Zprávy / Festivalové

Swans headlinery OFF Festivalu 2017

Swans headlinery OFF Festivalu 2017

redakce | Zprávy / Festivalové | 08.11.2016

V rámci svého rozlučkového turné se do Polska vrátí legendy experimentálního rocku. Swans jsou prvním oznámeným jménem OFF Festivalu 2017 a současně se stávají jeho prvním headlinerem. Michael Gira, charismatický frontman ansámblu, bude také kurátorem programu na Experimental Stage.

Neskrývané nadšení komentoval Gira slovy: "Polský OFF Festival zprostředkovává ten nejhlubší hudební zážitek jak pro diváky, tak pro samotné účinkující. Jednou jsem odehrál show na planetě Venuši, ale ve strovnání s OFFem to bylo, jako bych zpíval gangu rozzuřených vězňů kdesi v temné vězeňské cele. Scéna jako z jiného světa. Smyslnná produkce, krásní lidé v publiku, to je zkrátka záruka bezesných nocí prosycených smutnými, nenaplněnými touhami."


Organizátoři však mají k tomuto prohlášení jedinou výhradu a sice, že Michaelovy touhy budou bezezbytku naplněny. Zaprvé, show Swans bude posledním koncertem kapely v Polsku (její budoucnost je stále nejistá, rozhodně se však jedná o úplný konec Swans v současném složení) a za druhé, Gira odehraje i jedno sólové vystoupení. Zároveň se stane kurátorem Experimental Stage, kde bude zodpovídat za celodenní program. Jistě zužitkuje své bohaté zkušenosti s kurátorováním jedné ze sekcí holanského Le Guess Who?.

OFF Festival Katowice se tentokrát uskuteční v termínu 4. - 6. 8. 2017. Lístky za 230 pln jsou nyní dostupné na OFF shopu. Zároveň připomínáme festivalový profil na sesterském webu XPlaylist, který znovu nabídne přehledný line-up s možností hodnocení alb i samotných vystupujících interpretů. Nově můžete hodnotit také festival samotný.

Info

OFF Festival 2017
4. - 6. 8. 2017
Katowice, Polsko

www.facebook.com/offfestival
www.off-festival.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Začíná Lunchmeat Festival

redakce 27.09.2021

Mezinárodní akce věnovaná aktuální nezávislé elektronické hudbě a digitálnímu umění se koná tento týden ve čtyřech lokacích po celé Praze.

Přehlídka MaMA Festival and Convention se blíží

redakce 26.09.2021

Na festivale a konferenci MaMa se každoročně potkává více než šest tisíc hudebních profesionálů a je tak největším setkáním podobného druhu ve Francii.

Prichádza festival Hudba sveta Žilina

redakce 25.09.2021

Siedmi ročník festivalu opäť prinesie všetkým milovníkom hudby rôznych kultúr dva dni plné kvalitnej a nesmierne pestrej hudby.

Mezipatra nabídnou vítěze z Cannes nebo dokument Moniky Treut

redakce 24.09.2021

Tématem 22. ročníku je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Industry sekci.

Lunchmeat Moon 2021

redakce 23.09.2021

Lunchmeat festival už klepe na dveře, klepe v nejasných beatových vzorcích, luštíme jeho kody.

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace