Zprávy / Pozvánky

Story odvypráví Shackleton a Vatican Shadow

Story odvypráví Shackleton a Vatican Shadow

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.09.2016

Mimořádný lineup na jedinečném místě doplňují dvě polské hudebnice: nekompromisní Zamilska a hledačský projekt We Will Fail. Koncertní večer Story se uskuteční 11. listopadu 2016 v odsvěcené kapli sv. Barbory v areálu kasáren v Hranicích na Moravě.

Kaple sv. Barbory se nachází v areálu kasáren v Hranicích na Moravě. Veřejnosti jinak nepřístupné místo dále ozvláštní vizuály ceněného kolektivu Lunchmeat. Živá vystoupení pak ještě dále zvýrazní jedinečná zvuková aparatura Meyer Sound, jejíž proporce jsou zvukovými inženýry šity na míru přímo místu konání, a kterou používají i tak renomované festivaly jako polská přehlídka Tauron Nowa Muzyka. Story navazuje na dva předchozí ročníky, které do Hranic přivezly přední české DJs, kteří vystoupili v areálu bývalého kravína pro pět stovek návštěvníků. Akci pořádá Cowhouse Production ve spolupráci s bookingovou agenturou Bumbum Satori.


Britský producent Shackleton náleží k těm, kteří nikdy nesledovali zavedené cesty. Ačkoliv byl svědkem vzestupu dubstepu (první track pustil do světa v roce 2004), do této módní škatulky nikdy nespadl a dokázal se vyvázat i za jakékoliv jiné žánrové sítě. O jeho setrvale progresivním směřování svědčí nejen skutečnost, že se po přestěhování do Berlína nesvezl s tamní techno vlnou, ale i letošní album Devotional Songs, které nahrál spolu s italským operním pěvcem Ernestem Tomasinim, který má ale na svědomí i společné dílo s Nurse with Wound anebo Peterem "Sleazym" Chrisophersonem (Throbbing Gristle). Jisti si ale můžeme být tím, že Shackletonova hudba bude vždy precizní, bohatá a atmosférická. Jeho polyrytmické minimal techno se nebojí inspirací v blízkovýchodní rytmice ani nečekaných nástrojů. Profesor rytmu, jehož noční lekce by neměly nikdy skončit.


"Domnívám se, že bolest je velmi podceňovaná a přitom hodnotná," říká v New Yorku usazený hudebník Dominick Fernow, jeden z nejaktivnějších tvůrců na scéně industriálního techna, který navíc zdaleka nesetrvává jen v této škatulce. "New York je brutální," dodává o ikonickém městě a pod hlavičkou mnoha projektů zhudebňuje jeho noční můry, má blízko k elektronice i noisu. Jako Prurient loni vydal ceněný opus magnum Frozen Niagara Falls, letos přišla řada na Vatican Shadow. Album Media in the Service of Terror je stejně tak elegantní jako dráždivé, skrývají se v něm přímočaře taneční i znepokojivě hypnotická místa, nabroušenost se snoubí s opojením. Fernow má tendenci vidět věci černě, v temnotě ale nachází nečekané množství odstínů. Svou hudbou rád klade otázky, procházka labyrintem nejistoty je ale zároveň instantním opojným zážitkem.


Zamilska v lednu 2014 zveřejnila první track, na konci téhož roku už její hudba doprovázela přehlídku módního domu Dior v Japonsku a renomovaný server The Quietus album Untune rovnou zařadil mezi nejlepší desky roku. Příběh rebelující slezské hudebnice je fascinující tím spíše, že její hutná elektronická hudba vychází ze špinavého undergroundu a její techno rytmy nedávají nikomu nic zadarmo. Za sebou má koncerty na barcelonské Primaveře, berlínském CTM i předních festivalech v rodném Polsku. Když její nekompromisní hudba, kterou ona sama charakterizuje jako syrovou, zněla v rámci festivalu Unsound v kulisách brutalistní stavby krakovského hotelu Forum, nemohlo to být příznačnější. Letos v únoru vydala EP Undone, na němž navazuje na svůj vábivě dystopický zvuk.

Přiznaný vliv Autechre je v hudbě Aleksandry Grünholz nesporně čitelný, projekt We Will Fail je ale v prvé řadě unikátní. Nezvyklost jejího pojetí techna spočívá mimo jiné v nečekané křehkosti, s jakou snoubí do nevyzpytatelných koláží perkusivní zvuky i terénní nahrávky. Varšavská grafička se se svým projektem představila mimo jiné na berlínském CTM (v klubu Berghain zahrála pod hlavičkou večerů Polymorphism v kolaboraci s Timem Heckerem a Wolf Eyes) či krakovském Unsoundu, letos vydala album Hand That Heals / Hand That Bites.

Info

STORY feat.:
Shackleton (uk) + Vatican Shadow (us)
with Zamilska (pl) + We Will Fail (pl)
11. 11. 2016 20:00
kaple Sv. Barbory, Hranice na Moravě

www.facebook.com/events/286064928433991
www.facebook.com/cowhouseprdctn
www.cowhouse.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Alune Wade zve na africké „rychlé občerstvení“

redakce 26.09.2021

Nenechejme se zmást názvem Alunova nadnárodního sexteta African Fast Food. Pokud už jméno kapely něco symbolizuje, tak rychlost, se kterou hudba dokáže posluchače nadchnout.

Jednota představí japonskou skladatelku Ichiko Aoba

redakce 24.09.2021

Výjimečný úkaz japonské scény se představí v komorním prostoru pražského Puncta v rámci série Jednota.

AlterEcho oznamuje sérii Hluk

redakce 23.09.2021

Hluk je série hudebních večerů zaměřených na experimentální elektroniku z produkce domácích nezávislých labelů.

Fléda slaví dvacet let

redakce 23.09.2021

Svou premiéru v Brně zažije věhlasný berlínský producent Boys Noize. A nebude sám.

Podzimní Potrvá hlučné i tklivé

redakce 21.09.2021

Kavárna, klub, bar - Potrvá. Když otevřete dveře, snadno vstoupíte do našlápnutého koncertu v hudebním klubu, živého baru ale i klidné kavárny. Co nabídne hudební menu?

Zvíře jménem Podzim koncertuje

redakce 21.09.2021

Zvíře jménem Podzim si ještě na podzim střihne pár koncertů, které budou jistě výjimečné, čili neváhejte.

Nový singl Black Holes

redakce 21.09.2021

Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace