Zprávy / Pozvánky

Steve Gunn, někdejší parťák Kurta Vilea, přiveze novou desku

Steve Gunn, někdejší parťák Kurta Vilea, přiveze novou desku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.05.2015

Way Out Weather, druhé sólové album Steva Gunna, někdejšího člena The Violators Kurta Vilea, přináší vášnivou porci elegantní americany à la Wilco, ovšem s velkými a originálními přesahy do výsostných vod takových jako byli třeba The Gun Club nebo Grateful Dead. Way Out Weather se nečekaně dostalo na vysoké příčky výročních žebříčků magazínů MOJO nebo Uncut, podobně dobře zabodovalo také na respektovaném serveru Metacritic. Rodák z Pennsylvánie Steve Gunn, jenž se usadil v Brooklynu a nově podepsal smlouvu s významným newyorským labelem Matador, odehraje s kapelou své premiérové pražské vystoupení v úterý 9. června v Klubu 007 na Strahově. Večer otevře dvojice Mary Lattimore a Jeff Ziegler, kteří loni vydali výtečné album Slant of Light na labelu Thrill Jockey.

Steva Gunna můžeme směle přiřadit do společnosti nejvýraznějších současných amerických singer-songwriterů, ke jménům jako jsou Kurt Vile, Wooden Wand nebo Connor Oberst. Gunn dlouhá léta strávil právě s Kurtem Vilem v jeho doprovodné skupině The Violators, ale od roku 2007 působí také pod vlastním jménem. Steve Gunn má velký respekt k tradiční americké hudbě, kterou se ale zároveň snaží posunout, rozšířit její obzory. Ke známým formám přistupuje přemýšlivě a inovativně, avšak nepopírá kořeny. Na posledních dvou albech Time Off a Way Out Weather vydaných na značce Paradise of Bachelors se na své hudebně objevitelské cestě dostal zatím nejdál – kombinace do detailu dotaženého zvuku, výrazných melodií a překvapivých písňových konstrukcí bývá přirovnávána k přelomovým albům Yankee Hotel Foxtrot nebo A Ghost Is Born legendárních Wilco.


Vedle sólových nahrávkách se Steve Gunn pravidelně podílí na mnoha dalších projektech s nejrůznějšími kolegy. Loni kromě zmiňovaného Way Out Weather vydal společně s Mikem Cooperem ještě nádhernou kolekci portugalských písní Cantos de Lisboa, letos na jaře vyšlo u labelu Thrill Jockey album Seasonal Hire, na kterém se spojil se skupinou The Black Twig Pickers, zaměřenou na tradiční hudbu z Apalačských hor. The Black Twig Pickers jsou známi používáním původních nástrojů, všechna alba nahrávají živě, na jeden pokus. Výsledkem spojení s Gunnovou inovativní hrou je úchvatná nahrávka s dech beroucí atmosférou, plnou ozvěn dávných dob amerického venkova. Pro label Matador připravuje Steve Gunn nové sólové album, které by mělo vyjít letos na podzim.

Dvojice Mary Lattimore a Jeff Ziegler v posledních letech spolupracovala na nejrůznějších projektech s mnoha významnými interprety – za všechny jmenujme například Jarvise Cockera (Pulp), Kurta Vilea či Thurstona Moorea (Sonic Youth) nebo skupiny War on Drugs, Wreckmeister Harmonies či A Sunny Day in Glasgow. Slant of Light je jejich druhým samostatným albem, meditativní nahrávce s mile melancholickou atmosférou vévodí křišťálový zvuk harfy.

Info

Steve Gunn (us)
Support: Mary Lattimore & Jeff Zeigler (us)
9. 6. 2015 19:30
Klub 007 Strahov, Praha
Vstupné: 250,- v předprodeji / 300, - na místě

www.facebook.com/therealstevegunn
www.steve-gunn.com
www.facebook.com/klub007strahov

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Písničkář Kevin Morby poprvé v Praze

redakce 18.10.2019

Spirituální písně pro světský věk. Kevin Morby, tradiční, o nadčasovost usilující americký písničkář, poprvé v Praze.

Floex poprvé naživo představí hudbu z Machinaria

redakce 18.10.2019

Albu Machinarium Remixed, na němž hudbě Floexe k oblíbené počítačové hře Machinarium vdechli nový život Orbital nebo 65daysofstatic, bude uvedeno i živě.

Čecho-Američan Ondřej Pivec tu zahraje v říjnu. Tour.

redakce 17.10.2019

Jeden z mála českých držitelů Grammy, hudebník a producent Ondřej Pivec, se v rámci svých cest zastaví i v České republice na několik koncertů v druhé polovině října.

Van der Graaf Generator vystoupí v Praze

redakce 17.10.2019

Po úspěšném koncertu Nicka Masona letos v červenci přiváží agentura 10:15 Entertainment další z anglických legend.

Hitparáda Startér se vrací pro další hudební talenty s novou porotou

redakce 17.10.2019

Pořad, který už od roku 2008 pomáhá domácím hudebníkům prorazit na scéně, oslaví novou soutěžní sezónu s videosinglem.

Křest nové desky Rouilleux

redakce 16.10.2019

Jediný koncert v Praze k albu Lycanthropic Sounds, které vyšlo jako vinyl na Letmo Productions.

Další klubová noc Proces

redakce 16.10.2019

Pozvání na Proces přijali Belief Defect, Zavaloka, Layne. Doplní je místní projekty.

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba

redakce 15.10.2019

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba do broumovského Soulkostela uprostřed lesů. Akusticky zahrají i v listopadu v Praze před TaxiWars.

Thom Yorke v Praze i na Pohodě

redakce 15.10.2019

Thom Yorke přiveze do pražského Fora Karlín a na slovenský festival Pohoda svůj projekt Tomorrow's Modern Boxes.

Kabinet Múz odhaluje svůj podzimní jídelníček

redakce 15.10.2019

Psychedelií zahalený pop s lyrickým dívčím vokálem a bluesovým příběhem i mnoho dalších stylů pro letošní podzim.