Zprávy

Švihlé taneční koláže Mexican Institute of Sound v Paláci Akropolis

Švihlé taneční koláže Mexican Institute of Sound v Paláci Akropolis

redakce | Zprávy | 23.10.2012

Hlavním hostem říjnových Planet Connection bude projekt Mexican Institute of Sound. Pod jeho hlavičkou se skrývá DJ a producent Camilo Lara, který přiveze mix západní taneční hudby a hip-hopu střižený tradičním latinskoamerickým stylem cumbia. Největší hvězda mexické taneční hudby si v Paláci Akropolis odbude svoji českou premiéru.

Camilo Lara z mexického hlavního města přes den šéfuje místní pobočce nahrávací společnosti EMI a v noci slepuje taneční beaty a hiphopové scratche a samply ze stařičkých mexických desek. „Když jsem vyrůstal, ozývaly se z mého pokoje kapely jako Bauhaus, A Tribe Called Quest nebo Primal Scream. A v kuchyni mezitím moji rodiče poslouchali nahrávky stylu cumbia. Muzika, kterou dělám teď, je mixem toho všeho,“ vysvětluje Camilo Lara a do kotlíku přidává dub, punk a spoustu tradiční latinskoamerické hudby.

Fantastické album Méjico Máxico mu udělalo jméno ve světě a zároveň odstartovalo vlnu zájmu o mexickou elektronickou hudbu. Na následném albu Pinata hostují veteráni Tom Tom Club či japonský hudebník Fantastic Plastic Machine, zatímco tři roky stará nahrávka Soy Sauce se zcela obešla bez samplů, které nahradila živá kapela. Posledním počinem MIS je letošní deska Politico.

Mexican Institute Sound je také podepsaný pod remixy pro Placebo či Johnnyho Cashe, podílel se na hudbě k filmovým hitům Mexická jízda či Drsňák a frajer a jeho skladby zní z reklam či počítačových her. „Představte si Hot Chip na návštěvě Buena Vista Social Clubu nebo šílený taneční večírek, který se koná po ulicemi Mexico City,“ oslavoval jeho vystoupení americký magazín CMJ. 24. října budou moci jeho taneční koktejl ochutnat i čeští posluchači, ale menu bude obsahovat mnohem více. Další informace na www.palacakropolis.cz/program/2012-10-24.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba

redakce 15.10.2019

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba do broumovského Soulkostela uprostřed lesů. Akusticky zahrají i v listopadu v Praze před TaxiWars.

Resistor Sound Sessions s Mara Jade

redakce 15.10.2019

Podzim se rozjel opravdu rychle. Na Resistor Sound Sessions dorazila do Brna kapela Mara Jade a byl to pořádný sešup.

Thom Yorke v Praze i na Pohodě

redakce 15.10.2019

Thom Yorke přiveze do pražského Fora Karlín a na slovenský festival Pohoda svůj projekt Tomorrow's Modern Boxes.

Kabinet Múz odhaluje svůj podzimní jídelníček

redakce 15.10.2019

Psychedelií zahalený pop s lyrickým dívčím vokálem a bluesovým příběhem i mnoho dalších stylů pro letošní podzim.

Listopadové pátrání po kořenech - Ned Collette v Kaštanu

redakce 14.10.2019

Ned Collette se po několika letech konečně vrátí do Prahy, tentokrát se svou tříčlennou doprovodnou skupinou poprvé naživo představit loňské album Old Chestnut.

Full Moon #102 – Víc rapu!

redakce 14.10.2019

Českému rapu se daří i žije náramně, snad i proto je titulní téma říjnového vydání Full Moonu #102 zasvěceno právě lokální mutaci tolik populárního stylu.

Raketkanon vyjíždí na poslední turné

redakce 14.10.2019

Jednou ze zastávek posledního klubového tour Raketkanon bude i vídeňská Arena, Čechám i Slovensku se tentokrát vyhnou.

Titáni thrash metalu Slayer se loučí koncertním filmem plným krve

redakce 14.10.2019

Snímek zachycuje kapelu v nejlepší formě na koncertě v Los Angeles v roce 2017 a zároveň do krátkého hraného filmu propojuje poslední tři videoklipy.

Písničkář Cavetown se vrací do Prahy

redakce 14.10.2019

Na nahrávce míchá folkové písničkářství, indie elektroniku i popové melodie, které doprovází optimisticky zasněné vypravování o dospívání.

Vychádza ďalšia vinylová reedícia Deža Ursinyho

redakce 13.10.2019

Vychádza ďalšia vinylová reedícia Deža Ursinyho z dielne združenia Provisorium. Pevnina sa vynára.