Zprávy / Festivalové

Sun Wu Kung se chystá k osmé instalaci

Sun Wu Kung se chystá k osmé instalaci

redakce | Zprávy / Festivalové | 21.08.2016

Micro festival Sun Wu Kung známý mimo jiné volbou opičího krále, které často předchází vyhlazovací konzumace tvrdého alkoholu z dámské lodičky, se chystá již k osmé instalaci na mlýně v Červeněvsi. Tentokrát jako pomyslná tečka za prázdninovou sezónou. Proběhne v sobotu 3. září. Necelou hodinu a půl, například od Prahy (spoje zajišťují vlaky s názvy Rozkoš, Krakonoš, Sněžka, Bohumil Hrabal anebo poněkud méně romantický R951) vystoupí v ono sobotní odpoledne a večer osmero kapel, spadajících do škatulky loňský a předloňský výkvět, případně etablovaný klasik.

Na místo činu se tak vrátí Lyssa, jedni z mála nosičů ohně z éry ampremp primitiv noise rock a jedna z nejdéle působících kapel z katalogu Silver Rocket. Ze stejné stáje zahraje i Zkouška Sirén, jejichž koncertů je poslední dobou jak šafránu. S debutovou deskou Životy těch druhých pak přijede kapela Kovadlina. S indiciemi Balaclava, Saade, Gospel of the Future apod. se brzy dostanete na správnou adresu. Vydatný hardcore punk doporučený ke konzumaci nejen strejcům v tričku Judge toho za patnáct minut na pódiu stihne víc než byste čekali a než se nadějete, bude veterán Libor (kytara) přestavovat aparát na pódiu a chystat si vercajk pro svoji druhou kapelu. Když totiž kluci z Kovadliny vykopnou z pódia Banána a nainstalují na něj Jan Tomáše, vznikne z nich Tomáš Palucha. Kapela, která letos vydala svůj třetí počin s názvem Kámen mudrců, také nepatří mezi ty, které byste živě mohli odchytit každý týden. Když na to ovšem přijde, spadne jejich instrumentální rockové žehnání obvykle do kolonky "most legendary".


Mladá blackmetalová krev Smuteční slavnost odehraje v nové, mnohem odvázanější a truskul nihil bm sestavě. Kdo zažil jejich letošní koncert na fluffovském Psych Tentu, ten ví, že slavnost si nebere servítky. Hutné blackmetalové stěny čeřené nálety zpěváka, který si neváhá zlomit i ty kosti, které nemá. Z dalších pak vystoupí čerstvé free improv kraut trio Raw Deal (čteno s rakousko americkým přízvukem), Deceased Squirrel on The Phone (aka Veverky, psychedelic primitiv beat z Brna) a Bonus + Mary C.

Z doprovodného programu se pak těšte na Cecilino filmové hororové okénko, vydatnou afterparty, zpívající kytku na baru, výpravu dvorských násosků v dresu pivovar Krakonoš, frontu na temnou tojku nebo živou kuchyni o pěti chodech. Vstupné jen 190 Kč, bar dobře vybavený a start v 14:00. Vykopávat bude Kovadlina, tak nemeškejte. Sun Wu Kung 8, sobota 3. září, 14:00 (festivalové brány budou ale otevřeny od brzkého rána), Červeněves / Smidary (10 minut chůze z vlakové zastávky Skřivany nebo 30 minut chůze z vlakové zastávky Smidary)

Info

Sun Wu Kung 8
3. - 4. 9. 2016
Červeněves
Vstupné: 190,-

www.facebook.com/events/257179137993224
www.facebook.com/sunwac

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Blues Alive oslaví osmdesátiny Boba Dylana

redakce 18.10.2021

Přijede Dylanův bývalý bubeník Winston Watson, proběhne tematická výstava, kolokvium i přednášky.

Oslava pětadvacti let Ji.hlavy

redakce 17.10.2021

Diváci pětadvacáté dokumentární Ji.hlavy se mohou těšit na tři stovky filmů. Na to nejnovější z českého i světového dokumentu.

ProtimluvFest zve na literáty ze sedmi zemí Evropy

redakce 15.10.2021

Jedním z pořadů bude konfrontace slova s netradičním výrazovým tancem za zvuků perkusí, na kterém vystoupí básník Jaromír Typlt. Ale bude toho mnohem, mnohem víc.

Groove Brno startuje

redakce 14.10.2021

Festival nabírá letos na intenzitě a proto během necelého jednoho měsíce v Sono centru a Metru vystoupí interpreti z 9 zemí světa.

Mezinárodní festival jazzového piana nabídne recitály hráčů z celého světa

redakce 14.10.2021

Objevná cesta po jazzových klaviaturách pokračuje. Již 26. ročník pražského festivalu bude po sedm večerů hostit klavírní hvězdy.

Nouvelle Prague 2021 se blíží

redakce 13.10.2021

Jaká témata vás letos na konferenci Nouvelle Prague čekají?

Festival krátkých filmů Brno16 je za dveřmi

redakce 12.10.2021

Mezinárodní filmový festival krátkého filmu Brno16 patří k nejstarším filmovým festivalům u nás.

Eurosonic Noorderslag odhaluje program

redakce 11.10.2021

Mezi potvrzenými vystupujícími nechybí ani domácí zástupci - vítězka soutěže 1band2play Amelie Siba a slovenští Bulp.

Hradecký slunovrat se stěhuje

redakce 10.10.2021

Celý pořadatelský tým bere přesun do Opavy jako velkou výzvu a motivaci, což se již teď pozitivně projevilo ve skladbě programu zimní verze Hradeckého slunovratu.

Aerovka Jazz Fest představí Kopřivnici jazzové hvězdy

redakce 08.10.2021

Aerovka bude hostinou jazzových i multižánrových pochoutek, potěší zkušené jazzové mazáky i jazzem nepolíbené začátečníky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace