Zprávy / Pozvánky

Synapse Knowledge nabídne hudební vzdělání

Synapse Knowledge nabídne hudební vzdělání

redakce | Zprávy / Pozvánky | 19.10.2017

Mezinárodní hudebně vzdělávací program Synapse Knowledge přinese nové impulsy pro mladou českou hudební scénu. Dvoudenní program nabídne přednášky, workshopy a diskuze pro hudební tvůrce a profesionály z oblasti populární hudby pod vedením zahraničních odborníků. Hudebníci budou mít příležitost zdokonalit se po tvůrčí i technické stránce. Synapse Knowledge proběhne v prostorech MeetFactory a SONO Records během 23. a 24. listopadu.

Hudebníci budou mít příležitost zdokonalit se po tvůrčí i technické stránce, organizátoři, manažeři i hudební publicisté se budou moci dozvědět, jaké trendy hýbou hudebním průmyslem a diskutovat o tom, co obnáší profesionalizace na hudební scéně. Program bude rozdělen do dvou tematických okruhů:

Hudební produkce a nahrávání
Kurz povede Peter Walsh, britský producent a studiový inženýr, který spolupracoval například s Peterem Gabrielem a za svojí kariéru získal několik cen Grammy. V současné době vyučuje na Abbey Road Institutu. Dopolední část obou dnů bude teoretická. Tématem profesionálního nahrávání provede ve čtvrtek Peter Walsh, v pátek bude řeč hlavně o umění mixování a masteringu, které přiblíží jeden z nejvyhledávanějších českých odborníků v tomto oboru Gaex alias Gargle & Expel.

Odpolední část obou dnů bude probíhat v nahrávacím studiu SONO Records, kde nahrával mimo jiné David Bowie. Účastníky do nahrávacího procesu, práce producentů, zvukových inženýrů a techniků zasvětí Peter Walsh a tým SONO Records – Milan Cimfe a Pavel Karlík. Cílem kurzu je zprostředkovat cenné znalosti a zkušenosti, ke kterým se samouk přes tutorialy a diskuzní fóra nedostane. Kurz není vhodný pro úplné začátečníky, spíše pro hudebníky, producenty a zvukaře, kteří si chtějí rozšířit obzory.

Budování hudební kariéry a trendy v hudebním průmyslu
Kurz povede Stein Bjelland, zkušený norský hudební konzultant a profesor prestižního Clive Davis Institutu, kterého v rámci přednášek a konzultací doplní Martha Lyse, ředitelka norské organizace STAR, zabývající se podporou hudebníků, Karl-Dag Kjosavik, hudebník a zakladatel průkopnických projektů LifeSound a Employ, zabývající se hlavně podnikáním na volné noze, Haley Shea, frontmanka kapely Sløtface, která bude sdílet zkušenosti kapely, které se podařilo dosáhnout zásadních úspěchů během velmi krátké doby, a Wesley T. A’Harrah, zástupce vlivné britské konzultantské agentury Music Ally, který představí nastupující trendy hudebního průmyslu. Cílem kurzu, který bude probíhat v MeetFactory, je nabídnout vhled do zákulisí hudebního průmyslu, který se v současné době velmi rychle proměňuje, i znalosti nezbytné pro úspěšné budování hudební kariéry.

Program Synapse Knowledge vyvrcholí v rámci pátečního večera, kdy se v MeetFactory uskuteční další díl události Veřejný dům. Proběhne diskuze se zahraničními odborníky na téma Jak přežít v hudebním průmyslu a producentský workshop ve spolupráci s Ableton User Group Prague s možností vyzkoušet si software Ableton Live a nové midi kontrolery Ableton Push 2. Na afterparty zahrají umělci a umělkyně platformy SHAPE, například švédský techno producent Varg. Vstup na akce Veřejného domu je volný.

Info

Synapse Knowledge
23. a 24. 11. 2017
MeetFactory, Praha

www.facebook.com/events/846727342162146
www.facebook.com/MeetFactory

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Konektiv se blíží

redakce 04.12.2022

Tři nová hudební vystoupení, ve kterých se setkávají čeští hudebníci s hudebníky z řad přistěhovalců a národnostních menšin.

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

Explicit zakončí sezónu zahraničním hostem

redakce 01.12.2022

Explicit : Connection To Collectivity bude poslední rave v září televizních obrazovek.

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Zeal & Ardor přivezou gospel-metal

redakce 27.11.2022

Avantgardní uskupení nabízí hudební a vizuální zážitek, který hraničí s uvedením do transu.

Madhouse Express lákají klipem na koncert v Planetáriu

redakce 26.11.2022

Naživo skvěle fungující kooperace psychedelické tvorby Madhouse Express s 8K projekcemi převážně vesmírných motivů.

Závěr roku s Jednotou

redakce 24.11.2022

Netradiční přístupy k loutně, příčné flétně nebo bicím doplní třeba dekoloniální drone metal nebo surový death industrial.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace