Zprávy / Pozvánky

Syrový a neortodoxní Cities Aviv

Syrový a neortodoxní Cities Aviv

redakce | Zprávy / Pozvánky | 05.10.2015

Pětadvacetiletý raper a producent z Memphisu Gavin Mays aka Cities Aviv přijíždí na turné do Evropy, přičemž se vůbec poprvé zastaví i v Praze. Letos na newyorském labelu Collect Records vydal nahrávku Your Discretion Is Trust. Po Mykki Blancovi, TEAMS nebo Antwonovi tak bude mít zdejší divák příležitost k další konfrontaci se současným neortodoxním pojetím hip-hopu, které v sobě vstřebává mix vlivů od soulu přes post-punk až k industrialu.


Gavin Mays začínal jako zpěvák v hardcoreové kapele Copwatch, souběžně ale podomácku nahrával sólové rapové pokusy. Do nich neváhal samplovat sedmdesátkové disko, fragmenty Steely Dan i melodickou linku Float On od Modest Mouse (první mixtape Digital Lows je z roku 2011, druhá Black Pleasure následovala za rok u MISHKA labelu). S důrazným flow srovnávaným s RZA nebo Death Grips zachází Cities Aviv s citem zkušeného producenta. Svůj hlas halí do efektů a hluků a odvolává se na způsob, jakým pracovali třeba My Bloody Valentine.


I díky kořenům v hardcore mají jeho živé koncerty pověst sugestivní show vtahující diváky okamžitě do děje. Letošní deska Your Discretion Is Trust je nejsyrovější z nahrávek Cities Aviv a označení industrial hip-hop k ní sedí docela přesně. Gavin Mays tak potvrzuje pozici jednoho z čelních muzikantů/producentů přidrzlé eklektické post-internetové generace, která se potkává vně mainstreamu, přičemž hranice subkultur radši dráždí než respektuje.

Info

Cities Aviv (us)
Support: DJ Dzurillah
7. 10. 2015 20:30
Basement bar, Praha
Vstupné: 190,- v předprodeji / 250,- na místě

www.facebook.com/events/502943846511509
www.citiesaviv.bandcamp.com
www.facebook.com/basementbar.cz
www.facebook.com/aemko.stoosmdesatka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Konektiv se blíží

redakce 04.12.2022

Tři nová hudební vystoupení, ve kterých se setkávají čeští hudebníci s hudebníky z řad přistěhovalců a národnostních menšin.

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

Explicit zakončí sezónu zahraničním hostem

redakce 01.12.2022

Explicit : Connection To Collectivity bude poslední rave v září televizních obrazovek.

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Zeal & Ardor přivezou gospel-metal

redakce 27.11.2022

Avantgardní uskupení nabízí hudební a vizuální zážitek, který hraničí s uvedením do transu.

Madhouse Express lákají klipem na koncert v Planetáriu

redakce 26.11.2022

Naživo skvěle fungující kooperace psychedelické tvorby Madhouse Express s 8K projekcemi převážně vesmírných motivů.

Závěr roku s Jednotou

redakce 24.11.2022

Netradiční přístupy k loutně, příčné flétně nebo bicím doplní třeba dekoloniální drone metal nebo surový death industrial.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace