Zprávy / Pozvánky

Story odvypráví Shackleton a Vatican Shadow

Story odvypráví Shackleton a Vatican Shadow

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.09.2016

Mimořádný lineup na jedinečném místě doplňují dvě polské hudebnice: nekompromisní Zamilska a hledačský projekt We Will Fail. Koncertní večer Story se uskuteční 11. listopadu 2016 v odsvěcené kapli sv. Barbory v areálu kasáren v Hranicích na Moravě.

Kaple sv. Barbory se nachází v areálu kasáren v Hranicích na Moravě. Veřejnosti jinak nepřístupné místo dále ozvláštní vizuály ceněného kolektivu Lunchmeat. Živá vystoupení pak ještě dále zvýrazní jedinečná zvuková aparatura Meyer Sound, jejíž proporce jsou zvukovými inženýry šity na míru přímo místu konání, a kterou používají i tak renomované festivaly jako polská přehlídka Tauron Nowa Muzyka. Story navazuje na dva předchozí ročníky, které do Hranic přivezly přední české DJs, kteří vystoupili v areálu bývalého kravína pro pět stovek návštěvníků. Akci pořádá Cowhouse Production ve spolupráci s bookingovou agenturou Bumbum Satori.


Britský producent Shackleton náleží k těm, kteří nikdy nesledovali zavedené cesty. Ačkoliv byl svědkem vzestupu dubstepu (první track pustil do světa v roce 2004), do této módní škatulky nikdy nespadl a dokázal se vyvázat i za jakékoliv jiné žánrové sítě. O jeho setrvale progresivním směřování svědčí nejen skutečnost, že se po přestěhování do Berlína nesvezl s tamní techno vlnou, ale i letošní album Devotional Songs, které nahrál spolu s italským operním pěvcem Ernestem Tomasinim, který má ale na svědomí i společné dílo s Nurse with Wound anebo Peterem "Sleazym" Chrisophersonem (Throbbing Gristle). Jisti si ale můžeme být tím, že Shackletonova hudba bude vždy precizní, bohatá a atmosférická. Jeho polyrytmické minimal techno se nebojí inspirací v blízkovýchodní rytmice ani nečekaných nástrojů. Profesor rytmu, jehož noční lekce by neměly nikdy skončit.


"Domnívám se, že bolest je velmi podceňovaná a přitom hodnotná," říká v New Yorku usazený hudebník Dominick Fernow, jeden z nejaktivnějších tvůrců na scéně industriálního techna, který navíc zdaleka nesetrvává jen v této škatulce. "New York je brutální," dodává o ikonickém městě a pod hlavičkou mnoha projektů zhudebňuje jeho noční můry, má blízko k elektronice i noisu. Jako Prurient loni vydal ceněný opus magnum Frozen Niagara Falls, letos přišla řada na Vatican Shadow. Album Media in the Service of Terror je stejně tak elegantní jako dráždivé, skrývají se v něm přímočaře taneční i znepokojivě hypnotická místa, nabroušenost se snoubí s opojením. Fernow má tendenci vidět věci černě, v temnotě ale nachází nečekané množství odstínů. Svou hudbou rád klade otázky, procházka labyrintem nejistoty je ale zároveň instantním opojným zážitkem.


Zamilska v lednu 2014 zveřejnila první track, na konci téhož roku už její hudba doprovázela přehlídku módního domu Dior v Japonsku a renomovaný server The Quietus album Untune rovnou zařadil mezi nejlepší desky roku. Příběh rebelující slezské hudebnice je fascinující tím spíše, že její hutná elektronická hudba vychází ze špinavého undergroundu a její techno rytmy nedávají nikomu nic zadarmo. Za sebou má koncerty na barcelonské Primaveře, berlínském CTM i předních festivalech v rodném Polsku. Když její nekompromisní hudba, kterou ona sama charakterizuje jako syrovou, zněla v rámci festivalu Unsound v kulisách brutalistní stavby krakovského hotelu Forum, nemohlo to být příznačnější. Letos v únoru vydala EP Undone, na němž navazuje na svůj vábivě dystopický zvuk.

Přiznaný vliv Autechre je v hudbě Aleksandry Grünholz nesporně čitelný, projekt We Will Fail je ale v prvé řadě unikátní. Nezvyklost jejího pojetí techna spočívá mimo jiné v nečekané křehkosti, s jakou snoubí do nevyzpytatelných koláží perkusivní zvuky i terénní nahrávky. Varšavská grafička se se svým projektem představila mimo jiné na berlínském CTM (v klubu Berghain zahrála pod hlavičkou večerů Polymorphism v kolaboraci s Timem Heckerem a Wolf Eyes) či krakovském Unsoundu, letos vydala album Hand That Heals / Hand That Bites.

Info

STORY feat.:
Shackleton (uk) + Vatican Shadow (us)
with Zamilska (pl) + We Will Fail (pl)
11. 11. 2016 20:00
kaple Sv. Barbory, Hranice na Moravě

www.facebook.com/events/286064928433991
www.facebook.com/cowhouseprdctn
www.cowhouse.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Drew McDowall poprvé v Praze

redakce 20.11.2019

Drew McDowall, člen legendarních uskupení Coil nebo Psychic TV, ve své pražské premiéře představí naživo poslední album The Third Helix.

Destroyer po třech letech v Praze

redakce 19.11.2019

Po třech letech se do Prahy vrací Destroyer. V rámci světového turné představí zbrusu nové album s názvem Have We Met.

Rožnovská Vrátnice ulovila Jarboe

redakce 19.11.2019

V rámci evropského Illusory tour spolu s eklektickým americkým kytaristou Peterem Emersonem Williamsem zahraje Jarboe i u nás, v Rožnově pod Radhoštěm.

Sametové minuty s Pražskými symfoniky

redakce 19.11.2019

Výročí sametové revoluce oslaví Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK v pražském Obecním domě multižánrovým koncertem s kapelou -123min.

Spitfire Company završí trilogii s očistnými rituály

redakce 18.11.2019

Spitfire Company se inspirují i rozhovorem Martina Heideggera, ve kterém se filozof po letech mlčení vymezil vůči kritice svého angažmá v NSDAP.

KoRn jsou zpět

redakce 17.11.2019

KoRn jsou často označováni za průkopníky nu-metalu, tedy stylu, jenž kombinuje metal s prvky jiných hudebních stylů.

Ash oslaví své výročí i v Praze

redakce 17.11.2019

Trojalbum Teenage Wildlife sleduje kariéru skupiny od jejich prvního hitu Jack Names The Planets až ke skladbě BuzzKill.

Kasárna Karlín nabídnou Svatomartinské slavnosti, filmy, koncerty i přednášky

redakce 17.11.2019

Bohatý program probíhá během chladných měsíců ve vnitřních vytápěných prostorách tohoto jinak prázdného a nevyužívaného klasicistního skvostu v centru Prahy.

Soulové legendy Incognito představí v Praze nové album

redakce 16.11.2019

Britská skupina Incognito, která rozdává soulové a funkové vibes už neuvěřitelných čtyřicet let, se vrátí do Lucerny.

Katarína Máliková po troch rokoch vydáva nový album

redakce 15.11.2019

Autorka prekračuje hranice žánru world music a posúva sa do nových, pre ňu neprebádaných zdrojov zvuku a práce s vlastným hlasom.