Zprávy / Pozvánky

Švestkový Dvůr po rekonstrukci znovu otevírá

Švestkový Dvůr po rekonstrukci znovu otevírá

redakce | Zprávy / Pozvánky | 22.07.2015

Švestkový Dvůr je starý statek v jihočeských Malovicích, jehož vznik je datován kolem roku 1868. Už 20 let je domovem členů Divadla Continuo, zázemím a zkušebnou pro jejich tvorbu. Je základnou pravidelných letních projektů, workshopů a setkání umělců z celého světa. Je rezidencí pro divadelníky i umělce z jiných oborů. Je divadlem, kam chodí diváci na inscenace Divadla Continuo i hostující soubory a seskupení. Je školou, je laboratoří. Na Švestkovém Dvoře vzniklo za 20 let, kdy zde Divadlo Continuo sídlí, 25 inscenací souboru, byl zázemím 18 site specific projektů, kterých se zúčastnilo přes 400 mladých lidí z celého světa, stejně jako místem koprodukčních a pedagogických projektů, realizovaných ve spolupráci s evropskými vysokými divadelními školami.


Projekt Švestkového Dvora se opírá o dlouholetou tvůrčí práci souboru a spojuje jí s originálním a novátorským programem kulturního, uměleckého, rezidenčního a pedagogického centra. Model je inspirován podobnými projekty v zahraničí (Polsko, Francie, Rakousko). V českém kontextu je však projekt Divadla Continuo jedinečný a nemá u nás obdoby. V rámci rekonstrukce byla zachována a opravena většina historických budov hospodářské usedlosti. Architektonické řešení rekonstrukce počítá s využitím veškerého použitelného původního materiálu, ve snaze zachovat jedinečný genius loci stávajícího statku. Divadelní prostor - multifunkční sál o velikosti 12 x 18 metrů a výšce 10 metrů - je postaven jako moderní dřevostavba s otevřeným krovem. Vnitřní dvůr je pak koncipován jako venkovní divadelní prostor s patrovým ochozem pro diváky.


Rekonstrukce byla ukončena 30.6. 2015 a Švestkový Dvůr - otevřený divadelní, umělecký a pedagogická prostor otevře poprvé své brány 24. a 25. 7. 2015. Slavnostní zahájení a následný festival s názvem OTVÍRAČKA /// RE:OPENING se budou konat ve všech zrekonstruovaných i nových prostorách Švestkového Dvora. Bohatý dvoudenní program si tak diváci budou moci užít jak v novém divadelním sále, tak v dalších zákoutích statku.

Představení pro děti, dospělé, happeningy, koncerty, tvůrčí dílny, instalace a výstavy – to vše si návštěvníci budou moci vychutnat během 2 dnů oslav.

Info

Švestkový Dvůr: OTVÍRAČKA /// RE:OPENING
24. - 25. 7. 2015
Malovice, Jihočeský kraj

www.facebook.com/events/1594505844135084
www.facebook.com/svestkovydvur
www.svestkovydvur.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Proběhne klubová noc Prahy 6

redakce 19.01.2022

Během jednoho večera se promění sály jednotlivých klubů na různé žánrově rozdílné scény podle toho, co jim je dramaturgicky nejbližší.

Hackedepicciotto vystoupí v Kaštanu

redakce 17.01.2022

Jen pár dní dělí od přesně dvouleté pauzy, po které se do Prahy vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto.

Do kin vstupuje film Hranice odvahy

redakce 16.01.2022

Děti se vydávají hlubokými lesy za švédskou hranici, na neutrální území, kde budou všichni v bezpečí.

Goethe-Institut ukazuje sociálně kritické snímky z NDR

redakce 15.01.2022

Jedná se o legendární, s ohledem na dobu a režim progresivní a sociálně kritické snímky.

Stone Smoker letos poprvé i v zimě

redakce 14.01.2022

V Crossu vystoupí například Acid Row, Blue Chesterfield, Fialový Samet nebo Koonda Holaa Baro Chandel, kteří se po letech sejdou exkluzivně pouze pro tuto akci.

Jan Michoin s The Sound of Biblical Violence a Motherfucifer v Kaštanu

redakce 14.01.2022

Dvě knihovnice z podzemí tak hlubokého, že na povrchu slyšíš jen šumět trávu, zatímco dole pukají zlaté žíly.

Kashmir 941 s Empty Hall of Fame na Sedmičce

redakce 12.01.2022

Mocná valivá síla hard corového soukolí, promazaná metalem a hnaná mantrou. Since 1993.

A2 s Jednotou uvedou Lorenza Abattoira a Mariu Komarovou

redakce 11.01.2022

Zdánlivá primitivita a repetitivnost soundscapu přenáší posluchače do světa mentolových bzučáků, jednookých sirén, citronových pulců, zázvorových tygrů, plastových brouků...

Sérii Tvůrčích intervencí v HaDivadle

redakce 10.01.2022

Řada inscenací na repertoáru studiové scény v Alfa pasáži se dočká v následujících měsících dalších uměleckých zásahů či doprovodných programů.

C’mon C’mon vstoupí do kin

redakce 08.01.2022

Dospívající dostali prostor říct, jak si představují buducnost. Jak bude vypadat příroda? Jak se změní město? Co vám zůstane a na co zapomenete?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace