Zprávy / Pozvánky

Sun Kil Moon v Bratislave

Sun Kil Moon v Bratislave

redakce | Zprávy / Pozvánky | 02.02.2023

Americký pesničkár Mark Kozelek príde 6. marca 2023 do bratislavských Klarisiek so svojím hlavným projektom Sun Kil Moon, v ktorom ho bude sprevádzať maďarský klavirista Bencze Molnar (jazzbois and Amoeba).

Výnimočné spojenie hlbokých textov s ambientnou / slow core hudbou vo významnej bratislavskej pamiatke. Charizmatický hudobník a herec (filmy Vanilla Sky, Shopgirl, Almost Famous) s povesťou búrliváka typu Charlesa Bukowského prinesie špeciálne vystúpenie trvajúce 2 hodiny a 30 minút. Program sa skladá z prierezu z rôznych materiálov, ktoré vznikli medzi rokmi 2003 až po súčasnosť. Predstaví na ňom odžité príbehy zo svojej tridsaťročnej muzikantskej kariéry, v ktorej si všeličím preskákal. Temná minulosť aj zmierenie so životom mu prináša inšpiráciu v nových skladbách (Hungarian Lullaby) aj v retrospektívnom nazretí na staré hity.


Mark Kozelek ako jeden z predstaviteľov americkej pesničkárskej scény má s Bobom Dylanom nielen podobný prejav, ale aj on je na zdanlivo nekončiacej tour. Zároveň mal vždy veľmi blízko ku kapelám typu Low či k Henry Rollinsovi.

Info

Sun Kil Moon (us)
6. 3. 2023 19:00
Klariský Kostol, Bratislava, Slovensko
Fb událost

foto © se svolením Music Press Production Ltd.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vojdi pokřtí v MeetFactory

redakce 24.07.2024

Prešovská trojice Vojdi se pohybuje na progresivních územích mathrocku, alternativy, indie i jazzu a psychedelického rocku.

Rekreace a Meluzína na dvorku

redakce 22.07.2024

Pětičlenná kapela hledá inspiraci v R&B, funku i folku, svými lehce vážnými až vážně lehkými texty zase zrcadlí duši citlivého člověka a jeho pohled na okolní svět.

Italové Zolle v Café V lese

redakce 21.07.2024

Stefano a Marcello hrají tak trochu stoner, noise, sludge, post, noise a zbytek je sádlo. Pro fanoušky Dÿse.

Bob Dylan v Praze

redakce 19.07.2024

Americký zpěvák a skladatel Bob Dylan se vrací do Prahy, aby potěšil své fanoušky nezapomenutelnými koncerty. Hned třemi.

Poison Ruïn si vezmou Bike Jesus

redakce 18.07.2024

Crust punk inspirovaný oi!, postpunkem a dungeon synthem, s velkým důrazem na melodie a temnou středověkou estetikou, s lyrikou odkazující na anarcho ikonografii.

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace