Zprávy / Pozvánky

Streamované koncerty zakončí letošní Jazz Meets World

Streamované koncerty zakončí letošní Jazz Meets World

redakce | Zprávy / Pozvánky | 10.12.2020

Cyklus Jazz Meets World obohacuje koncertní život v Česku už čtvrt století. Půlkulatinám odpovídal i připravený kosmopolitní program letošního ročníku. Bohužel, zůstalo však jen plánů. Několik koncertů však bylo pro posluchače připraveno alespoň ve formě streamu a chystají se další. Na co se tedy mohou příznivci jazzu v rámci Jazz Meets World ještě letos těšit? Ve Vršovickém divadle Mana bude 10. prosince streamovaný koncert polské skupiny Vołosi. Jejím členům se podařilo dosáhnout jedinečného a originálního nezařaditelného hudebního stylu. Překročením mezí smyčcových nástrojů vytvářejí hudbu, kterou lze popsat jako veskrze moderní a atraktivní pro současného posluchače – s kořeny v Karpatech, ale zároveň s rysy jazzové improvizace nabité rockovou energií a plnou emocionálního obsahu.

Na Nuselské radnici 18. prosince zahraje rusko-ukrajinské duo Arkady Shilkloper & Vadim Neselovskyi. Zatímco vrcholná politika Ruska a Ukrajiny v posledních letech oba národy rozděluje, společná vystoupení ruského hornisty Arkady Shilklopera a ukrajinského pianisty Vadima Neselovskeho posluchače spojují ve velkou obec nadšených obdivovatelů obou hudebníků. Oba muzikanti spolupracují osm let. Nahráli spolu již tři desky. V roce 2015 se představili na Jazzahead v Brémách. „Jak se oba nástroje vzájemně prolínají, jak zobrazují různé, dokonce nádherně melancholické nálady a zároveň citlivě reagují na sebe - to je vysoká muzikálnost dvou silných osobností.“ napsal o nich Recklinghäuser Zeitung.

Snad lze doufat, že komplikace s přeshraničním cestováním překonají členové Peter Lipa Band, aby mohli 20. prosince zahrát v Jazzklubu U Staré paní. Že platí i v muzice „Dobré se chválí samo“ se můžete přesvědčit na streamu. Posledním koncertem série JMW 2020 nás vánočně naladí česká v Berlíně žijící zpěvačka Martina Barta za doprovodu své sestry, pianistky Kristiny Barta a skvělého hornisty Radka Baboráka. Trio Barta-Baborák-Barta boří hranice mezi jazzovou a klasickou interpretací a těší čirou krásou. Koncert bude streamován z Kulturního centra Novodvorská 21. prosince 2020.

Info

Jazz Meets World
web festivalu

Streamované koncerty:
Vołosi (pl)
10.12.2020 19:30, Vršovické divadlo Mana
online stream

Arkady Shilkloper (ru) & Vadim Neselovskyi (ua)
18.12.2020 od 19:30, Kulturní centrum Novodvorská
online stream

Peter Lipa Band (sk)
20.12.2020 19:30, Jazzklub U Staré paní

Barta - Baborák - Barta
21.12.2020 19:30, Kulturní centrum Novodvorská
online stream

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bert & Friends zahrají na střeše Radost, pak tour

redakce 16.06.2021

Vstupenky byly vyprodány během pár hodin, a proto se kapela rozhodla přidat ještě jeden koncert, který se odehraje hned následující den.

Kasárna Karlín zahajují léto. Bude i malá stage

redakce 15.06.2021

Oblíbený pražský kulturní spot, Kasárna Karlín, oznamuje letní program. Mezi červnem a zářím přivítá několik kapel. Na place přibude i malá stage.

Big Thief i Poets of the Fall přijedou příší rok

redakce 14.06.2021

Na své české fanoušky Big Thief nezapomněli a v rámci svého prvního evropského turné zahrají v klubu MeetFactory. V Roxy vystoupí finští Poets of the Fall.

Oslava narozenin vydavatelství Polí5

redakce 13.06.2021

Velký večer alternativní hudby po covidovém půstu. Načeva, Hm... a další zahrají svá „nová“ alba z labelu Polí5.

Los Bitchos přivezou nakažlivou směsku psychedelie a cumbie

redakce 11.06.2021

Co začalo jako studiový pokus o moderní verzi peruánské cumbie, je nyní plnohodnotnou kapelou s nevídaným drajvem. Nerozlijte si koktejly!

Potrvá otevírá koncertní sezónu

redakce 10.06.2021

Během června chystá dejvická kavárna tři vystoupení. Představí se Jiří Imlauf, Šimanský/Niesner a UKW.

Divočina karlínského brownfieldu aneb program Přístavu 18600

redakce 10.06.2021

Úterní večery v Přístavu 18600 jsou určeny přednáškám, středy divadlu, čtvrtky koncertům, pátky podvečerním DJ setům.

Filmaři lákají na rekordní počet českých filmů

redakce 10.06.2021

Jen do půlky letošního září se diváci mohou těšit na rekordní počet téměř dvaceti českých distribučních premiér celovečerních filmů. A k tomu jde do kin více než deset dokumentů.

Silence of Sound a Madera v hradeckém Artičoku

redakce 07.06.2021

Vernisáž fotografií Barky Fabiánové v kavárně, koncert kapely Madera na dvorku pod rozkvetlou třešní. Pozvánka do královéhradeckého Artičoku.

The Residents v Praze

redakce 06.06.2021

Původně bylo toto turné plánováno již na začátek roku 2021, kvůli pandemii koronaviru bylo ale přeloženo.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace