Zprávy / Pozvánky

Streamované koncerty zakončí letošní Jazz Meets World

Streamované koncerty zakončí letošní Jazz Meets World

redakce | Zprávy / Pozvánky | 10.12.2020

Cyklus Jazz Meets World obohacuje koncertní život v Česku už čtvrt století. Půlkulatinám odpovídal i připravený kosmopolitní program letošního ročníku. Bohužel, zůstalo však jen plánů. Několik koncertů však bylo pro posluchače připraveno alespoň ve formě streamu a chystají se další. Na co se tedy mohou příznivci jazzu v rámci Jazz Meets World ještě letos těšit? Ve Vršovickém divadle Mana bude 10. prosince streamovaný koncert polské skupiny Vołosi. Jejím členům se podařilo dosáhnout jedinečného a originálního nezařaditelného hudebního stylu. Překročením mezí smyčcových nástrojů vytvářejí hudbu, kterou lze popsat jako veskrze moderní a atraktivní pro současného posluchače – s kořeny v Karpatech, ale zároveň s rysy jazzové improvizace nabité rockovou energií a plnou emocionálního obsahu.

Na Nuselské radnici 18. prosince zahraje rusko-ukrajinské duo Arkady Shilkloper & Vadim Neselovskyi. Zatímco vrcholná politika Ruska a Ukrajiny v posledních letech oba národy rozděluje, společná vystoupení ruského hornisty Arkady Shilklopera a ukrajinského pianisty Vadima Neselovskeho posluchače spojují ve velkou obec nadšených obdivovatelů obou hudebníků. Oba muzikanti spolupracují osm let. Nahráli spolu již tři desky. V roce 2015 se představili na Jazzahead v Brémách. „Jak se oba nástroje vzájemně prolínají, jak zobrazují různé, dokonce nádherně melancholické nálady a zároveň citlivě reagují na sebe - to je vysoká muzikálnost dvou silných osobností.“ napsal o nich Recklinghäuser Zeitung.

Snad lze doufat, že komplikace s přeshraničním cestováním překonají členové Peter Lipa Band, aby mohli 20. prosince zahrát v Jazzklubu U Staré paní. Že platí i v muzice „Dobré se chválí samo“ se můžete přesvědčit na streamu. Posledním koncertem série JMW 2020 nás vánočně naladí česká v Berlíně žijící zpěvačka Martina Barta za doprovodu své sestry, pianistky Kristiny Barta a skvělého hornisty Radka Baboráka. Trio Barta-Baborák-Barta boří hranice mezi jazzovou a klasickou interpretací a těší čirou krásou. Koncert bude streamován z Kulturního centra Novodvorská 21. prosince 2020.

Info

Jazz Meets World
web festivalu

Streamované koncerty:
Vołosi (pl)
10.12.2020 19:30, Vršovické divadlo Mana
online stream

Arkady Shilkloper (ru) & Vadim Neselovskyi (ua)
18.12.2020 od 19:30, Kulturní centrum Novodvorská
online stream

Peter Lipa Band (sk)
20.12.2020 19:30, Jazzklub U Staré paní

Barta - Baborák - Barta
21.12.2020 19:30, Kulturní centrum Novodvorská
online stream

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Otvorená výzva na tretí ročník festivalu Tehláreň

redakce 28.02.2021

Cieľom festivalu je sieťovať komunitu mladej generácie umelcov zo Slovenska a okolitých štátov, ktorá sa môže v neformálnej atmosfére vzájomne spoznať medzi sebou.

Akci Národ sobě – kultura podpoří i Morcheeba

redakce 26.02.2021

Koncert Národ sobě – kultura tobě je postavený především na neobvyklých nebo ne často slýchaných kooperacích.

Madhouse Express vs. Weird Visuals vs. stream

redakce 25.02.2021

Spojení psychedelického rocku a osobitého projevu kapely Madhouse Express doplní projekce liquid-light show.

Urban Market nabídne koncerty i přednášky

redakce 25.02.2021

Festival nabídne během pěti dní koncerty 52 Hertz Whale, Isama Zing, Bad Karma Boy, Felix, Tono S. a Lannne.

Do Prahy přijedou I Like Trains

redakce 14.02.2021

Hudebně stojí svébytná tvorba I Like Trains nadále mezi postpunkem, new wave a gothrockem, ale je prosáklá i vyloženě popovými linkami a hlavně nikdy neutichajím groovem a podivně skličující energií.

Změny akcí Fource Entertainment přehledně

redakce 11.02.2021

Koncerty nám chybí stejně jako vám, ve stávající nepříznivé situaci ale dělají Fource Entertainment vše pro to, aby se naplánované akce nerušily.

Benefiční streamy pro Klub 007 Strahov

redakce 28.01.2021

Dva večery, sedm super hero kapel, žánry hard, fast and loud, tak jak je na kopci zvykem. Sety nehorázně krátké a maximálně zničující.

Zavřená MeetFactory servíruje místo živé kultury podcasty

redakce 20.01.2021

MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace