Zprávy / Festivalové

Sun Wu Kung se chystá k osmé instalaci

Sun Wu Kung se chystá k osmé instalaci

redakce | Zprávy / Festivalové | 21.08.2016

Micro festival Sun Wu Kung známý mimo jiné volbou opičího krále, které často předchází vyhlazovací konzumace tvrdého alkoholu z dámské lodičky, se chystá již k osmé instalaci na mlýně v Červeněvsi. Tentokrát jako pomyslná tečka za prázdninovou sezónou. Proběhne v sobotu 3. září. Necelou hodinu a půl, například od Prahy (spoje zajišťují vlaky s názvy Rozkoš, Krakonoš, Sněžka, Bohumil Hrabal anebo poněkud méně romantický R951) vystoupí v ono sobotní odpoledne a večer osmero kapel, spadajících do škatulky loňský a předloňský výkvět, případně etablovaný klasik.

Na místo činu se tak vrátí Lyssa, jedni z mála nosičů ohně z éry ampremp primitiv noise rock a jedna z nejdéle působících kapel z katalogu Silver Rocket. Ze stejné stáje zahraje i Zkouška Sirén, jejichž koncertů je poslední dobou jak šafránu. S debutovou deskou Životy těch druhých pak přijede kapela Kovadlina. S indiciemi Balaclava, Saade, Gospel of the Future apod. se brzy dostanete na správnou adresu. Vydatný hardcore punk doporučený ke konzumaci nejen strejcům v tričku Judge toho za patnáct minut na pódiu stihne víc než byste čekali a než se nadějete, bude veterán Libor (kytara) přestavovat aparát na pódiu a chystat si vercajk pro svoji druhou kapelu. Když totiž kluci z Kovadliny vykopnou z pódia Banána a nainstalují na něj Jan Tomáše, vznikne z nich Tomáš Palucha. Kapela, která letos vydala svůj třetí počin s názvem Kámen mudrců, také nepatří mezi ty, které byste živě mohli odchytit každý týden. Když na to ovšem přijde, spadne jejich instrumentální rockové žehnání obvykle do kolonky "most legendary".


Mladá blackmetalová krev Smuteční slavnost odehraje v nové, mnohem odvázanější a truskul nihil bm sestavě. Kdo zažil jejich letošní koncert na fluffovském Psych Tentu, ten ví, že slavnost si nebere servítky. Hutné blackmetalové stěny čeřené nálety zpěváka, který si neváhá zlomit i ty kosti, které nemá. Z dalších pak vystoupí čerstvé free improv kraut trio Raw Deal (čteno s rakousko americkým přízvukem), Deceased Squirrel on The Phone (aka Veverky, psychedelic primitiv beat z Brna) a Bonus + Mary C.

Z doprovodného programu se pak těšte na Cecilino filmové hororové okénko, vydatnou afterparty, zpívající kytku na baru, výpravu dvorských násosků v dresu pivovar Krakonoš, frontu na temnou tojku nebo živou kuchyni o pěti chodech. Vstupné jen 190 Kč, bar dobře vybavený a start v 14:00. Vykopávat bude Kovadlina, tak nemeškejte. Sun Wu Kung 8, sobota 3. září, 14:00 (festivalové brány budou ale otevřeny od brzkého rána), Červeněves / Smidary (10 minut chůze z vlakové zastávky Skřivany nebo 30 minut chůze z vlakové zastávky Smidary)

Info

Sun Wu Kung 8
3. - 4. 9. 2016
Červeněves
Vstupné: 190,-

www.facebook.com/events/257179137993224
www.facebook.com/sunwac

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na Colours of Ostrava přijedou i Tindersticks a Phoebe Bridgers

redakce 28.01.2022

Phoebe Bridgers dává vzpomenout na americký folkrock 60. let, ale její melodické indie rockové písničkářství není žádné retro, spíše svět sám pro sebe.

Scotch Rolex feat. MC Yallah na Besedě u Bigbítu

redakce 27.01.2022

Mezi umělci, kteří míří do moravského Tasova, jsou také maďarští Freakin' Disco a japonský producent Scotch Rolex, který vystoupí v tandemu s ugandskou rapperkou MC Yellah.

Eurosonic Moon 2022

redakce 18.01.2022

Jako každý správný showcaseový playlist, i ten náš začíná téměř hodinovou metalovou seancí. Představujeme letošní Eurosonic.

Eurosonic Noorderslag již příští týden

redakce 16.01.2022

K již nabitému programu přidává Eurosonic nová jména, do soupisky přibili holandští nováčci MEROL, Wies, Pom, Cloudsurfers a Tinlicker.

Scandi, přehlídka severských filmů

redakce 09.01.2022

Diváci se můžou těšit na bohatý filmový program naplněný festivalovými předpremiérami, žánrovými tituly, ale i na legendární švédské němé filmy.

Rock for People a další zvučná jména

redakce 07.01.2022

Rock for People přivezou dánskou popstar MØ, rockové Wolf Alice, taky beabadoobee a další.

Jubilejní OFF Festival

redakce 06.01.2022

15. ročník OFF Festivalu ohlásil jednodenní vstupenky a odhalil termíny vystoupení těch největších hvězd.

Sharpe 2022 oznámil první jména

redakce 03.01.2022

Festival a konferencia Sharpe ohlasuje prvé mená a rozšírenie. Vystúpi aj japonská kapela Tricot.

Tři noci, tři filmy, tři setkání! ÍRÁN:CI 2022

redakce 03.01.2022

Festival ÍRÁN:CI 2022 v lednu v Praze a Brně promítne to nejlepší z íránské kinematografie

Metronome Prague spojil síly s Fource Entertainment

redakce 23.12.2021

Dohoda mezi novými partnery se sice týká primárně výhledu do roku 2023, umožňuje ale jednání už i na doplnění programu nadcházejícího ročníku Metronome Prague.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace