Zprávy / Pozvánky

Story odvypráví Shackleton a Vatican Shadow

Story odvypráví Shackleton a Vatican Shadow

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.09.2016

Mimořádný lineup na jedinečném místě doplňují dvě polské hudebnice: nekompromisní Zamilska a hledačský projekt We Will Fail. Koncertní večer Story se uskuteční 11. listopadu 2016 v odsvěcené kapli sv. Barbory v areálu kasáren v Hranicích na Moravě.

Kaple sv. Barbory se nachází v areálu kasáren v Hranicích na Moravě. Veřejnosti jinak nepřístupné místo dále ozvláštní vizuály ceněného kolektivu Lunchmeat. Živá vystoupení pak ještě dále zvýrazní jedinečná zvuková aparatura Meyer Sound, jejíž proporce jsou zvukovými inženýry šity na míru přímo místu konání, a kterou používají i tak renomované festivaly jako polská přehlídka Tauron Nowa Muzyka. Story navazuje na dva předchozí ročníky, které do Hranic přivezly přední české DJs, kteří vystoupili v areálu bývalého kravína pro pět stovek návštěvníků. Akci pořádá Cowhouse Production ve spolupráci s bookingovou agenturou Bumbum Satori.


Britský producent Shackleton náleží k těm, kteří nikdy nesledovali zavedené cesty. Ačkoliv byl svědkem vzestupu dubstepu (první track pustil do světa v roce 2004), do této módní škatulky nikdy nespadl a dokázal se vyvázat i za jakékoliv jiné žánrové sítě. O jeho setrvale progresivním směřování svědčí nejen skutečnost, že se po přestěhování do Berlína nesvezl s tamní techno vlnou, ale i letošní album Devotional Songs, které nahrál spolu s italským operním pěvcem Ernestem Tomasinim, který má ale na svědomí i společné dílo s Nurse with Wound anebo Peterem "Sleazym" Chrisophersonem (Throbbing Gristle). Jisti si ale můžeme být tím, že Shackletonova hudba bude vždy precizní, bohatá a atmosférická. Jeho polyrytmické minimal techno se nebojí inspirací v blízkovýchodní rytmice ani nečekaných nástrojů. Profesor rytmu, jehož noční lekce by neměly nikdy skončit.


"Domnívám se, že bolest je velmi podceňovaná a přitom hodnotná," říká v New Yorku usazený hudebník Dominick Fernow, jeden z nejaktivnějších tvůrců na scéně industriálního techna, který navíc zdaleka nesetrvává jen v této škatulce. "New York je brutální," dodává o ikonickém městě a pod hlavičkou mnoha projektů zhudebňuje jeho noční můry, má blízko k elektronice i noisu. Jako Prurient loni vydal ceněný opus magnum Frozen Niagara Falls, letos přišla řada na Vatican Shadow. Album Media in the Service of Terror je stejně tak elegantní jako dráždivé, skrývají se v něm přímočaře taneční i znepokojivě hypnotická místa, nabroušenost se snoubí s opojením. Fernow má tendenci vidět věci černě, v temnotě ale nachází nečekané množství odstínů. Svou hudbou rád klade otázky, procházka labyrintem nejistoty je ale zároveň instantním opojným zážitkem.


Zamilska v lednu 2014 zveřejnila první track, na konci téhož roku už její hudba doprovázela přehlídku módního domu Dior v Japonsku a renomovaný server The Quietus album Untune rovnou zařadil mezi nejlepší desky roku. Příběh rebelující slezské hudebnice je fascinující tím spíše, že její hutná elektronická hudba vychází ze špinavého undergroundu a její techno rytmy nedávají nikomu nic zadarmo. Za sebou má koncerty na barcelonské Primaveře, berlínském CTM i předních festivalech v rodném Polsku. Když její nekompromisní hudba, kterou ona sama charakterizuje jako syrovou, zněla v rámci festivalu Unsound v kulisách brutalistní stavby krakovského hotelu Forum, nemohlo to být příznačnější. Letos v únoru vydala EP Undone, na němž navazuje na svůj vábivě dystopický zvuk.

Přiznaný vliv Autechre je v hudbě Aleksandry Grünholz nesporně čitelný, projekt We Will Fail je ale v prvé řadě unikátní. Nezvyklost jejího pojetí techna spočívá mimo jiné v nečekané křehkosti, s jakou snoubí do nevyzpytatelných koláží perkusivní zvuky i terénní nahrávky. Varšavská grafička se se svým projektem představila mimo jiné na berlínském CTM (v klubu Berghain zahrála pod hlavičkou večerů Polymorphism v kolaboraci s Timem Heckerem a Wolf Eyes) či krakovském Unsoundu, letos vydala album Hand That Heals / Hand That Bites.

Info

STORY feat.:
Shackleton (uk) + Vatican Shadow (us)
with Zamilska (pl) + We Will Fail (pl)
11. 11. 2016 20:00
kaple Sv. Barbory, Hranice na Moravě

www.facebook.com/events/286064928433991
www.facebook.com/cowhouseprdctn
www.cowhouse.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Aneta Langerová a Korben Dallas vydávají EP a vyrážejí na turné

redakce 12.07.2020

Vydání EP, které se pohybuje na pomezí popu, soulu a alternativy, předcházelo vydání dvou singlů Konečně a Rozhodnutia.

Jazz Dock v létě, v klubu i na střeše

redakce 12.07.2020

Stále populárnější klub na břehu Vltavy během letních měsíců dostane punc festivalového prostředí, což podpoří také pravidelné sobotní odpolední koncerty na střeše klubu.

Srpnové Fource Live se stěhují

redakce 11.07.2020

Koncertní série Fource Live představí Aiko, Teepee, Ai Fen, Khoibu a přesouvá termín koncertu Metronomy na jaro.

Sophia v Underdogs!

redakce 10.07.2020

Jen málo muzikantů má štěstí na takový „život po životě,“ jako Robin Proper-Sheppard.

Koncert pro Sedmičku s New|Old, Krang a Burning Steps

redakce 10.07.2020

Provozní klubu se rozhodli, že ve spolupráci s českými kapelami, spřízněnými s Klubem 007, uspořádají do konce roku 2020 víkendové koncerty.

Explicit opakuje zrušený březnový line up a dává šanci méně známým DJs

redakce 09.07.2020

Explicit sound se po dlouhé době představí v samostatných setech jako Dj De, Vinfield a Krabs, který má před sebou zároveň svoji první live show.

Platforma GoodGood přichází se svým pop up rádiem

redakce 06.07.2020

Nová platforma GOODGOOD se představí jako Pop Up Radio. Na střeše Národního zemědělského muzea představí více než 30 dj’s a hudebníků napříč klubovou scénou.

Holky z viy a kluci z P/\STi to v Přístavu rozproudí

redakce 06.07.2020

Holky z viah poprvé zazpívají i zahrají nové písně z připravovaného alba. K příležitosti premiéry svého nekontrolovatelného řádění si přizvaly P/\ST.

Letiště X0X0 v Radosti a Přítomnosti

redakce 06.07.2020

Karnevalu jazzu, elektronické hudby a imerzivního divadla nejen s Tryptychem, E Converso či Marií Pravdou.

Šramlfest bude. S Ivou Bittovou.

Marek Čech 03.07.2020

Organizátoři Šramlfestu se rozhodli, že i přes omezení, způsobené koronavirovou krizí, se festival uskuteční.