Zprávy / Pozvánky

Synapse Knowledge nabídne hudební vzdělání

Synapse Knowledge nabídne hudební vzdělání

redakce | Zprávy / Pozvánky | 19.10.2017

Mezinárodní hudebně vzdělávací program Synapse Knowledge přinese nové impulsy pro mladou českou hudební scénu. Dvoudenní program nabídne přednášky, workshopy a diskuze pro hudební tvůrce a profesionály z oblasti populární hudby pod vedením zahraničních odborníků. Hudebníci budou mít příležitost zdokonalit se po tvůrčí i technické stránce. Synapse Knowledge proběhne v prostorech MeetFactory a SONO Records během 23. a 24. listopadu.

Hudebníci budou mít příležitost zdokonalit se po tvůrčí i technické stránce, organizátoři, manažeři i hudební publicisté se budou moci dozvědět, jaké trendy hýbou hudebním průmyslem a diskutovat o tom, co obnáší profesionalizace na hudební scéně. Program bude rozdělen do dvou tematických okruhů:

Hudební produkce a nahrávání
Kurz povede Peter Walsh, britský producent a studiový inženýr, který spolupracoval například s Peterem Gabrielem a za svojí kariéru získal několik cen Grammy. V současné době vyučuje na Abbey Road Institutu. Dopolední část obou dnů bude teoretická. Tématem profesionálního nahrávání provede ve čtvrtek Peter Walsh, v pátek bude řeč hlavně o umění mixování a masteringu, které přiblíží jeden z nejvyhledávanějších českých odborníků v tomto oboru Gaex alias Gargle & Expel.

Odpolední část obou dnů bude probíhat v nahrávacím studiu SONO Records, kde nahrával mimo jiné David Bowie. Účastníky do nahrávacího procesu, práce producentů, zvukových inženýrů a techniků zasvětí Peter Walsh a tým SONO Records – Milan Cimfe a Pavel Karlík. Cílem kurzu je zprostředkovat cenné znalosti a zkušenosti, ke kterým se samouk přes tutorialy a diskuzní fóra nedostane. Kurz není vhodný pro úplné začátečníky, spíše pro hudebníky, producenty a zvukaře, kteří si chtějí rozšířit obzory.

Budování hudební kariéry a trendy v hudebním průmyslu
Kurz povede Stein Bjelland, zkušený norský hudební konzultant a profesor prestižního Clive Davis Institutu, kterého v rámci přednášek a konzultací doplní Martha Lyse, ředitelka norské organizace STAR, zabývající se podporou hudebníků, Karl-Dag Kjosavik, hudebník a zakladatel průkopnických projektů LifeSound a Employ, zabývající se hlavně podnikáním na volné noze, Haley Shea, frontmanka kapely Sløtface, která bude sdílet zkušenosti kapely, které se podařilo dosáhnout zásadních úspěchů během velmi krátké doby, a Wesley T. A’Harrah, zástupce vlivné britské konzultantské agentury Music Ally, který představí nastupující trendy hudebního průmyslu. Cílem kurzu, který bude probíhat v MeetFactory, je nabídnout vhled do zákulisí hudebního průmyslu, který se v současné době velmi rychle proměňuje, i znalosti nezbytné pro úspěšné budování hudební kariéry.

Program Synapse Knowledge vyvrcholí v rámci pátečního večera, kdy se v MeetFactory uskuteční další díl události Veřejný dům. Proběhne diskuze se zahraničními odborníky na téma Jak přežít v hudebním průmyslu a producentský workshop ve spolupráci s Ableton User Group Prague s možností vyzkoušet si software Ableton Live a nové midi kontrolery Ableton Push 2. Na afterparty zahrají umělci a umělkyně platformy SHAPE, například švédský techno producent Varg. Vstup na akce Veřejného domu je volný.

Info

Synapse Knowledge
23. a 24. 11. 2017
MeetFactory, Praha

www.facebook.com/events/846727342162146
www.facebook.com/MeetFactory

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fvlcrvm a Tea Sofia na společném koncertě

redakce 30.07.2021

Tea se ve svých vlastních textech nebojí nepříjemných témat, která dokáže díky svému jedinečnému hlasu posluchačům emotivně naservírovat.

Pád Vladimira 518

redakce 20.07.2021

Plátna, malby a kresby. Audiovizuální sekvence, textové citace, objekty a pády jednoho Idiota.

Žižkovské letovisko, letní scéna

redakce 13.07.2021

V Atriu na Žižkově se právě otevřela letní scéna Žižkovské letovisko.

Underdogs' na dvorku

redakce 12.07.2021

Doba ještě není vnitřním akcím nakloněná, a tak se v Underdogs' rozhodli na léto přesunout scénu ze suterénu ven.

Osobní osobně: Dodie a Aurora se představí v Praze

redakce 12.07.2021

Fource oznámili dvě zpěvačky, které přivezou na přelomu zimy a jara příštího roku.

Gojira přijede do Prahy

redakce 09.07.2021

Nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu k renesanci.

Genot Centre se vrací živě i křtivě

redakce 08.07.2021

Pražský kolektiv se po pandemické pauze vrací do Divadla Archa s čtvrtou edicí své nové koncertní série. A bude se křtít.

Axela Thesleffa v Dolních Vítkovicích

redakce 08.07.2021

Festival Colours of Ostrava uvede finského producenta Axela Thesleffa v rámci série Hotspot na tajném místě Dolních Vítkovic.

Fource přivezou Tate McRae i Michaela Malarkeyho

redakce 07.07.2021

Na svém kontě má dva oceňované projekty i zápis v žebříčku 30 pod 30 magazínu Forbes.

Oslava narozenin Rachotu

redakce 06.07.2021

Organizátoři s potěšením oznamují, že se jim letos přes veškeré těžkosti nakonec podařilo shromáždit ty nejlepší možné gratulanty. The Young Gods? I další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace