Zprávy / Festivalové

Student Fest v Kasárnách Karlín

Student Fest v Kasárnách Karlín

redakce | Zprávy / Festivalové | 31.05.2024

Jedna z největších českých studentských akcí Student Fest po roce opět zavítá do prostoru karlínských Kasáren. Týdenní festival nabídne od 20. do 28. června umění převážně mladých pražských tvůrců a tvůrkyň.

Student Fest pořádají žáci středních škol a vysokoškoláci s cílem vytvořit prostor pro sdílení, bezpečí, vzdělávání, kulturní rozhled a inspiraci od svých vrstevníků. To dokazuje i rozmanitost programu, který zahrnuje například vernisáž, blešák, společnou procházku zaměřenou na veřejný prostor, módní přehlídku nebo přednášky na školách. Student Fest je znám zejména pro hudební noc. Ta spojuje mladé hudební formace, pro které je festival mnohdy největší kulturní akcí, kde dosud vystupovaly, se známějšími interprety. Letos je osloveno okolo čtyřiceti hudebních uskupení, kapel, DJs a raperů či raperek. Ti se ukáží na dvou venkovních a dvou vnitřních scénách. Vystoupí například Dukla, P/\ST, Sho Dawgs, Kaya nebo Kosmetik Institut a spousty dalších.


Doprovodný program odstartoval 20. května. Na vybraných školách už právě v těchto dnech probíhají přednášky pořádané ve spolupráci s partnerskými organizacemi. Czeched Substance otevře téma prevence rizikového užívání drog na přednášce Say know to drugs, Pamět národa pořádá besedy s pamětníky, Červený kříž povede přednášku Čtyři hodiny pro život, iniciativa Díkyžemůžem se bude věnovat volbám, Street Law představí simulovaný soud a zakladatel Reknih Tadeáš Kula zase představil vše o zakládání startupů. Přednášky probíhají v dopoledních hodinách přímo na středních školách jako alternativa výuky.

Info

Student Fest
20.–28. 6. 2024
Kasárna Karlín, Praha
web festivalu

foto © se svolením Student Festu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na Folkových prázdninách Valeria Castro, Sona Jobarteh a další

redakce 15.07.2024

Vůbec poprvé do České republiky přijede zpěvačka Valeria Castro z Kanárských ostrovů, která loni zazářila na veletrhu Womex a získala nominaci na Latin Grammy.

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

redakce 08.07.2024

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli.

Let It Roll rozšiřuje shows

redakce 07.07.2024

Kromě těch hvězd žánru festival každoročně láká také na pompézní design pódií a velkolepé audiovizuální shows.

Sziget posiluje

redakce 03.07.2024

Kultovní popová senzace Kylie Minogue se přidává k headlinerům, stejně jako DJ a producent Fisher.

Festival n:ear v Banské Štiavnici

redakce 02.07.2024

Festival otvorí slovenský zvukový umelec a zakladateľ kultúrneho centra LOM Jonáš Gruska s performanciou Axis Mundi Sound Distribution System.

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma na JazzFestBrno

redakce 02.07.2024

Spojení hudebníka, který vedle desítky vlastních alb točil s Paulem Simonem, Lou Reedem, Joe Cockerem, Brucem Springsteenem nebo Ringo Starrem, a našeho předního big bandu.

Festival Fraj pozýva

redakce 01.07.2024

Na festivalových pódiách sa predstavia umelci ako Vojtik a Berlin Manson zo Slovenska, Bert & Friends a Parta vynikajících lidí z Českej republiky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace