Zprávy / Pozvánky

System of a Down se vrací po patnácti letech. Stýskalo se?

System of a Down se vrací po patnácti letech. Stýskalo se?

redakce | Zprávy / Pozvánky | 01.08.2013

Program Aerodrome nabídne vedle SOAD, jejichž koncert bude mít délku odpovídající samostatnému vystoupení, také americkou punkovou legendu NOFX, irsko-americké celtic punkery Flogging Molly a metalcorovou skupinu Killswitch Engage.

Skupina System of a Down vznikla v roce 1994 v Los Angeles, všichni její členové jsou původem Arméni. Čtveřice debutovala v roce 1998 nahrávkou System of a Down, jež získala platinové ocenění a se kterou kapela přijela ještě v témže roce poprvé a zatím naposledy do Čech – 24. 10. zahajovala pražské vystoupení Slayer. Celosvětový úspěch se dostavil o tři roky později po vydání nahrávky Toxicity, která bodovala v žebříčku nejprodávanějších desek jak ve Spojených státech (1. místo), tak ve většině evropských zemí, a dosáhla na čtyřnásobnou platinu. Třetí album z roku 2002 se naneštěstí dostalo do oběhu v demoverzi ještě před vydáním, což se na prodeji desky, jež tak dostala název Steal This Album!, negativně podepsalo. Fanoušci SOAD tuto desku nicméně hodnotí jako jedno z jejích nejlepších alb. O dva roky později začala čtveřice pracovat na čtvrté nahrávce, kterou se rozhodla vydat na dvě části. S půlročním rozestupem se tak v roce 2005 na trhu objevilo album Mezmerize, které v prodeji hravě předčilo Toxicity a neméně úspešná deska Hypnotize. V roce 2006 skupina své fanoušky šokovala rozhodnutím dočasně pozastavit činnost, aby se její členové mohli věnovat sólovým aktivitám. Na koncertní pódia se vrátili v roce 2011.

NOFX, punková legenda ze Spojených států se do celosvětového povědomí zapsala albem Punk in Drublic (1994), které je dodnes považováno za jedno z nejdůležitějších punkových alb v historii. Včetně loňského přírůstku Self Entitled jejich diskografie čitá dvanáct studiových nahrávek, kterých se celkově prodalo přes 6 miliónů kopií a z NOFX se tak stala jedna z nejúspěšnějších nezávislých kapel všech dob.

Americká skupina Flogging Molly vedená irským rodákem Davem Kingem se proslavila kombinací nespoutaného punk rocku s prvky tradiční irské hudby. Jsou vyhlášeni především svými živelnými koncerty, o jejichž nakažlivé energii se tuzemské publikum už nejednou přesvědčilo na vlastní uši. Jejich hudbu však často vyhledávají také filmoví a reklamní tvůrci, zazněla např. ve filmech Mr. and Mrs. Smith, Red Roses And Petrol nebo PS: Miluji tě a v reklamě na pivo Guinness. Killswitch Engage jsou označováni za nejvýraznější představitele nové vlny amerického heavy metalu. Do Prahy přijedou představit svoji letošní (již šestou řadovou) novinku Disarm the Descent, která v prestižní hitparádě amerického časopisu Billboard top 200 debutovala na 7. místě a v UK na 15. příčce.

Info

Aerodrome
System of a Down (usa) + NOFX (usa) + Flogging Molly (usa) + Killswitch Engage (usa)
14. 8. 2013 16:00
Incheba Open Air, Praha
Pořadatel: Nova Music, Dolphin Touring, Nucoast Production

www.aerodrome.cz
www.eventim.cz/aerodrome
www.ticketportal.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Murder Capital poprvé v Praze

redakce 20.10.2019

Není to síla, pochmurnost nebo vztek, ale laskavost a něha, co dělá kapelu tak jedinečnou. Nejlepší postpunk současnosti.

Súčasné mená česko-slovenskej elektronickej scény v Puncte

redakce 20.10.2019

Lowmoe, Dead Janitor, Macronoise a další? Koncert pod hlavičkou labelu Xion.

Písničkář Kevin Morby poprvé v Praze

redakce 18.10.2019

Spirituální písně pro světský věk. Kevin Morby, tradiční, o nadčasovost usilující americký písničkář, poprvé v Praze.

Floex poprvé naživo představí hudbu z Machinaria

redakce 18.10.2019

Albu Machinarium Remixed, na němž hudbě Floexe k oblíbené počítačové hře Machinarium vdechli nový život Orbital nebo 65daysofstatic, bude uvedeno i živě.

Čecho-Američan Ondřej Pivec tu zahraje v říjnu. Tour.

redakce 17.10.2019

Jeden z mála českých držitelů Grammy, hudebník a producent Ondřej Pivec, se v rámci svých cest zastaví i v České republice na několik koncertů v druhé polovině října.

Van der Graaf Generator vystoupí v Praze

redakce 17.10.2019

Po úspěšném koncertu Nicka Masona letos v červenci přiváží agentura 10:15 Entertainment další z anglických legend.

Hitparáda Startér se vrací pro další hudební talenty s novou porotou

redakce 17.10.2019

Pořad, který už od roku 2008 pomáhá domácím hudebníkům prorazit na scéně, oslaví novou soutěžní sezónu s videosinglem.

Křest nové desky Rouilleux

redakce 16.10.2019

Jediný koncert v Praze k albu Lycanthropic Sounds, které vyšlo jako vinyl na Letmo Productions.

Další klubová noc Proces

redakce 16.10.2019

Pozvání na Proces přijali Belief Defect, Zavaloka, Layne. Doplní je místní projekty.

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba

redakce 15.10.2019

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba do broumovského Soulkostela uprostřed lesů. Akusticky zahrají i v listopadu v Praze před TaxiWars.