Zprávy

Startér 2017 vyhráli Silver Springs

Startér 2017 vyhráli Silver Springs

redakce | Zprávy | 22.06.2017

Čtvrtý ročník Startéru, hitparády neobjevených talentů Radia Wave, vyhrála kapela Silver Springs. V napínavém finále se pražská čtyřka potkala s oceňovanou zpěvačkou a producentkou Zagami Jericho a downtempovými VOJ & 3SKA. V posledním dni hlasování plného zvratů zvítězili Silver Springs s počtem 1 963 hlasů a získávají tak 50 000 korun, určených na nahrání desky. Ve finálovém díle Startéru jsme zároveň vyhlásili projekty, které pořad přizval ke hraní na festivalech United Islands of Prague, Beseda u Bigbítu či Pohoda.

"Do letošního Startéru přispělo 67 hudebních uskupení. Všechny ukazují, že české hudební podhoubí je plné neskonale talentovaných producentek a producentů, zpěváků i kapel. Věřím, že velkou část z projektů, které jsme ve Startéru letos měli, čeká veliká budoucnost. Porota a posluchači, kteří hlasovali ve finálovém kole, ale rozhodli: čas prorazit právě teď patří kapele Silver Springs," říká moderátor Jonáš Zbořil. "Je to super. Dnešek byl nervy drásající, ale máme obrovskou radost. Děkujeme všem, kteří nám pomohli. Děkujeme Startéru, že jsme si tu mohli zahrát, že jste nás měli rádi. Bylo to velké dobrodružství a doufáme, že to nekončí, že pojedeme dál s novou hudbou," řekl při vyhlášení Startéru zpěvák Silver Springs, Niko Jalauzidis, který Jakuba s Jonášem nadchnul už loni s elektropopovými demy, vydanými pod přezdívkou NGIA.

Startér zároveň zveřejnil projekty, které posílá na festivaly United Islands of Prague, Pohoda či Beseda u Bigbítu. Většinou jde o hudebníky, kteří ve Startéru získali ocenění poroty – Divokou kartu. Toto ocenění se snaží zviditelnit interprety, které porota Startéru považuje za zajímavé bez ohledu na hlasování posluchačů. V letošním ročníku v porotě zasedli Jakub Johánek, Jonáš Zbořil, Pavel Uretšlégr z Besedy u Bigbítu, Martin Kaščák z Pohody, Josefína Pleslová za blog Strobo, producent Ondřej Mikula aka Aid Kid, Marie Bláhovcová z kapel Kieslowski nebo Zvíře jménem podzim.


Na Pohodě bude novou českou scénu reprezentovat Zagami Jericho. Nadějná zpěvačka se zároveň objeví i na Besedě u Bigbítu, kde vystoupí také indie formace Flash Boy či songwriteři MIMO. Doplní je i kapely, které Divokou kartu nezískaly: kytarovka Ette Enaka či duo VOJ & 3SKA. Na United Islands of Prague, kde má Startér svou vlastní stage, zahrají Zagami Jericho, Flash Boy, vítězové Silver Springs, dřevní duo MIMO, producent Francois Svalis a pražská kapela Eugene Morrow. Festival proběhne 24. 6. v prostoru letního kina Českého rozhlasu Regina v Praze, v rámci něj také předáme vítězům Startéru 2017 šek na 50 000 korun.

V následujících měsících se bude Startér věnovat důkladnějšímu mapování neobjevených kapel z letošního ročníku. Ve vysílání se bude živě hrát a debatovat o hudební inspiraci, ambicích a plánech mladých domácích hudebníků. V září 2017 chystá Radio Wave měsíc zaměřený na podporu mladé české hudební scény, na němž se bude podílet i Startér. "V průběhu tohoto měsíce chceme v koncentrované podobě upozornit na to, že podpora mladé české hudby a aktivní vyhledávání hudebních talentů jsou pro Radio Wave jednou z priorit. Hudba mladých tvůrců zaznívá v denním proudovém vysílání, ve večerních žánrových hudebních pořadech i na eventech pořádaných Radiem Wave," dodává šéfredaktorka stanice pro mladé a mladě smýšlející posluchače Iva Jonášová.

Hitparáda zaměřená na novou českou hudební scénu, Startér Radia Wave, vysílá v nové podobě od roku 2013. Hodinový pořad, který moderuje Jakub Johánek a Jonáš Zbořil, si můžete poslechnout na Radiu Wave každé pondělí od 20 hodin. Vítězi Startéru se stali 4 Dogs, Mulholland Blue nebo Pandoo. Na festivaly Pohoda, Beseda u Bigbítu, United Islands, na pravidelný večer Free Mondays Roxy či jiné akce jsme poslali producenta Aid Kida, kapelu Dalekko, songwritera Pandooa, elektronické Killiekrankie, ponuré trio Orient a mnoho dalších projektů.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Punkový Barrák music hrad

redakce 13.06.2021

Novinkou druhého ročníku Barrák music hrad je celodenní festival punkových kapel za účasti českých i zahraničních interpretů.

Srbský Exit zveřejnil kompletní program

redakce 13.06.2021

EXIT Festival zveřejnil kompletní program hlavních pódií. Proč navštívit největší festival na Balkáně?

Colours The Killers, Martina Garrixe nebo LP

redakce 12.06.2021

Vedle zahraničních i domácích kapel nabídne tradičně na mnoha pódiích bohatý doprovodný program - mezinárodní fórum Meltingpot, divadla, workshopy, filmy či výtvarné instalace.

Kreativní Evropa představila rozpočet. Získá podporu zrovna váš projekt?

redakce 12.06.2021

Sháníte finance na kulturní projekt? Pomoci by vám mohl program Kreativní Evropa. Ten má čerstvě schválený rozpočet až do roku 2027. A vyhlašuje nové výzvy.

Desátý ročník festivalu Hradby Samoty se blíží

redakce 11.06.2021

Hradby Samoty se každoročně zaměřují na audiovizuální projekty, dotýkající se žánrů jako je dark ambient, dark folk, drone, industrial nebo noise.

Los Bitchos přivezou nakažlivou směsku psychedelie a cumbie

redakce 11.06.2021

Co začalo jako studiový pokus o moderní verzi peruánské cumbie, je nyní plnohodnotnou kapelou s nevídaným drajvem. Nerozlijte si koktejly!

Beseda se spojila s kyjovskými Fakin Sessions

redakce 11.06.2021

Kyjovské sessions dávají prostor malým a opomíjeným kapelám na okraji žánrů, které by se k takové příležitosti dostaly jen stěží.

Potrvá otevírá koncertní sezónu

redakce 10.06.2021

Během června chystá dejvická kavárna tři vystoupení. Představí se Jiří Imlauf, Šimanský/Niesner a UKW.

Divočina karlínského brownfieldu aneb program Přístavu 18600

redakce 10.06.2021

Úterní večery v Přístavu 18600 jsou určeny přednáškám, středy divadlu, čtvrtky koncertům, pátky podvečerním DJ setům.

Filmaři lákají na rekordní počet českých filmů

redakce 10.06.2021

Jen do půlky letošního září se diváci mohou těšit na rekordní počet téměř dvaceti českých distribučních premiér celovečerních filmů. A k tomu jde do kin více než deset dokumentů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace