Zprávy / Pozvánky

Švestkový Dvůr po rekonstrukci znovu otevírá

Švestkový Dvůr po rekonstrukci znovu otevírá

redakce | Zprávy / Pozvánky | 22.07.2015

Švestkový Dvůr je starý statek v jihočeských Malovicích, jehož vznik je datován kolem roku 1868. Už 20 let je domovem členů Divadla Continuo, zázemím a zkušebnou pro jejich tvorbu. Je základnou pravidelných letních projektů, workshopů a setkání umělců z celého světa. Je rezidencí pro divadelníky i umělce z jiných oborů. Je divadlem, kam chodí diváci na inscenace Divadla Continuo i hostující soubory a seskupení. Je školou, je laboratoří. Na Švestkovém Dvoře vzniklo za 20 let, kdy zde Divadlo Continuo sídlí, 25 inscenací souboru, byl zázemím 18 site specific projektů, kterých se zúčastnilo přes 400 mladých lidí z celého světa, stejně jako místem koprodukčních a pedagogických projektů, realizovaných ve spolupráci s evropskými vysokými divadelními školami.


Projekt Švestkového Dvora se opírá o dlouholetou tvůrčí práci souboru a spojuje jí s originálním a novátorským programem kulturního, uměleckého, rezidenčního a pedagogického centra. Model je inspirován podobnými projekty v zahraničí (Polsko, Francie, Rakousko). V českém kontextu je však projekt Divadla Continuo jedinečný a nemá u nás obdoby. V rámci rekonstrukce byla zachována a opravena většina historických budov hospodářské usedlosti. Architektonické řešení rekonstrukce počítá s využitím veškerého použitelného původního materiálu, ve snaze zachovat jedinečný genius loci stávajícího statku. Divadelní prostor - multifunkční sál o velikosti 12 x 18 metrů a výšce 10 metrů - je postaven jako moderní dřevostavba s otevřeným krovem. Vnitřní dvůr je pak koncipován jako venkovní divadelní prostor s patrovým ochozem pro diváky.


Rekonstrukce byla ukončena 30.6. 2015 a Švestkový Dvůr - otevřený divadelní, umělecký a pedagogická prostor otevře poprvé své brány 24. a 25. 7. 2015. Slavnostní zahájení a následný festival s názvem OTVÍRAČKA /// RE:OPENING se budou konat ve všech zrekonstruovaných i nových prostorách Švestkového Dvora. Bohatý dvoudenní program si tak diváci budou moci užít jak v novém divadelním sále, tak v dalších zákoutích statku.

Představení pro děti, dospělé, happeningy, koncerty, tvůrčí dílny, instalace a výstavy – to vše si návštěvníci budou moci vychutnat během 2 dnů oslav.

Info

Švestkový Dvůr: OTVÍRAČKA /// RE:OPENING
24. - 25. 7. 2015
Malovice, Jihočeský kraj

www.facebook.com/events/1594505844135084
www.facebook.com/svestkovydvur
www.svestkovydvur.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Platforma GoodGood přichází se svým pop up rádiem

redakce 06.07.2020

Nová platforma GOODGOOD se představí jako Pop Up Radio. Na střeše Národního zemědělského muzea představí více než 30 dj’s a hudebníků napříč klubovou scénou.

Holky z viy a kluci z P/\STi to v Přístavu rozproudí

redakce 06.07.2020

Holky z viah poprvé zazpívají i zahrají nové písně z připravovaného alba. K příležitosti premiéry svého nekontrolovatelného řádění si přizvaly P/\ST.

Letiště X0X0 v Radosti a Přítomnosti

redakce 06.07.2020

Karnevalu jazzu, elektronické hudby a imerzivního divadla nejen s Tryptychem, E Converso či Marií Pravdou.

Šramlfest bude. S Ivou Bittovou.

Marek Čech 03.07.2020

Organizátoři Šramlfestu se rozhodli, že i přes omezení, způsobené koronavirovou krizí, se festival uskuteční.

Irská postpunková střela Fontaines D.C. poprvé v Praze

redakce 01.07.2020

Novinka nabízí stejně syrové a ostré texty, plné deziluze mladé generace čelící osobním i globálním problémům dospělého světa jako romanticky pochroumaný debut.

Billy Barman sa vracajú na pódiá

redakce 30.06.2020

Nosiče Zlatý vek sú hotové a Billy Barman ich nakoniec pokrstia koncertom skôr, ako sami predpokladali.

Palma a Něco Něco v Underdogs'

redakce 29.06.2020

Palma boří písničkářský mýtus o kytarovém či klávesovém doprovodu a svůj hlas balí do elektropopového hávu, ovšem bez zbytečných extravagancí.

Nový termín pro Kvelertak

redakce 29.06.2020

Vzhledem ke stávající situaci s epidemií koronaviru byli organizátoři nuceni zrušit termín koncertu skupiny Kvelertak a nyní zveřejňují nové datum konání.

Kasárna Karlín oslaví třetí výročí

redakce 23.06.2020

Za tři roky navštívilo areál téměř 1 000 000 návštěvníků, proběhlo přes 900 akcí a stát díky spolku spravujícímu Kasárna ušetřil až 15 milionů Kč.

Lebanon a Kurvy Češi v Underdogs'

redakce 22.06.2020

Čekáš weird noise nebo guitar-techno a dostaneš disco a naopak. Improvizace je u Lebanon jediná jistota.