítá Please the Trees i Wild Tides

Stanice přivítá Please the Trees i Wild Tides

redakce | Zprávy / Pozvánky | 11.04.2016

Kdo by nechtěl prožít koncerty oblíbených kapel na jednom místě v jeden den pokud možno za domem? A tohle všechno v Brně. "Když jsem chtěl tuto touhu naplnit, tak jsem zjistil, že nejlepší cestou je si uspořádat takový festival sám. No a když už jej dělám, tak je dobré ať přijde co nejvíc lidí se stejnou touhou. Tak vznikla idea Stanice - jednodenní festival zdarma v centru."

Již 16. dubna zastávka ve Stanici Brno, kde v místech překladiště z 19. století umístím 2 pódia. Na těchto podiích vystoupí projekty povětšinou bez velké publicity, zájmu médií i široké veřejnosti a přesto skvělé, až špičkové ve svých žánrech a dokonce z Česko-Slovenska. "Já si totiž všiml, že i tady u nás jsou projekty, které se svým přirozeným způsobem vymezují mainstreamové popkultuře. Nejdou jednoduše hudebně zaškatulkovat, hledají nové hudební postupy a třeba i životní styl. Prostě jsem se zaměřil na CZ a SK scénu - hledám v ní kvalitu a nacházím ji."


Please The Trees jsou oceňovanou neoddiskutovatelnou ikonou české alternativné rockové scény, Wild Tides s "blbejma kecama a super písničkama" nebo třeba Schwarzprior jako tajný tip. "Samozřejmě jsou tam i další kapely, které jsou super a pak tam taky další spousta super kapel není. Ale co by pak bylo na dalším díle tohoto festivalu, že?"

Každopádně se tento nápad změnil spíš na projekt, který se - aby toho nebylo málo – začal formovat do dvoudenní akce tak, že první den, 15. dubna bude ryze taneční záležitostí v elektronickém undergroundu. A tak vznikla i akce **. f o r m a t** - nová taneční akce s nemenším důrazem na kvalitní současnou taneční scénu a minimalistickou vizuální stránku akce neodvádějící pozornost od hudby samotné. Tyto sesterské akce format | Stanice se tedy konají ve stejný víkend na jednom místě ve dvou dnech po sobě.

Info

Stanice
Please The Trees, Wild Tides, Schwarzprior
16. 4. 2016 17:00
Malá Amerika, Brno

www.facebook.com/events/1078235128867693
www.facebook.com/stanicebrno
www.facebook.com/mala.amerika.brno

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šramlfest bude. S Ivou Bittovou.

Marek Čech 03.07.2020

Organizátoři Šramlfestu se rozhodli, že i přes omezení, způsobené koronavirovou krizí, se festival uskuteční.

Irská postpunková střela Fontaines D.C. poprvé v Praze

redakce 01.07.2020

Novinka nabízí stejně syrové a ostré texty, plné deziluze mladé generace čelící osobním i globálním problémům dospělého světa jako romanticky pochroumaný debut.

Billy Barman sa vracajú na pódiá

redakce 30.06.2020

Nosiče Zlatý vek sú hotové a Billy Barman ich nakoniec pokrstia koncertom skôr, ako sami predpokladali.

Palma a Něco Něco v Underdogs'

redakce 29.06.2020

Palma boří písničkářský mýtus o kytarovém či klávesovém doprovodu a svůj hlas balí do elektropopového hávu, ovšem bez zbytečných extravagancí.

Nový termín pro Kvelertak

redakce 29.06.2020

Vzhledem ke stávající situaci s epidemií koronaviru byli organizátoři nuceni zrušit termín koncertu skupiny Kvelertak a nyní zveřejňují nové datum konání.

Kasárna Karlín oslaví třetí výročí

redakce 23.06.2020

Za tři roky navštívilo areál téměř 1 000 000 návštěvníků, proběhlo přes 900 akcí a stát díky spolku spravujícímu Kasárna ušetřil až 15 milionů Kč.

Lebanon a Kurvy Češi v Underdogs'

redakce 22.06.2020

Čekáš weird noise nebo guitar-techno a dostaneš disco a naopak. Improvizace je u Lebanon jediná jistota.

Sisi debutuje vzpomínkovou prózou

redakce 20.06.2020

Projdeme se pamětí nabízí jednak texty ze všech etap jeho tvorby, ale v prozaickém vyprávění zachází Sisi mnohem dále.

Zrní součástí Ceny Olgy Havlové

redakce 19.06.2020

Zrní se vrací na koncertní podia konečně představit novou desku Nebeský klid fyzicky přítomnému publiku.

Roxy se vrací do hry Smackovým koncertem

redakce 18.06.2020

V doprovodu svých věrných ve složení Tchagun, Chaplin a DJ Tony P vymete pavučiny ze všech koutů klubu, který zel prázdnotou déle, než je zdrávo.