Zprávy / Pozvánky

Steve Gunn, někdejší parťák Kurta Vilea, přiveze novou desku

Steve Gunn, někdejší parťák Kurta Vilea, přiveze novou desku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.05.2015

Way Out Weather, druhé sólové album Steva Gunna, někdejšího člena The Violators Kurta Vilea, přináší vášnivou porci elegantní americany à la Wilco, ovšem s velkými a originálními přesahy do výsostných vod takových jako byli třeba The Gun Club nebo Grateful Dead. Way Out Weather se nečekaně dostalo na vysoké příčky výročních žebříčků magazínů MOJO nebo Uncut, podobně dobře zabodovalo také na respektovaném serveru Metacritic. Rodák z Pennsylvánie Steve Gunn, jenž se usadil v Brooklynu a nově podepsal smlouvu s významným newyorským labelem Matador, odehraje s kapelou své premiérové pražské vystoupení v úterý 9. června v Klubu 007 na Strahově. Večer otevře dvojice Mary Lattimore a Jeff Ziegler, kteří loni vydali výtečné album Slant of Light na labelu Thrill Jockey.

Steva Gunna můžeme směle přiřadit do společnosti nejvýraznějších současných amerických singer-songwriterů, ke jménům jako jsou Kurt Vile, Wooden Wand nebo Connor Oberst. Gunn dlouhá léta strávil právě s Kurtem Vilem v jeho doprovodné skupině The Violators, ale od roku 2007 působí také pod vlastním jménem. Steve Gunn má velký respekt k tradiční americké hudbě, kterou se ale zároveň snaží posunout, rozšířit její obzory. Ke známým formám přistupuje přemýšlivě a inovativně, avšak nepopírá kořeny. Na posledních dvou albech Time Off a Way Out Weather vydaných na značce Paradise of Bachelors se na své hudebně objevitelské cestě dostal zatím nejdál – kombinace do detailu dotaženého zvuku, výrazných melodií a překvapivých písňových konstrukcí bývá přirovnávána k přelomovým albům Yankee Hotel Foxtrot nebo A Ghost Is Born legendárních Wilco.


Vedle sólových nahrávkách se Steve Gunn pravidelně podílí na mnoha dalších projektech s nejrůznějšími kolegy. Loni kromě zmiňovaného Way Out Weather vydal společně s Mikem Cooperem ještě nádhernou kolekci portugalských písní Cantos de Lisboa, letos na jaře vyšlo u labelu Thrill Jockey album Seasonal Hire, na kterém se spojil se skupinou The Black Twig Pickers, zaměřenou na tradiční hudbu z Apalačských hor. The Black Twig Pickers jsou známi používáním původních nástrojů, všechna alba nahrávají živě, na jeden pokus. Výsledkem spojení s Gunnovou inovativní hrou je úchvatná nahrávka s dech beroucí atmosférou, plnou ozvěn dávných dob amerického venkova. Pro label Matador připravuje Steve Gunn nové sólové album, které by mělo vyjít letos na podzim.

Dvojice Mary Lattimore a Jeff Ziegler v posledních letech spolupracovala na nejrůznějších projektech s mnoha významnými interprety – za všechny jmenujme například Jarvise Cockera (Pulp), Kurta Vilea či Thurstona Moorea (Sonic Youth) nebo skupiny War on Drugs, Wreckmeister Harmonies či A Sunny Day in Glasgow. Slant of Light je jejich druhým samostatným albem, meditativní nahrávce s mile melancholickou atmosférou vévodí křišťálový zvuk harfy.

Info

Steve Gunn (us)
Support: Mary Lattimore & Jeff Zeigler (us)
9. 6. 2015 19:30
Klub 007 Strahov, Praha
Vstupné: 250,- v předprodeji / 300, - na místě

www.facebook.com/therealstevegunn
www.steve-gunn.com
www.facebook.com/klub007strahov

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

BiggBoss a UPM vydávají kroniku vizuálního chaosu 90. let

redakce 27.05.2020

Uvnitř se na nejlesklejších papírech potkávají kalkulačky z československého zásilkového katalogu Magnet s fotografiemi Depeche Mode v Praze.

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.

Open air s Billow a Hello Incognito

redakce 24.05.2020

Tiché lo-fi nahrávky zaznamenané v prostředí pokojíků v Praze, Varšavě nebo Bílých Karpatech vzbudily ohlas českých kritiků. Billow je povezou na sever.

Tomáš Palucha i Orient, Divadlo 29

redakce 24.05.2020

Pardubické Divadlo 29 ukončuje koncertní pauzu rázně i magicky.

Monika Načeva vydává studiovku Zdivočelí koně

redakce 21.05.2020

Na novém albu Načeva spolu s klávesistou Davidem Kabzanem a bubenicí Markétou Pták zhudebnili texty básníků pronásledovaných minulým režimem.

Fource Live: Bratři, Chief Bromden a další

redakce 20.05.2020

Před několik týdny bylo oznámeno spuštění série Fource Live, která slibuje koncerty pečlivě vybraných kapel z domácí scény, i profesionální záznamy.

Komedie Malá lež míří do českých kin

redakce 20.05.2020

Herečka a rapperka Awkwafina získala za roli ve filmu Zlatý globus pro nejlepší herečku.

Elektronické duo Bratři procestuje šestnáct evropských zemí

redakce 19.05.2020

Během více než měsíčního online showcase projektu budou představeny kapely, které formují budoucnost evropské hudby. Liveurope.

První společný koncert všech dobrých lidí labelu Divnosti

redakce 17.05.2020

Label Divnosti představí své kapely a projekty Ima Teva, Člověk krve, Neřvi mi do ucha a něco něco.